sobota, 2 marca, 2024
InformacjePolitykaŻycie Olsztyna

ZMIANA NA FOTELU PREZESA RADY MINISTRÓW

Na bieżącym posiedzeniu Sejmu odbyły się dwa głosowania dotyczące powołania nowego rządu. Ani Mateusz Morawiecki, ani Donald Tusk nie otrzymali poparcia Konfederacji. Pozostajemy w opozycji i dalej zamierzamy patrzeć im na ręce!

Konfederacja jest jedyną partią, która nie wdała się w sekciarski spór PiS-u z Platformą. Jako jedyni zachowaliśmy niezależność i podmiotowość w polityce parlamentarnej.

Nie poparliśmy Mateusza Morawieckiego, bo bardzo źle i krytycznie oceniamy minione 8 lat rządów koalicji PiS i SuwPol.

Rozdawnictwo, wyprzedawanie polskiej suwerenności, fiskalizm, podwyżki podatków, masowa imigracja, uległość wobec Ukrainy, zamordyzm covidowy i 200 tys. nadmiarowych zgonów.

To bilans strat dla Polski oraz jej mieszkańców. Dlatego konsekwentnie i zgodnie z zapowiedziami głosowaliśmy przeciwko kontynuacji rządów Mateusza Morawieckiego.

 

 

Jedocześnie stanęliśmy przeciwko powracającemu do władzy Donaldowi Tuskowi. Pamiętamy 8 lat rządów Platformy.

Zastraszanie dziennikarzy, pałowanie polskich patriotów, olbrzymią skalę korupcji, ideologię w szkołach oraz pełną poddaństwa politykę wobec Brukseli i Berlina.

Spodziewamy się również kontynuowania fatalnej polityki fiskalnej oraz migracyjnej (czy raczej jej braku). Koalicję KO-PSL-PL2050-Lewica uważamy za projekt szkodliwy dla Polski.

Wielu wyborców zostało zmanipulowanych przez Trzecią Drogę, głosowali na nową jakość a dostali starego Tuska.

Dzięki większej reprezentacji sejmowej będziemy jeszcze skuteczniej kontrolowali, dokąd idą publiczne pieniądze oraz na jakich przesłankach rząd będzie podejmował decyzje o strategicznym znaczeniu.

Pozostajemy w opozycji jako konstruktywna i merytoryczna siła pilnująca interesów naszego narodu.

Chcemy suwerennej polityki gospodarczej, silnej Polski na arenie międzynarodowej, powstrzymania federalizacji Unii Europejskiej, prostych i niskich podatków oraz głębokiej reformy systemu zdrowia czy edukacji.

Pozostajemy wierni tym samym hasłom, z którymi od ponad 4 lat kroczymy. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Pozdrawiamy – Sztab Konfederacji

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *