niedziela, 16 czerwca, 2024
InformacjePolicjaŻycie Olsztyna

Syf w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie! Brawo generale Klimek!

W budynku Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy ulicy Dąbrowszczaków 42, bywałem wielokrotnie. Wtedy, gdy jeszcze pracowałem w Komendzie Wojewódzkiej Policji, a także później, gdy stawiałem się tam w celu złożenia zeznań. Nigdy nie miałem potrzeby, aby skorzystać z toalety.

To sprawiało, że wiedziałem, iż ten budynek jest w stanie… nieciekawym, wymagającym remontu, ale nie podejrzewałem, że jest tam aż taki syf!

Filmik, który zamieszczam nakręcił jeden z interesantów i jednocześnie mój Czytelnik. Jak go obejrzałem to nie mogłem uwierzyć, że został nagrany w tym miesiącu!

Za stan budynków w całym garnizonie warmińsko-mazurskim odpowiada… dowódca, czyli aktualnie generał Tomasz Klimek.

Oczywiście po części swoją odpowiedzialność w tym zakresie, dowódca ceduje na zastępcę ds. logistycznych.

Zastępca ds. logistycznych nadzoruje Wydział Inwestycji i Remontów, który realizuje zadania inwestycyjne i remontowe dla całego garnizonu.

Syf w budynku KMP w Olsztynie wynika nie z braku środków finansowych, a z nieudolnego zarządzania sprawami logistycznymi.

Przez lata w KWP w Olsztynie logistykiem zostawał nie fachowiec a koleś z republiki. Logistyk w KWP w Olsztynie to… synekura za zasługi. Przypominam casus Marzewskiego i Kalla.

Nie bez winy jest także Komendant Miejski Policji w Olsztynie i jego poprzednicy, którzy ze strachu przed utratą stanowiska w niewystarczający sposób naciskają na KWP o niezbędne prace remontowe.

Wspomnę także o Sławomirze Koniuszym, przewodniczącym NSZZP, który ma tak naprawdę głęboko w 3D warunki służby policjantów, a pracowników cywilnych traktuje jak powietrze… bo nie płacą składek do jego kasy! 😆

Nie interesowały go tysiące złotych wydawane przez logistyka Adama Kalla na luksusowe zakupy, a za które można było wyremontować wszystkie toalety w KMP.

Nie bez winy jest także Inspektor Sanitarny MSWiA, który dopuszcza do eksploatacji takie obiekty. No cóż… ośmiornica ma dużo macek 😉

Toaleta to jedno, a fasada to drugi syf! Co na to Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który tak chętnie sponsoruje KMP Olsztyn?

Czy w zamian za przekazane 200 tysięcy złotych, policja nie może przeznaczyć kilka tysięcy na przypicowanie syfu?

A może wysłać do komendanta Zabuskiego Straż Miejską i postraszyć mandatem za szarganie wizerunku miasta? 😆

Sprostowanie

Jak się dowiedziałem już po publikacji materiału, w rzeczywistości film został nagrany w 2018 roku.

Jednak autor zdjęć zapewnił mnie, że w budynku Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy ul. Dąbrowszczaków 42, zasadniczo nic się od tego czasu nie zmieniło.

Syf jak był, tak jest! Niestety! 😆

 

 

 

8 komentarzy do “Syf w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie! Brawo generale Klimek!

 • Do The Last Boy Scout.
  Ale warto było doczekać! A za chwilę, będzie można słownie, jeszcze mocniej, podpisując się swoimi danymi personalnymi, pana generała kopnąć w d..ę?!
  Pozdrawiam,
  Andrzej Adamowicz

  Odpowiedz
  • Hmmm … jak by to powiedzieć?? Do emerytury mam jeszcze daleko 🙂 Nie napisałem też że jestem funkcjonariuszem … 🙂 A koniec z tą firmą zaplanowałem bo za obecnej zmiany nic dobrego tutaj nie spotka mnie, ani innych pracowników.

   Nie jestem też za kopaniem kogokolwiek z bezpiecznej odległości. Zawsze byłem niepokorny i mówiłem swoje zdanie, za co byłem niszczony przez … m.in. generała “Borsuka”. Tak tego samego, o którym myślicie … ze Szczytna. Jak wysoki, tak płytki intelektualnie.

   Ale nie o tym… obecnego generała hmmm szanuję bo współpraca mi się układała. Bardziej przyjrzałbym się pracy jego zastępców, a szczególnie jednego … który de facto jest odpowiedzialny za porządek i czystość obiektów policyjnych. Wymienione było to stanowisko przez Stanisława. 😉

   Stanisław pisał o TV za 6.000 PLN, które wisiały w gabinetach i kwaterach służbowych. 😉 Teraz telefon w kieszeni i zegarek na nadgarstku wart jest łącznie tyle co jeden TV. Myślę, ze teraz jest większy rozmach niż za poprzednika?

   Chciałem tylko podsunąć kilka tematów … na dziennikarskie śledztwo, które Stanisław lubi ! 😉

   Pozdrawiam.

   Odpowiedz
   • Dziękuję! Tematów mi nie brakuje… bardziej czasu 😉 Ale dziękuję za informacje… ze środka 😉

    Odpowiedz
 • Bardzo ciekawe ujęcie sprawy. Materiał określa winnego … 😉

  Ale winny jest ten, który nie dba (a powinien z racji swoich obowiązków) o stan użytkowanych obiektów, bo lepiej jest otworzyć nowy lśniący komisariat/posterunek, niż coś co już funkcjonuje kilkadziesiąt lat i przez te kilkadziesiąt lat nie było w nim remontu.

  Myślę, że “luksusowe zakupy Kalla” są niczym w porównaniu z luksusowymi zakupami obecnych rezydentów “fabryki”. Warto tu wspomnieć o zakupie telefonów iPhone X do tego iPhone Smartwatch (ładnie się prezentują na nadgarstku, tak tak widać na zdjęciach).

  Zakup samochodów typu salonka?? Pytam po co??

  Z komunikatu prasowego KWP wynika, że otwarty niedawno Komisariat w Korszach (był potrzebny to fakt) jest nowoczesnym budynkiem, wyposażonym m.in. w przyłącze do ładowania samochodów elektrycznych.

  Teraz pytanie… ile samochodów elektrycznych lub hybrydowych posiada Policja woj. warmińsko-mazurskiego? Ale może to przyłącze jest dla mieszkańców Korsz?? Może to jest wyjście Policji takie … do społeczeństwa?

  Kiedyś W. Kontroli i BSW, za nieuzasadnione inwestycje (tzw. na przyszłość) wszczynał postępowanie i kierował zawiadomienie do prokuratury za nieracjonalne wydatkowanie środków publicznych. Teraz chyba czasy się zmieniły??

  Kolejna skucha to strefa zamówień publicznych. Ogłaszany jest przetarg na zakup łodzi dla jednostki X, a po zakupie łódź trafia do jednostki Y. Sprzęt transportowy rozdzielany jest wg klucza … dla “Misiewiczów”. Każdy dobrze ich zna. 😉

  Patrzeć i słuchać się nie chce … a co dopiero tam pracować.

  Ale na szczęście już nie długo! Yes Yes Yes. 🙂

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Na wstępie gratuluję dosłużenia do emerytury! 😉 I to dla mnie tłumaczy… skąd taka Twoja odwaga… zadajesz niepolityczne pytania 😉

   Ad rem: wskazuję winnego bo za wszystko co dzieje się w każdym garnizonie policji, finalnie odpowiada aktualny dowódca, czyli w przypadku garnizonu warmińsko-mazurskiego “misiaczek” nadinsp. Tomasz Klimek.

   Generał Józef Gdański w sądzie powiedział, że on odpowiada za bezpieczeństwo każdego mieszkańca naszego województwa! I jak ktoś dba o interes społeczny, a nie interes kierownictwa policji, “szargając wizerunek policji” – to taki człowiek jest zbędny w szeregach policji. Także uważaj 😉

   Co do punktów ładowania samochodów elektrycznych… jesteś bez wyobraźni! Za 50 lat pewnie w użyciu będą tylko samochody elektryczne! 😉

   Przypominam, że KWP w Olsztynie w 2013 roku zakupiła 6 telewizorów z techniką 3D, do gabinetów komendantów i na kwatery służbowe. Technika 3D ówcześnie powodowała, że taki telewizor był droższy od standardowego o ok. 1.000 zł, czyli wydatkowano “górką” 6.000 zł, a za taką kwotę już wtedy można było doprowadzić łazienki w KMP Olsztyn do stanu używalności 😉

   Gdy zapytałem się w sądzie komendanta Gdańskiego po co mu technika 3D w jego telewizorze to nie wiedział nawet do czego ta technika służy i w geście rozpaczy… pochwalił Kalla za wizjonerstwo przy zakupach, bo “może za 20 lat technika 3D będzie przydatna w policji”!!!

   A technika 3D okazała się… niepraktyczna w TV i już prawie wszyscy producenci zrezygnowali z projektowania i produkcji takich telewizorów.

   Ani BSW ani W. Kontroli, ani prokuratura nie widzieli w tym niegospodarności, czy defraudacji środków publicznych! Bo to była “fabryka Działoszyńskiego” 😉

   Teraz mamy “dobrą zmianę” i w policji “fabrykę Działoszyńskiego” zastąpiła “fabryka Zielińskiego” 😉

   Dziękuję bardzo za Twój głos i zachęcam innych do komentowania. Wszystkich Was nie wyrzucą. Ktoś musi na tych “kałłolubnych” pracować 😉

   Odpowiedz
 • Kilka razy, zdarzyło mi się bywać w budynkach Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie (w ostatnich latach nawet bardzo często) i niestety, to co na zdjęciach to nic w porównaniu z rzeczywistością. Ten obrazek jest przykładem braku poszanowania petenta i funkcjonariusza – w innych jednostkach jest podobnie – “brud, smród i ubóstwo”.

  Policyjne obiekty to moim zdaniem, emanacja funkcjonowania i samej Rzeczypospolitej, w kontakcie z Polakiem, czy obywatelem innego państwa, który będzie zmuszony mieć “przyjemność” w sytuacji przeważnie dla niego trudnej.

  Gdy do tego obrazu dołoży się, pozbawianie życia, bicie, torturowanie, preparowanie dowodów w postępowaniach, brak chęci pozbycia się przestępców z szeregów policyjnych (cóż układy), to mamy przerażający obraz.

  Najdziwniejsze jest jednak to, że za taki bajzel nikt nie ponosi konsekwencji. Zastanawiam się, czy taka działalność dowodzących Komendą Wojewódzką i Miejską Policji w Olsztynie, to świadome działanie, aby pokazać, że sprawowanie w naszym regionie władzy przez PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ, to właśnie takie efekty, a może to świadomy i przemyślany sabotaż działań podejmowanych z takim wysiłkiem przez nasz RZĄD.

  Akurat mamy kampanię wyborczą, może obecni posłowie i senatorowie, lub ci którzy aspirują do roli przedstawicieli NARODU, ocenią naocznie stan faktyczny.

  My, wolni dziennikarze polecamy swoje usługi jako przewodnicy w tej wycieczce. Pokażemy rzeczywistość widzianą oczami obywatela a nie oczami generałów i inspektorów.

  Śmiałków oczywiście przestrzegam, że taka nadgorliwość, może im się w przyszłości odbić czkawką, zaznaczam, poważną czkawką! Zobaczymy ilu odważnych się zgłosi?

  Oczywiście Stanisławie będziemy im towarzyszyć, pod warunkiem, że nas zaproszą!?

  Z poważaniem, Andrzej Adamowicz

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Jako sygnalista w policji, który zabrał głos w dyskusji o wydawaniu publicznych środków finansowych przez Kałła już przeszedłem… czkawkę 😉 Teraz jestem do dyspozycji jako… wolny dziennikarz 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *