wtorek, 21 maja, 2024
PolitykaRozmowy o OjczyźnieŻycie Olsztyna

Szkolny Strajk Klimatyczny! Nie dla spalarni śmieci w Olsztynie?!

Jutro w Olsztynie przed Ratuszem, między 10:00 a 12:00. odbędzie się Szkolny Strajk Klimatyczny. Młodzież z olsztyńskich szkół będzie protestowała przeciw ignorowaniu globalnego problemu – ocieplenia klimatu.

Tego dnia na całym świecie uczniowie będą strajkować w tej samej sprawie. Chcemy reakcji ze strony polityków, zmiany polityki energetycznej oraz edukacji w dziedzinie ekologii. Przyszłość planety jest w naszych rękach.

Tyle oficjalny komunikat rozesłany mediom. Akcja nawiązuje do protestu 15-letniej Szwedki Grety Thunberg, która w proteście przeciwko globalnemu ociepleniu, co piątek siedzi na schodach parlamentu.

Tak naprawdę, to nie wiadomo o co chodzi w tym strajku. Upewniłem się, bo zadzwoniłem do organizatorki Weroniki Pawlak uczennicy LO 1.

Zapytałem, czy strajk będzie dotyczył budowy spalarni śmieci w Olsztynie? Wszak spalarnie są największą przyczyną globalnego ocieplenia i zatrucia środowiska!

Dziewczę odparło, że nie, że za mało na ten temat wie, i że zdania są podzielone. Zaprosiłem uczennicę i jej kolegów na naszą konferencję, by uzupełniła wiedzę na ten temat.

Młodzież zaprasza do udziału w strajku każdego, komu na sercu leży czystość naszego środowiska.

Wobec tego wzywam:

Kto może, by przyszedł z transparentem przeciwko spalarni w Olsztynie.

Mam nadzieję, że Wojciech Kozioł zachował te transparenty!

Adam Socha

Ku Prawdzie:

Ja mam nadzieję, że Jacek Pachucki zachował transparenty, które były używane w Urzędzie Marszałkowskim, Klebarku, pod siedzibą MPEC-u i pod Ratuszem!

 

15 marca 2019 r.

 

 

Nie wypowiadamy się na temat spalarni śmieci w Olsztynie!

 

 

 

 

2 komentarze do “Szkolny Strajk Klimatyczny! Nie dla spalarni śmieci w Olsztynie?!

 • Pana wypociny nie stoją na wysokim poziomie… W jednym akapicie pisze Pan, o ogólnych założeniach strajku, a w następnym, chce Pan, aby młodzież angażowała się w politykę lokalną. Pytanie do uczennicy było nie na miejscu, ponieważ, tak jak sam Pan napisał na początku, strajk nie jest przeciwko spalarni w Olsztynie. Nie posiada Pan też wystarczającej wiedzy na temat strajku, aby wiedzieć, że jest on apolityczny. Szkoda, że prawicowe media stoją na tak niskim poziomie. Niekompetemcje widać na kilometr.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! W sumie to “Gościa” mógłbym… olać. Jego wypociny nie mogą ani na jotę podważyć kompetencji Adama Sochy w kwestii dziennikarstwa i znajomości problemu – globalne ocieplenie 😉

   Gościu! Jesteś nędznym “lewakiem”, który za grosz nie ma odwagi, by swoje poglądy głosić z podniesioną przyłbicą! Od ciebie czuć na kilometr swąd Ratusza i Gazety Olsztyńskiej 😉

   Na dodatek “Gościu” nie staje ci… inteligencji by stwierdzić, że “Ku Prawdzie” nie jest ani lewicowym, ani prawicowym medium! Ku Prawdzie – prawdziwe czasopismo! 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *