wtorek, 5 marca, 2024
PolitykaRozmowy o OjczyźnieŻycie Olsztyna

Wójt gminy Piecki ostrzega Olsztyn! Byliśmy zastraszani!

Agnieszka Kurczewska – wójt gminy Piecki – w programie Po stronie prawdy Telewizji TRWAM, nadanym na żywo z Olsztyna, 14 września, powiedziała: nie można gospodarki wodą, kanalizacją, odpadami i ciepłem przekazywać w prywatne ręce!

Adam Ślusarski: Jak pani ocenia tę formę współpracy biznesu z państwem czy też z samorządem (PPP)?

Mieliśmy niekorzystny przykład. To była umowa na prowadzenie kotłowni. Oddaliśmy podmiotowi prywatnemu źródło ciepła. Sieć pozostała po stronie gminy. Przez trzy lata borykałam się z tym problemem. Współpraca nie wyglądała kolorowo. Byliśmy zastraszani przeważnie w okresie zimowym, że ciepła naszym mieszkańcom zabraknie.

Dlatego też się dziwię włodarzom Olsztyna, jak i prezesowi MPEC-u, że próbują tak cenny majątek jaki posiadają, taką odpowiedzialność za mieszkańców, przekazać w ręce prywatne.

Są takie dziedziny życia, które nigdy nie powinny przejść w ręce prywatnego przedsiębiorstwa! Woda, kanalizacja, ścieki i odpady, również ciepło. To są takie dziedziny życia, które powinny być zawsze w samorządach.     

Adam Ślusarski zapytał się także o możliwości zarabiania na przerabianiu odpadów i dostarczaniu ciepła.

Agnieszka Kurczewska przedstawiła, jak z tymi zagadnieniami radzi gmina Piecki. Generalnie jest OK. Ostrzegła Olsztyn przed wchodzeniem w Partnerstwo Publiczno-Prywatne w gospodarce komunalnej, bo to nie jest dziedzina życia, którą można w tej formule prowadzić!

Na zakończenie wywiadu z Agnieszką Kurczewską, Adam Ślusarski wyraził zaciekawienie, że w programie mówiącym o tak ważnym problemie uczestniczy mało mieszkańców Olsztyna, i zaniepokojenie, że nie ma władz miasta.

Panie Adamie! Wyjaśnienie jest proste. Olsztynianie są zastraszeni! Urząd Miasta to chyba największy pracodawca w mieście i nikt nie chce „podpaść” obecnie rządzącej republice kolesiów. To prozaiczna troska o własną michę sprawia, że wszyscy mają takie „problemy” głęboko w 3D.

Walczą tylko ci, co nie mają już nic do stracenia lub ci, co dobro społeczne stawiają wyżej nad swój prywatny interes. A takich w Olsztynie… ze świeczką szukać 😉 Natomiast władze miasta, czy też MPEC-u, nie wiedzą, co to jawność w życiu publicznym. Ci włodarze mentalnie żyją jeszcze w PRL-u! Jawność ich nie oświeciła!

Agnieszka Kurczewska – wójt gminy Piecki – nie boi się mówić, bo ma sukcesy w rządzeniu gminą i ma za sobą mieszkańców gminy. Ostrzega Olsztyn przed prywatyzacją gospodarki komunalnej. Prezydent Piotr Grzymowicz woli milczeć, bo został prezydentem na zasadzie mniejszego zła. Myślący etycznie olsztynianie poparli jego, ponieważ nie chcieli aby Olsztynem władał skompromitowany człowiek.

Tak jak z Prezydentem Andrzejem Dudą. To nie jest prezydent z bajki większości Polaków ale wybrano jego, ponieważ ta sama większość nie chciała, aby wybory wygrał człowiek, który powinien być już dawno osadzony w miejscu odosobnienia! Cały wywiad z Agnieszką Kurczewską do obejrzenia na filmie. CDN

 

 

4 komentarze do “Wójt gminy Piecki ostrzega Olsztyn! Byliśmy zastraszani!

  • Stanisławie jesteś z tych co nie mają już nic do stracenia czy z tych co dobro ogólne przedkładają nad prywatny interes

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Emerycie… zawodzisz mnie 😉 To jeszcze nie wiesz… kim jestem? ;( Ja to taki olsztyński Don Kichot… 😉

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *