niedziela, 3 marca, 2024
Zabawy StasiaŻycie Olsztyna

Zawsze może być lepiej! Tere-fere!

Zawsze może być lepiej – to słowa Komendanta Głównego Policji Zbigniewa Maja, wypowiedziane podczas przekazania dowództwa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w styczniu tego roku.

Dowództwo zdawał spadochroniarz z Warszawy Marek Walczak a przyjmował tuziemiec, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie Tomasz Klimek.

Przemowie Zbigniewa Maja pilnie przysłuchiwał się wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Pisałem o tym – na bieżąco – we wpisie: W Olsztynie powiało majem!

Zawsze może być lepiej – to truizm.

Jednak – w tym przypadku – dawał on nadzieję na pozytywne zmiany w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Jak czas pokazał, zmiany ograniczyły się do kilku roszad personalnych.

Nie został ruszony z posad – Adam Kall, żołnierz Działoszyńskiego – ten, który robi dla garnizonu warmińsko-mazurskiego najwięcej smrodu.

Ten, który olsztyńską logistykę doprowadził do zapaści a od początku pobytu w Olsztynie, myślał tylko o poprawie swoich warunków służby i odpoczynku.

Bizancjum, które stworzył – kosztem funkcjonariuszy i pracowników cywilnych – nie ma pewnie sobie równych w całym naszym biednym kraju.

Mój styczniowy komentarz okazał się proroczy. Słowa, które przypisałem Arturowi Chojeckiemu nie straciły na aktualności!

Komentarz na dzisiaj:

Wykończyli Zbigniewa Maja, kończy się maj, a w Olsztynie atmosferę nadal psuje Kałł 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *