środa, 24 lipca, 2024
PolitykaZdrowieŻycie Olsztyna

Szkodzą naszemu zdrowiu! NIE dla spalarni w TVP3 Olsztyn

TVP3 Olsztyn się odważyła! Wiekopomna chwila! Z protestu społeczników NIE dla spalarni z okazji sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zamieszczono relację. Padły 3 ważkie słowa: szkodzą naszemu zdrowiu!

25 kwietnia odbywała się sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która była poświęcona w dużym stopniu, ogólnie pojętemu bezpieczeństwu.

Z tej okazji, w Urzędzie Marszałkowskim pojawili się przedstawiciele społeczeństwa, którzy chcieli radnym sejmiku zasygnalizować – po raz kolejny – problemy z bezpieczeństwem mieszkańców naszego województwa.

Społecznicy od lat walczą o warunki środowiskowe, które nie powinny zagrażać naszemu zdrowiu.

Silną grupę protestujących przysłały Korsze. Ich problem to… huta ołowiu. O tym mówił dla mnie, i dla TVP3 Olsztyn Henryk Rechinbach.

Drugą grupę protestujących, widocznych przede wszystkim ze względu na baner reklamowy: NIE dla spalarni, stanowili przedstawiciele stowarzyszenia Chrześcijańska Wspólnota Samorządowa i wspierający ich mieszkańcy Olsztyna i miejscowości, z bliskiego sąsiedztwa mającej powstać spalarni.

Przed rozpoczęciem sesji Jacek Pachucki, złożył do Zarządu Województwa petycję mieszkańców Olsztyna, Klebarka, Ostrzeszewa, przeciwko budowie spalarni śmieci. Na sali obrad rozpostarto baner:

NIE dla spalarni.

Jednak prowadzący sesję zignorował społeczników, i nikogo nie przywitał. Był to duży afront w stosunku do tych zaangażowanych ludzi, zważywszy na fakt, że wśród nich był radny gminy Purda Andrzej Chojnowski, znany dla radnych sejmiku, szczególnie tych z PSL.

To sprawiło, że protest ChWS przeniósł się na korytarz. Tu zainteresowanie protestem wykazała TVP3 Olsztyn. Jacek Pachucki powiedział o skutkach, jakie niesie ze sobą realizacja w Olsztynie spalarni śmieci. Przeczytał także tekst złożonej petycji.

Obserwując postawę dziennikarki TVP3 Olsztyn, byłem święcie przekonany, że telewizja nie wyemituje nagranego materiału. I tu nastąpiło miłe zaskoczenie.

W Informacjach 25.04.2017 r., o godz. 21:30, nadano relację z protestu ChWS! Poświęcono temu wydarzeniu całe 12 sekund.

Padły trzy słowa wygłoszone przez Elżbietę Kończyk: szkodzą naszemu zdrowiu!

W myśl powiedzenia: jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma, piszę: brawo TVP3 Olsztyn za odwagę! Czy była ona potrzebna? Przecież wszyscy lokalni notable z PiS, są przeciwni budowie spalarni!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *