niedziela, 16 czerwca, 2024
MuzykaWojskoŻołnierze NiezłomniŻycie Olsztyna

Wyklęci – Basti i Klipo w Olsztynie – Cześć i Chwała Żołnierzom Wyklętym

Wyklęci ukryli się w lasach kontynuując wojnę bo, kochali Polskę, jak mało kto walczyli wciąż rozumiejąc, że Polska nie jest polska, co nakręcało ich do walki, żeby była wolna. Dom już nie był domem, tam czekała na nich śmierć z rąk czerwonego ścierwa co stawiało ich przed sąd. Sfingowane procesy przez kolaborantów stąd nienawiść do komuchów, serce z prawej strony ziom!

Pierwszego września atakują nas Niemcy, siedemnastego września Sowieci i ich sprzymierzeńcy. Polacy są w potrzasku ale bronią się jak mogą, no bo liczą się Ojczyzna, bliscy, Bóg i honor.

Później Czerwoni jednak walczą z Niemcami, co nie przeszkadza im Polaków mordować i grabić. Stalin dogaduje się z Aliantami w Teheranie.
Stało się. Sprzedali nas Anglicy i Amerykanie.

Ostatecznie przyklepali swoją zdradę w Jałcie. Zostawili nas czerwonej kurwie na pożarcie. Rok 45. – przyszedł koniec wojny, ale nie dla nas bo my nie byliśmy wolni!

Ruski okupant od Niemca chyba gorszy. Trzeba było mu postawić opór zbrojny. Ludzie niezłomni przez komunę wyklęci. Bohaterowie Polski, patrioci nie przestępcy!

Żadna bandycka reakcja Podziemia. Wiedzieli, że trzeba walczyć, że wyjścia nie ma… Wyjścia nie ma, wyjścia nie ma… Wyjścia nie ma, wyjścia nie ma…

5 Wileńska Brygada Śmierci. Dowodził nią major Łupaszko, żołnierz wyklęty. Bali się go okupanci – Sowieci, Niemcy, KBW, NKWD, UBP konfidenci.

Nie było mocnych bo to był genialny taktyk. Gromił oddziały sowieckiej partyzantki. Za rabunki, morderstwa i gwałty na cywilnej ludności Ruscy musieli być martwi.

Odznaczony krzyżem Virtuti Militari za kampanię wrześniową, gdzie swój szwadron ocalił. Ludzie go kochali, poszliby za nim w ogień. Stąd 5 Brygada miała ducha walki w sobie.

Kiedy nie mógł zbrojnie to działał w konspiracji. To był typ człowieka, który nie przestawał walczyć. Nie bał się zginąć za Polskę, był odważny
Bohater-ofiara czerwonej propagandy.

Stanisław Sojczyński pseudonim Warszyc. To, że o nim mówię to dla mnie zaszczyt. Rozpoczynał służbę w moim rodzinnym mieście. Od SZP przez AK do KWP wreszcie.

Akcja w Radomsku, gdzie więzienie rozbił. Bez własnych strat wyszedł, a osadzonych odbił. Bardzo głośna sprawa, list do Radosława “To co Pan pułkownik nam robi to zdrada”

Jedyna szansa pozostać w konspiracji. Niech ludzie wiedzą, że Warszyc walczy. Ideologiczny geniusz z Virtuti Militari. Rząd go znienawidził, podkomendni pokochali.

Był przewodnikiem dla nich, jest przykładem dla nas. Ubek, gdy ideał zabił, dał ideałom awans. Którzy przeszli męki zmienili się w świętych. Polska znów zwycięży, na tym pakt wyklętych!

Ciepliński pisze gryps: “Synu pamiętaj, że żaden katolik to nie jest niedołęga. Być katolikiem znaczy poznać wolę bożą. Realizować ją i przyjąć za swoją”

O wartości człowieka świadczy jego charakter. On mimo, że ginie, zwycięża w tej walce. Mimo, że władzę ukradli komuniści to niepodległości nie potrafili zniszczyć.

Wzr0sła w serce w duszę i czyny wyklętych. Jakże to tragiczny przykład, a także jak piękny. W więziennych katowniach na Łączce we Wronkach bohaterów krwią pisze się historia.

Jej nieznośna siła, co miała naród dobić. Dziś zjadaczy chleba w aniołów przerobi. Nie tracą nadziei niosący kaganek. Tegoś pragnął w wierszu, niechaj tak się stanie!

“Wyklęci” Tekst: Basti – Kompozytor: Nestor

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *