wtorek, 23 kwietnia, 2024
Jerzy JaśkowskiPolityka

Wymiana pieców – Skubanie Polaków w interesie zagranicznych koncernów!

Mamy kolejny problem. Z jednej strony dług kondominium zwanego Polską, wzrósł do biliona złotych, a z drugiej strony, obecny rząd szasta miliardami na zupełnie zbędne inwestycje w interesie zagranicznych koncernów.

Z jakich to pieniędzy chce zarówno rząd, jak i samorządy dofinansowywać wymianę pieców w Polsce? Przecież jest to jawna kpina ze społeczeństwa. Żaden rząd na świecie niczego nie produkuje. To są tylko skradzione społeczeństwu pieniądze.

Innymi słowy, czeka nas kolejna wielka podwyżka podatków, zarówno państwowych jak i tych lokalnych. Proszę sobie obliczyć. Eksperci szacują, że koszt wymiany pieców – tylko na Śląsku – to ok. 7 miliardów zł.

Proszę podzielić tą kwotę przez liczbę mieszkańców – od dzieciaka w kołysce poczynając, a na staruszkach kończąc – i od razu zrozumiecie, ile będzie to kosztowało każda rodzinę.

NFOŚiGW przeznaczył na wymianę pieców aż 10 miliardów.

O zabezpieczeniu wody na potrzeby ludności nawet nie pomyślał, ale o inwestycje dla zagranicznych koncernów… od razu. Nieprawdaż, że to ciekawe?

Te 10 miliardów to prawie dwa miesiące utrzymania całej służby zdrowia w Polsce!

Ceny energii muszą wzrosnąć, ponieważ to jest najłatwiejszy sposób skubania ludności. Inaczej siła nabywcza pieniądza znacznie spadnie.

Niby w sakiewce będzie tyle samo, a może nawet więcej, ale w koszyku po zakupach znacznie mniej.

Dlaczego pieniądze trafią do koncernów zagranicznych? Ponieważ rząd zmienia normy i wprowadza przepisy zabraniające używania pieców np. 4 klasy emisyjnej.  Co to znaczy w praktyce?

To znaczy, że cała masa warsztatów rzemieślniczych zbankrutuje i przejdzie na garnuszek państwa, czyli bezrobocie. Do tej pory piece na biopaliwa, miał, drewno, budowali nasi rzemieślnicy. Oni nie dostaną dofinansowania na zmianę produkcji. Ludzie będą musieli kupować piece zagranicznych koncernów.

Chłopcy z rządu już uzgodnili, które to koncerny dostaną dofinansowanie poprzez wzrost sprzedaży w Polsce. Czy to także było uzgodnione na spotkaniu w Izraelu w listopadzie 2016 r.?

Dlatego na tym spotkaniu rozważano własnie rozwój. Nie podano tylko jakiego kraju. Mówiąc wprost, jest to kolejne skubanie polskiego społeczeństwa.

Najśmieszniejsze jest to ględzenie o dofinansowaniu przez samorządy wymiany kotłów. A z czyjej kieszeni samorządy wyciągną te pieniądze? Żaden użyteczny idiota nie wspomni, nie zająknie się nad tym problemem.

Samorząd ma dwie możliwości: podniesienie podatków lub ograniczenie wydatków. Na przykład tych na dożywianie dzieci w szkołach.

Jak podał GUS, ok. 20% dzieci chodzi do szkoły bez śniadań. Z nagłaśnianego po 1989 roku podawania dzieciom szklanki świeżego mleka od krowy, nic nie pozostało.

Samorządy nie mają nawet forsy na podawanie witaminy D-3 dzieciom i młodzieży, chociaż za komuny było to powszechne.

Co zrobili z tymi pieniędzmi? Nie wiadomo!

dr n. med. Jerzy Jaśkowski

Ku Prawdzie:

Dopóty będzie w Polsce źle się działo, dopóki Naród nie zrozumie, że żaden rząd, niczego Narodowi nie daje, czego wcześniej temu Narodowi nie odebrał, lub odbierze z sowitą nawiązką!

Wymiana pieców – dofinansowanie tej operacji – to skubanie Narodu tylko i wyłącznie w interesie zagranicznych koncernów z ukrywaną ideą, że przy obrocie miliardami złotych zawsze coś się przyklei do łap polityków i urzędników.

 

4 komentarze do “Wymiana pieców – Skubanie Polaków w interesie zagranicznych koncernów!

 • A ja uważam ze doktor chce mieć więcej pacjentów chorych na raka, zeby zasilać zagraniczne koncerny farmaceutyczne, dlatego nie w smak mu wymiana pieców i redukcja zanieczyszczenia środowiska hahahaha tu cię… (cenzura KP).

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Dla mnie “Miś” jest z tych, co lubią mieć futerko zafajdane przez kałł 😉 A z pewnością w jego główce nie uświadczysz… szarych komórek 😉

   Odpowiedz
 • Stanisław , nie wszystkich stać na wymianę starych pieców w swoich domach. Wyobraź sobie że masz mieszkanie opalane piecem. Nie masz centralnego. Nie to że ogrzewanie piecowe jest dużo droższe , ale mniej wydajne, czy nie chciałbyś mieć w domu innego ogrzewania , za które nie musisz zapłacić sam, bo Ci pomogą. A uważasz , że 500 + jest lepsze czy wymiana pieców?. Bo ja wolałabym żeby ludzie mieli ciepło w domu. A Ci co sobie porobili po kilkoro dzieci niech się zabierają do roboty i zarobią sobie na nie. Ja na swojego syna nigdy nie dostałam nawet złotówki od nikogo, więc dlaczego dziś mam utrzymywać bandę patologii, co to tylko się pieprzą i rodzą dzieci. Więc kończąc , w naszym kraju jest i tak dziadostwo i długo się to nie zmienia. Wolę dać ludziom normalne życie w cieple niż utrzymywać bandę dzieci z patologii, bo niektórzy tylko po to mają dzieci żeby mieć korzyści a te dzieci kiedyś w większości będą potrzebować pomocy innych bo nie będą umieli żyć i pracować.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Różni nas Kat… rozumienie istoty problemu 😉 Ty dywagujesz: kogo, za co i w jakiej wysokości rząd powinien… dofinansowywać. Myślę, że patrzysz na sprawę zbyt wąsko 😉 Żeby rząd mógł dofinansować kogokolwiek, to musi najpierw zabrać od wszystkich obywateli określone ilości złotówek w formie podatków. Napiszę łopatologicznie: żeby dać Kowalskim 500 zł miesięcznie za urodzenie i wychowywanie dziecka, to najpierw musiał tym Kowalskim zabrać 700 zł w formie podatków! Za taką pro rodzinną postawę rządu, Kowalscy zapłacili 200 zł, które idą na utrzymanie armii urzędników i polityków! Wszelkie dofinansowania czegokolwiek, to mydlenie oczu dla Narodu i kręcenie lodów na własną rękę! A szarzy obywatele niech się kłócą… komu dano słusznie, a komu nie! To doskonale zobrazowałaś swoim komentarzem. Rzucają ochłapy z pańskiego stołu… a czereda głodnych psów niech się wzajemnie zażera 😉 Ja chciałbym żeby wszyscy Polacy mieli ciepło w domach, mieli za co utrzymać dzieci, mieli za co wykupić leki… a nie tylko ci, których rząd “dofinansuje”!!!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *