wtorek, 20 lutego, 2024
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

FERIE Z WOT – KOLEJNA EDYCJA PRZED NAMI

Zastanawiasz się co robić w nadchodzące ferie? To proste – dołącz do Nas! Wojska Obrony Terytorialnej już po raz kolejny przygotowują się do szkolenia podstawowego, realizowanego w ramach projektu „Ferie z WOT”. Szkolenie to skierowane jest przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich, studentów i nauczycieli.

Pomiędzy 15 stycznia a 25 lutego 2024 r., w szkołach i uczelniach wyższych na terenie całego kraju zaplanowane zostały ferie zimowe.

Na Warmii i Mazurach ferie zimowe rozpoczynają się 22 stycznia i potrwają do 4 lutego.

Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, w jaki sposób wykorzystać międzysemestralną przerwę w nauce – dołącz do Nas!

Już teraz rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji projektu Ferie z WOT. Jak podkreśla p.o. Dowódcy Terytorialsów gen. bryg. Krzysztof Stańczyk:

Projekt „Ferie z WOT” od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ochotników. Stanowi on idealne rozwiązanie dla uczniów, studentów oraz nauczycieli i rodziców.
Ponadto pozwala aktywnie spędzić zimową przerwę międzysemestralną. Zaangażowanie ochotników w ten projekt to swoisty wyraz odpowiedzialności młodego pokolenia!

W 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej (4W-MBOT) już trwa nabór na Ferie z WOT.

To projekt Wojsk Obrony Terytorialnej, który od 2019 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczeństwa, również w naszym regionie.
Umożliwia połączenie życia zawodowego, edukacji i życiowych pasji z wojskiem. Pozwala aktywnie spędzić czas wolny, oderwać się od nauki i poznać podstawy wojskowości .
W ostatniej edycji w ramach projektu Ferii z WOT w naszej brygadzie, szkolenie ukończyło blisko 300 żołnierzy, którzy dziś są gotowi do działań na rzecz bezpieczeństwa regionu. Była to największa przysięga w historii brygady

– podkreśla Dowódca 4 W-MBOT płk Jarosław Kowalski.

Tylko w tym roku około 1200 ochotników z województwa Warmińsko-Mazurskiego zdecydowało się na służbę w 4W-MBOT.
Jesteśmy w tej chwili najliczniejszą Brygadą Obrony Terytorialnej, w której służy blisko 3600 żołnierzy, co stanowi około 10 % wszystkich Terytorialsów. Co piąty żołnierz WOT to kobieta

– dodaje p.o. oficer prasowy kpr. Sabina Mazurek.

Ferie z WOT na Warmii i Mazurach ruszają już 19 stycznia i kończą się przysięgą wojskową 3 lutego.

Z zimowego terminu, szesnastodniowego szkolenia podstawowego może skorzystać każdy, ale większość naszych ochotników to studenci, uczniowie szkół średnich oraz nauczyciele.

Termin ten pozwala im na realizacje swoich wojskowych planów, które nie kolidują z wykonywanymi obowiązkami w życiu prywatnym. WOT wybrały z ciekawości i chęci doświadczenia czegoś innego.

Siostry bliźniaczki, przyszłoroczne maturzystki, szer. Marta i szer. Małgorzata zgodnie twierdzą, że była to dobra decyzja.

Ferie z WOT to jedno z najlepszych wspomnień i doświadczeń. Pomimo ogromnego wyzwania, obaw, dylematów jesteśmy usatysfakcjonowane, że mogłyśmy w sposób aktywny spędzić ferie. Termin ferii z WOT był idealny, nie kolidowało to ze szkołą i naszymi zajęciami dodatkowymi

– relacjonuje szer. Marta.

Za każdym razem kiedy wracamy ze szkoleń rotacyjnych jesteśmy bardziej przekonane, że to jest właśnie to. Służbę pełnimy raz w miesiącu w weekend, co uważam że jest super sprawą.
Nie koliduje z pracą, szkołą i przygotowaniami do matury. Poznajemy specyfikę służby wojskowej, szkolimy się i zdobywamy wiedzę praktyczną i teoretyczną

– podkreśla szer. Małgorzata.

Aby zdążyć przed wyznaczonym terminem – nie zwlekaj!

Złóż swój wniosek już dziś! Skontaktuj się z rekruterem 4W-MBOT z Twojego powiatu, wyszukując kontakt na stronie Rekruterzy WOT.

Lub dzwoniąc pod numer Linii Wsparcia Rekrutacji: 800 696 077 (czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 – 15:30).

Możesz także odwiedzić najbliższe Wojskowe Centrum Rekrutacji, które znajdziesz na stronie Centra rekrutacji – CWCR (wojsko-polskie.pl).

Obecnie w 4W-MBOT trwa ostatnie w tym roku szkolenie podstawowe, które zakończy przysięga wojskowa 2 grudnia w Braniewie.

Źródłomil.pl

Redakcja: Zespół Prasowy 4W-MBOT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *