poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Afera kałłowaPolicjaŻycie Olsztyna

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie złożone!

Ja, Stanisław Olsztyn – obywatel III RP – informuję, że w mijającym tygodniu wobec braku wiedzy, iż właściwe organy władzy publicznej podjęły stosowne kroki zmierzające do wyjaśnienia sytuacji, którą ogólnie nakreśliłem w Liście otwartym do Jerzego Dziewulskiego, zmuszony byłem jako człowiek, którego prawa zostały naruszone, zawiadomić Prokuratora Generalnego o podejrzeniu popełnienia przestępstw w KWP w Olsztynie.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw dotyczy:

1. korupcji / płatnej protekcji podczas przyjmowania do pracy i powoływania na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji;
2. defraudacji środków budżetowych przy zakupach realizowanych w końcówce 2013 i na początku 2014 r.;
3. wykorzystywania zajmowanego stanowiska przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Adama Kalla do zastraszania i zwalniania podwładnych.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przesłałem do wiadomości dla: Prezesa Rady Ministrów, Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych, Ministra Spraw Wewnętrznych i Fundacji im. Stefana Batorego.

Dalsze losy zawiadomienia będę Wam relacjonował na bieżąco, byście razem ze mną przekonali się, czy żyjemy w demokratycznym państwie prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej, czy w republice kolesiów?

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw w KWP w Olsztynie złożone!

Panie śp. Aleksandrze Małachowski mam nadzieję, że mam w panu orędownika tej sprawy w NIEBIOSACH!

20 marca 2017 r.

Czy 3 lata temu byłem skrajnie naiwny?

To był krzyk rozpaczy, który charakteryzuje tych, którzy rozpoczynają walkę z systemem.

Walkę z góry skazaną na porażkę, bo systemu jeden człowiek nawet nie… dotknie!

Policyjno-prokuratorsko-sędziowska republika kolesiów sprawnie wyciszyła sprawę, ale Stanisława Olsztyna nie zmiażdżyła… jeszcze 😉

Walka trwa!

16 komentarzy do “Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie złożone!

 • Witam myślę że nie masz innego wyjścia kiedy nikt z twoich przełożonych nie chce w tej sprawie nic zrobić (chociaż wydaje się że powinni się tym zainteresować)- nagłośnić temat Pytanie zasadnicze czy organa państwa które są do tego powołane sprawą się zajmą-mają taki obowiązek Myślę że stwierdzą że nie widzą znamion przestępstwa i sprawę umorzą Obym się mylił pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Jak będzie tak jak piszesz to ja wyjeżdżam do… się zastanowię 🙂

   Odpowiedz
 • To , że nie jesteś moim idolem nie znaczy wcale, że nie życzę Ci wygranej. Martwię się tylko , że tak nie będzie . Nie chcę jednak byś odbierał moje wypowiedzi jako niechętną Ci krytykę , bo tak nie jest.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Ja IDOLEM? 🙂 Nie żartuj! Przecież nie śpiewam, a i mówiąc to często jestem bardziej podobny do A. Michnika niż do jakiegokolwiek wokalisty 🙂 A tak poważnie to widzę, że jak na razie to komentarze piszą tylko ludzie mi życzliwi, do których i Ciebie zaliczam! Na początku był jeden komentarz, wyraźnie od mojego któregoś oponenta. Także na moim blogu stosunek ludzi wrażliwych do tych reprezentujących ciemne moce jest jak 99% do 1% 🙂 A o konstruktywną krytykę bardzo proszę! Pisałem to i jeszcze sto razy napiszę: nie jestem ideałem ani nie pozjadałem wszystkich rozumów, jestem zwykłym człowiekiem może trochę wrażliwszym od Was i tyle! No i z pewnością bardziej prawdomównym niż wielu z Was. Ja w pismach, wnioskach, które podpisywałem gdy zastępowałem Naczelnika nie owijałem prawdy w bawełnę! I teraz zebrałem tego żniwo ale się cieszę, bo moi oponeci okazali swoją małość. Będziemy mieli jeszcze okazję spotkać się w sądzie – nie raz 🙂

   Odpowiedz
 • Mój domysł był słuszny , nie masz dowodów . Uważam , że płatna protekcja nie będzie możliwa do udowodnienia , jeśli w ogóle ktoś się tym zainteresuje. Żeby strzelać z armaty trzeba mieć do niej naboje.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! I tu się mylisz. Poczytaj o płatnej protekcji to się domyślisz. Płatną protekcją jest też korzyść jaką się ma z np. pobierania wynagrodzenia na stanowisku, które zostało “załatwionie” u kolesiów! 🙂

   Odpowiedz
 • Stasiu co ty na litość boską robisz ? Stawianie tak poważnych zarzutów musi być poparte bardzo ale to bardzo solidnymi dowodami. Masz takie? Wątpię. Płatna protekcja jest przestępstwem bardzo trudnym do udowodnienia i dlatego tak dobrze zakorzeniła się w naszym państwie. Ten drugi zarzut -defraudacja przy zakupach na koniec roku – czyżby w nowym wydziale ? Mam nadzieję , że to tam a nie w Zaopatrzeniu .Martwię się żebyś przy okazji nie skrzywdził niewinnych branżystów , którzy muszą na koniec roku robić niesłychane rzeczy żeby wydać środki przesłane przez KGP na koniec grudnia.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Wątpienie… jest rzeczą ludzką 🙂 Co do meritum: ja podzieliłem się z organami władzy swoją wiedzą, która wskazuje na podejrzenie popełnienia przestępstwa. To organa władzy po moim zawiadomieniu jeżeli uznają je za prawdopodobne będą mieć obowiązek wszczęcia śledztwa i zebrania dowodów! Mało tego, tak naprawdę to po moim liście otwartym, czyli po informacji w mediach Policja lub Prokuratura miała obowiązek wszcząć śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia korupcji lub płatnej protekcji w KWP. No ale nikt mnie nie raczył o tym poinformować, to co ja mogłem… czekać, aż trafię do piachu ?! Co do defraudacji, myślę, że jak przytoczę słownikową definicję tego pojęcia to będziesz miał/a jasność o co i o kogo chodzi. Branżyści, moi współpracownicy są pod tym względem czyści jak łza! Defraudacja to: “przeznaczenie powierzonych publicznych pieniędzy lub majątku na niewłaściwy cel“. Zakup zestawu kina domowego i innych luksusowych dóbr to czym jest, gdy w tym czasie brakuje pieniędzy na podstawowe wyposażenie biurowe i kwaterunkowe!? Branżyści realizują polecenia zakupów wydawane przez “kierowników służbowych wyższego stopnia“. A o celowość zakupów w KWP doskonale dba Główny Ksiegowy, na co dałem już przykłady na blogu!

   Odpowiedz
  • Pytanie powinno brzmieć: na litość boską co oni wyprawiają za państwowe pieniądze gdy brakuje pieniędzy na choćby segregatory!!

   Odpowiedz
   • Dziękuję! I to dobry pomysł byście podawali na co tak naprawdę zabraklo środków finansowych w KWP w końcówce roku 2013. W KGP czytają mego bloga to i w prokuraturze też pewnie zaczną czytać 🙂

    Odpowiedz
 • Błądze­nie jest rzeczą ludzką, ale dob­ro­wol­ne trwa­nie w błędzie jest rzeczą diabelską. Augustyn z Hippony.

  Odpowiedz
 • Prawnik, który mi doradza powiedział, że przywrócenie do pracy masz wygrane czego i nie tylko tego życzę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *