Hiszpańskie dziewczyny

Żegnajcie nam dziś hiszpańskie dziewczyny, żegnajcie nam dziś marzenia ze snów! Ku brzegom angielskim już ruszać nam pora, lecz kiedyś na pewno wrócimy tu znów!

I smak waszych ust hisz­pańskie dziew­czyny, w noc ciem­ną i złą nam będzie się śnił! Leni­wie popłyną znów rej­su godziny, wspom­nie­nie ust waszych przys­porzy nam sił!

Niedłu­go ujrzymy znów w dali Cape Dead­man, i Głowę Baranią ster­czącą wśród wzgórz! I stat­ki sto­jące na redzie przed Ply­mouth, klarować kotwice najwyższy czas już!

I znów białe żagle na masz­tach rozk­wit­ną, kurs szyper wyz­naczy do Port­land i Wright! I znów stara łaj­ba potoczy się ciężko, przez fale w kierunku na Beachie Fair­lie!

Zabłys­ną nam bielą skał zęby pod Dover, i znów noc w kubryku wśród leg­end i bajd! Powoli i zno­jnie tak płynie nam życie, na wodach i w por­tach South Fore­land Light!

Hiszpańskie dziewczyny — szanta, która powstała w XVIII wieku. Polskie słowa napisał Andrzej Mendygrał. Szanta w Polsce znana z wykonania zespołu Ryczące Dwudziestki. Brawurowe wykonanie Klątwy Mocnej Perły ma swój niepowtarzalny urok. Nawet to, że Łukasz Jędrys zapomniał tekst… dodaje nagraniu oryginalności 😉 Brawo!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *