Każda władza nam przeszkadza!

Zespół Lady Pank to jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych. Powstał we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku, z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Jana Borysewicza, związanego wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli Lady Pank był Andrzej Mogielnicki, także główny autor tekstów piosenek zespołu. Wokalistą Lady Pank jest Janusz Panasewicz —  oficjalna strona zespołu.

Jak łat­wo obliczyć, Lady Pank w tym roku obchodzi 35-lecie! Ten zac­ny jubileusz muzy­cy postanow­ili ucz­cić wydaniem kole­jnej pły­ty. 15 kwiet­nia ukaże się album zaty­tułowany Miłość i władza.

Pier­wszym sin­glem pro­mu­ją­cym ten album jest utwór Miłość, opub­likowany 15 mar­ca. Do muzy­ki skom­ponowanej przez Jana Bory­sewicza i słów Woj­ciecha Byrskiego pow­stał teledysk w reży­serii Pas­cala Pawliszewskiego. Muzykom towarzyszy aktor­ka Olga Bołądź.

Na You Tube moż­na obe­jrzeć kon­cer­towe wyko­nanie drugiego utworu — Władza — z przyszłego albu­mu. Zespół zagrał w krakowskim klu­bie Kwadrat 4 mar­ca. Nagranie jest ama­torskie i sły­chać, że Janusz Panasewicz… ma ciężko… ale myślę, że to moż­na zwal­ić na specy­ficzną, klubową akustykę. Utwór jest prze­bo­jowy — dobra reakc­ja pub­licznoś­ci — i mam nadzieję, że ofic­jal­ny teledysk, będzie dorówny­wał klasą klipowi Miłość. Mimo wszys­tko sły­chać, że Lady Pank — choć zal­icza się do dinoza­u­rów roc­ka — to trzy­ma klasę. Bra­wo za muzykę i tekst: każ­da władza nam przeszkadza.

Janusz PanasewiczPłyta “Miłość i władza” to według mnie typowe Lady Pank. Nie wyważamy otwartych drzwi, nikt od nas nie oczekuje rewolucji. To, co obserwuję obecnie na koncertach, które gramy z okazji 35-lecia, to istny powrót do źródeł. Ludzie śpiewają ze mną wszystkie piosenki od początku do końca znając każde słowo, każdy charakterystyczny moment itd. Na koncertach widzę trzy pokolenia fanów i to jest w tym najpiękniejsze. Nowa płyta na pewno nie zawiedzie tzw. “starych” fanów, bo jest na niej solidna dawka typowej ladypankowej energii i poetykiza empik.com.

Miłość ma krótki termin przydatności i trucizna uwalnia się z miłości. Zakłóca obraz, karmi się słowami, to właśnie, to właśnie robi z nami. Nic nie mogę Ci dać — został mi tylko czas, Mówię jak jest — nic nie mogę Ci dać, a Ty bierzesz i tak… W miłości brak instrukcji stosowania, bez umiaru na dziko się pochłania, a gdy codzienność przez nią już przewija — odchodzi, odchodzi jak niczyja.

 

 

 

2 myśli na temat “Każda władza nam przeszkadza!

 • 3 maja 2016 o 06:04
  Permalink

  That’s a cre­ative answer to a dififcult ques­tion

  Odpowiedz
  • 3 maja 2016 o 09:38
   Permalink

   Thank You! Real­ly? 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *