sobota, 13 kwietnia, 2024
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

Aplikacja, która łączy potrzebujących z niosącymi pomoc!

Ubywa wniosków o wsparcie w formie papierowej, przybywa tych elektronicznych – to efekt funkcjonującej aplikacji, która usprawnia i przyspiesza pomoc udzielaną przez żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej samorządom, organizacjom pomocowym, domom pomocy społecznej i innym podmiotom. Narzędzie zbudowali podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Kilka dni po rozpoczęciu operacji „Odporna Wiosna”, dowództwo WOT uruchomiło aplikację webową pn.:

„Platforma wsparcia samorządów, organów sanitarnych i podmiotów leczniczych”.

Narzędzie łączy instytucje, które wnioskują o wsparcie z brygadami obrony terytorialnej, które wsparcia udzielają. Aplikacja usprawnia i przyspiesza udzielanie pomocy świadczonej przez WOT.

Każdego dnia przybywa wniosków o wsparcie złożonych za pomocą aplikacji.

Obecnie, na Warmii i Mazurach jest ich już ponad 90 i dotyczą głównie potrzeb transportu i dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących, zaopatrzenia w materiały ochronne i płyny do dezynfekcji, zakupów i dostarczania leków, wsparcia personelu ośrodków pomocy społecznej i medycznego, czy też budowy polowych izb przyjęć.

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej jest w pełnej gotowości do reakcji na nowe zadania.

W aplikacji zarejestrowały się już 773 podmioty, w tym 112 z województwa warmińsko-mazurskiego.

Są to ośrodki i domy pomocy społecznej, oddziały terenowe Caritas oraz inne podmioty, w tym na przykład: urzędy wojewódzkie i samorządowe.

Aplikacja pozwala organizacjom pomocowym, urzędom, organom medycznym i sanitarnym na zgłaszanie aktualnych potrzeb wsparcia i bezpośredni monitoring statusu tych zgłoszeń.

Dzięki niej, wszystkie działania organizacyjne mogą się odbywać zgodnie z zasadą maksymalnego ograniczania kontaktów bezpośrednich.

Zgłoszenie wymaga jedynie uzupełnienia kilku pól: adresu, zakresu potrzebnego wsparcia i danych osoby do kontaktu.

Jest to możliwe po wcześniejszym zarejestrowaniu danego podmiotu w bazie danych. Każda organizacja niosąca pomoc innym, może się w niej zarejestrować.

Wystarczy zadzwonić do koordynatora do spraw pomocy WOT pod nr tel.: 261-883-689 lub elektronicznie wysyłając wiadomość na adres:

pomocwot@mon.gov.pl.

Zapraszamy do kontaktu, udzielimy wszystkich niezbędnych informacji i odpowiemy na każde pytanie!

Monika Jabłońska-Buder

Rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *