niedziela, 19 maja, 2024
KulturaMuzyka

Aron Blum i Przyjaciele na olsztyńskiej Scenie Staromiejskiej

23 czerwca 2017 r. na olsztyńskim Stary Mieście, pod nowym zadaszeniem Sceny Staromiejskiej, dał koncert gitarzysta basowy Aron Blum wraz z przyjaciółmi.

23 czerwca pogoda dopisywała i tak naprawdę nowe zadaszenie nie miało znaczenia dla koncertu.

Bohaterem wieczoru na świeżym powietrzu był olsztyński kompozytor i gitarzysta basowy Aron Blum.

Koncert rozpoczął się nie o 19-tej – jak zapowiedziała Agnieszka Prusik – ale po 20. Czas oczekiwania zbierającej się widowni, umilały próby dostrojenia całego sprzętu.

Z pewnością akustyka Sceny Staromiejskiej jest… specyficzna. Nie można dostroić nagłośnienia bez sporej dawki prób.

Na początek zagrało trio: gitara basowa Aron Blum, gitara solowa Krzysztof Zawistowski, perkusja Przemysław Knopik. Dla mnie trio zabrzmiało jazzowo – rockowo.

Po przekształceniu trio w kwartet, po wejściu na scenę Ani Grzelak, na olsztyńskim Starym Mieście zrobiło się jazzowo-popowo, ale i nastrojowo.

Utwory z repertuaru Amy Whinehouse w interpretacji Ani Grzelak i oprawie muzycznej jazzowego trio, zabrzmiały ze sceny iście topowo.

Gdy do olsztynian dołączył wirtuoz gitary Krzysztof Ścierański i wirtuoz wibrafonu Bernard Maseli, zrobiła się… uczta dla miłośników muzyki w wydaniu mistrzowskim.

I tylko żal, że jednak widownia nie była tak liczna, jak mogłaby być. Zawiodła reklama? Z pewnością nie była na mistrzowskim poziomie 😉

Do wpisu dołączam relację filmową. Ostrzegam, że jakość nagrania dźwiękowego jest niestety taka, na jaką pozwala mój sprzęt. Przesterowanie dźwięku wynika z braku profesjonalnego mikrofonu.

Nadal proszę Was o wsparcie.

Aron Blum i inni artyści, których występy będę miał okazję rejestrować tego Olsztyńskiego Lata Artystycznego, zasługują na lepsze uwiecznienie tych ulotnych chwil 😆

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *