piątek, 12 lipca, 2024
PolicjaŻycie Olsztyna

Olsztyn: Kolejna akcja Policji w sklepie z dopalaczami

Dwa dni wystarczyły, aby sklep z dopalaczami ponownie zaczął działać. Wczoraj do lokalu mieszczącego się przy ul. Jagiellońskiej w Olsztynie, znów weszli policjanci z prokuratorem i pracownikami sanepidu. Tym razem w wyniku przeszukania sklepu oraz mieszkania należącego do sprzedawcy, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie dwa tysiące sztuk dopalaczy.

Wczoraj po południu policjanci wraz z prokuratorem i pracownikami sanepidu, ponownie weszli i przeszukali sklep z dopalaczami mieszczący się w Olsztynie przy ul. Jagiellońskiej. W wyniku obserwacji funkcjonariusze ustalili, że po wtorkowych działaniach, które zakończyły się zatrzymaniem 20-letniego mężczyzny, już wieczorem sklep ponownie zaczął funkcjonować.

Niestety, sąd nie przychylił się do wniosku policji o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania młodego mężczyzny handlującego szkodliwymi substancjami, co spowodowało, że już wieczorem sklep ponownie został otwarty.

W wyniku ponownego przeszukania sklepu z dopalaczami, tym razem policjanci zabezpieczyli 134 sztuki szkodliwych substancji. Funkcjonariusze pojechali również do mieszkania sprzedawcy. Tam odkryli prawdziwy magazyn z dopalaczami przygotowanymi do sprzedaży. W mieszkaniu 22-latka policjanci znaleźli blisko dwa tysiące sztuk niebezpiecznych substancji. Zostaną one zbadane w laboratorium, aby potwierdzić ich szkodliwy wpływ na zagrożenie dla życia lub zdrowia.

Policjanci mają nadzieję, że zgromadzony materiał dowodowy, oraz prowadzone od kilku miesięcy postępowanie pozwoli, że sklep z dopalaczami zostanie definitywnie zamknięty.

Tekst: mł. asp. Rafał Prokopczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *