czwartek, 7 grudnia, 2023
Życie Olsztyna

Nowe zadaszenie Sceny Staromiejskiej ma ożywić Starówkę!

23 czerwca 2017 r. ok. godz. 13 na olsztyńskim Starym Mieście obserwowałem powstawanie nowego zadaszenia nad Sceną Staromiejską.

Zaintrygowany tą inwestycją, zadzwoniłem do Miejskiego Ośrodka Kultury. Chciałem upewnić się, czy Scena Staromiejska na stałe została wyposażona w zadaszenie, czy jest to solidna konstrukcja, ale tylko na jedno lato?

Agnieszka Prusik odpowiedziała:

Jest to czasowe zadaszenie Sceny Staromiejskiej. Ono jest niezbędne, żeby realizować wydarzenia w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego, ponieważ poprzednie zadaszenie, tzw. muszelka, nie spełniała większości standardów.  Było bardzo ciężko realizować tam wydarzenia. To zadaszenie będzie funkcjonowało do 24 września. My, jako Miejski Ośrodek Kultury wraz ze Starówką Razem postaraliśmy się, żeby ożywić Starówkę, żeby tam działań było więcej, żeby one były ciekawsze. Urząd Miasta to sfinansował.

Dzisiaj, o godzinie 19-tej będzie pierwszy koncert. Wystąpi pan Aron Blum wraz z przyjaciółmi. Jest to koncert w ramach starań Starówki Razem. Warto podkreślić, że to oni wyszli z inicjatywą pojawienia się tego zadaszenia.

Scena Staromiejska ma nowe zadaszenie. Potwierdzam, że „muszelka” znacznie ograniczała realizację wydarzeń artystycznych. Koncert Arona Bluma rozpoczął się z ponad godzinnym opóźnieniem, ale warto było czekać. Aron Blum w formie, tak jak i jego przyjaciele. Gorzej – moim zdaniem – było z frekwencją. Chyba zawiodła reklama, ale miejmy nadzieję, że im dalej w lato, tym będzie lepiej 😉 Relacja z koncertu – jutro.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *