wtorek, 5 grudnia, 2023
Kukiz'15PolitykaŻycie Olsztyna

Dlaczego Wspólnota Patriotyzm Solidarność ?

Uważny czytelnik mojego poprzedniego wpisu już wie, dlaczego w tych wyborach samorządowych startuję z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Patriotyzm Solidarność!

Dlatego, że ten komitet przyjął mnie z ochotą, i bez żadnych warunków wstępnych zapewnił mnie, że mogę w tych wyborach, korzystając z ich struktur, wystartować do Rady Miasta i na Prezydenta Olsztyna. Oczywiście, ja nie szukałem z tym komitetem kontaktu… w ciemno. Nie byłem tonącym, który brzydko się chwyta.

Zanim zgłosiłem się do warszawskich organizatorów komitetu, zapoznałem się z ideą, która te osoby połączyła. Przypominam, że ja w życiu nie należałem do żadnej partii, i na potrzeby wyborów nie miałem, i nie mam zamiaru wstępować w szeregi jakiejkolwiek republiki kolesiów. Po uważnej lekturze deklaracji ideowej Porozumienia Organizacji Patriotycznych i Solidarnościowych POPIS – Deklaracja, i rozmowie ze sprawcą tego zamieszania Pawłem Kukizem, doszedłem do wniosku, że poglądy głoszone przez Pawła Kukiza i środowisko POPIS-u są mi… bliskie.

Szczególnie zbieżne z moimi, okazały się poglądy Pawła na obecną kondycję Policji. Podzielam jego pogląd, że Komenda Główna Policji z taką strukturą jak obecnie funkcjonuje, powinna być zlikwidowana. To administracyjny kolos, który w znacznym stopniu ogranicza sprawność policji „liniowej”. Dodatkowo, KGP co raz destabilizuje, pracę podległych jednostek wysyłając w teren swoich wybitnych fachowców.

Główną ideą, która połączyła ludzi w POPIS-ie i sprawiła, że utworzono KWW WPS jest walka o przywrócenie społeczeństwu rzeczywistego wolnego wyboru. Temu mają służyć Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.

W tych wyborach JOW-y pojawiły się w małych gminach. Aby całe społeczeństwo odczuło dobroczynny skutek JOW-ów, to należy je wprowadzić przede wszystkim w wyborach parlamentarnych. O szczegółach idei JOW-ów można przeczytać tu: Bez JOW-ów Polska runie.  Żeby wprowadzić JOW-y na szeroką skalę potrzebna jest zmiana ordynacji wyborczej. To można przeprowadzić tylko w Sejmie. Ponieważ wprowadzenie JOW-ów na większą skalę zagraża utratą wpływów przez beneficjentów układu magdalenkowego, to jasne jest, że  ten Sejm tego nie zrobi. Celem strategicznym POPIS-u są przyszłoroczne wybory parlamentarne.

Celem pośrednim stały się tegoroczne wybory samorządowe. Poprzez zgłoszenie list wyborczych we wszystkich województwach chciano uzyskać ogólnopolski jednolity numer list, i na tym oprzeć reklamę idei JOW-ów i samych Wspólnot. Chciano, by w tych wyborach Wspólnota zaistniała w umysłach wyborców! Niestety, znów dało o sobie znać polskie piekło.

Nie będę wchodzić w szczegóły, bo znam je tylko pobieżnie i nie chcę nikogo oskarżać o cokolwiek. Wspólnocie udało się zarejestrować listy pod swoją nazwą w 12 województwach. Tuż przed wyborami, olsztyński sztab POPIS-u został „odwołany”. Ja nie widząc struktur, które mogłyby być pomocne w organizacji wyborów, zrezygnowałem ze startu do Rady Miasta i na Prezydenta Olsztyna.

Jednak po rozmowie z przedstawicielem centrali POPIS-u, ulegając swoim społecznikowskim skłonnościom, dałem się namówić na pomoc Wspólnocie w rejestracji list do Sejmiku naszego województwa. Rzutem na taśmę, biorąc ludzi praktycznie „z łapanki” udało się zarejestrować listy w 3 okręgach naszego województwa. Ja wylądowałem na pozycji nr 1 w okręgu nr 1 tj. Olsztyn i powiat olsztyński.  Teraz już wiem, że to lista nr 10!

Dlaczego Wspólnota Patriotyzm Solidarność? To chyba wyjaśniłem. Jutro mam zamiar napisać wpis o moim programie wyborczym. Z pewnością jego treści nie zgadniecie, bo ja mam bujną wyobraźnię.

 

6 komentarzy do “Dlaczego Wspólnota Patriotyzm Solidarność ?

 • Szanowny kolego woj popieram Twoją opinię bo sam kieruję się w życiu tymi samymi zasadami. Stasiu mój głos ( i moich przyjaciół) masz już dawno ale teraz łatwiej będzie mi przekonać następnych. Pozdrawiam i wytrwałości życzę.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Cóż… mam nadzieję, że Twoja agitacja bardzo mi pomoże! Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 • Sztab został odwołany? Nikt nic nie otrzymał na piśmie do dzisiejszego dnia. Były za to pisma by łączyć szeregi z cyt ” troszkę inny jak my, ale dobry gość.skontaktuj się z nim-powiedz że jesteś odemnie-zaproponuj mu że możesz wziąć jego ludzi na listę.ma kasę i ma ludzi z kasą –pomogą finansowo. Rozmawiaj z …… konkretnie.”
  To mały wycinek. Na liście „sztabu” pojawiły się nazwiska 2 osób, które nie wyraziły na to zgody. Mało tego, wśród nazwisk była osoba podejrzewana o współpracę z UB. To tylko przykład Olsztyński. Kasa ,kasa dla kasiory wszystko.
  We Wrocławiu na przykład szefem „sztabu” jest kłamca lustracyjny, agent UB. Wspólpracy z taką personą nie podjął się w-ce szef POPIS-u Piotr Rybak i też został „wydalony”. W co gra zatem zwalczająca Magdalenkowe układy część szefostwa łącząc szeregi z Magdalenkowymi niedobitkami. W imię idei czy parcia na świecznik?
  Smutne dla mnie jest to tym bardziej, że dał się w to wmanipulować Paweł Kukiz i zapewne o wielu takich obrazkach nie wie.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Tadeuszu, czy Ty jeszcze wierzysz, że w Polsce może powstać szeroki ruch społeczny mogący zmienić obecny układ polityczny? Po tym co napisałeś dla mnie jest jasne, że Wy (olsztyński sztab) takiego ruchu z pewnością nie stworzycie. Bo Was nie wiąże idea celu (zmiana układu) a wiąże Was NIENAWIŚĆ do tych co byli lub są w układzie! Z takim podejściem to rozwalicie każdy ruch, bo w Polsce jest mało ludzi doświadczonych, chętnych do pracy dla idei i jednocześnie politycznie czystych, takich jak ja 🙂 A bez nowych ludzi to będziecie, co raz zakładać nowe ruchy OBURZONYCH, SKRZYWDZONYCH, POKRĘCONYCH, NIEPOKONANYCH itp. i nie ruszycie z miejsca! Wy nie powinniście odchodzić ze sztabu, czy dać się odwołać, tylko powinniście walczyć, żeby z centrali i z list kandydackich zniknęły osoby, które np. współpracowały z UB czy też są mocno uwalani politycznie. Ja nie potępiam wszystkich w czambuł, tych co byli np. w PZPR. Powiem więcej, ja szanuję tego, który był w PZPR i obecnie jest w SLD, i otwarcie o tym mówi. Jeżeli jest uczciwym człowiekiem to ja mogę z nim obecnie współpracować. Natomiast gardzę farbowanymi lisami, których jest w polityce… od groma. Idea WSPÓLNOTY do mnie przemówiła! Wspólnota w celu zmiany obecnego układu politycznego i przywrócenia społeczeństwu rzeczywistego prawa wyborczego poprzez wprowadzenie JOW-ów w szerszym zakresie. Pozdrawiam!
   PS. Tadeuszu, z Ciebie taki walczak a ukrywasz się przed moimi czytelnikami pod pseudonimem ? 🙂

   Odpowiedz
 • Witam -ludzi z wyobrażnią ten kraj bardzo potrzebuje. Mówienie prawdy w ,,wolnej Polsce” na twoim przykładzie niesie przykre konsekwencje. Wszyscy którzy chcą żyć w zgodzie z własnym sumieniem powinni się zjednoczyć a ty dajesz nam tę szansę. Wykorzystajmy to podczas wyborów. Jesteśmy WOLNYMI LUDZMI którzy chcą żyć normalnie. Nie dajmy się zastraszyć

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Widać WOJ – JOW – Jednomandatowe Okręgi Wyborcze :), że jesteś PANEM! Oby nad urną wszyscy olsztynianie byli PANAMI!Rzecz drugorzędna na kogo zagłosują )

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *