środa, 4 października, 2023
PolitykaŻycie Olsztyna

Program wyborczy Stanisława Olsztyna. Ku prawdzie!

Pani E. J. – w facebookowym komentarzu, parę dni temu, zapytała czy ja obiecuję spełnić obietnice wyborcze? Odpowiedziałem bez chwili namysłu: oczywiście,  zapewniam, że spełnię obietnice wyborcze w 100 %! Pomimo, iż mój ewentualny wybór na radnego Sejmiku można rozpatrywać tylko w aspekcie cudu wyborczego, to i dzisiaj, po dużej porcji przemyśleń dotyczących mojego kandydowania, złożonego zapewnienia nie cofam!

Pani E. J. swoim pytaniem uchwyciła sedno programów wyborczych wszystkich kandydatów w wyborach samorządowych i nie tylko tych 🙂

Te napisane na ulotkach czy na stronach internetowych, mniej lub więcej gładkie zdania, szumnie zwane programami wyborczymi, to nic innego jak obietnice! Każdy z kandydatów nie przedstawia programu wyborczego, a składa obietnice!

Kilka cytatów:

będę walczył z korupcją w Sejmikukandydat PIS, a co robił PIS w Sejmiku przez mijającą kadencję? ile doniesień skierował do prokuratury?

będę walczył ze społecznym wykluczeniem osiedli popegeerowskich, doprowadzę tramwaj do Pieczewato mistrzostwo świata w obiecywaniu, jeszcze tramwaje w Olsztynie nie kursują, a on już obiecuje, że rozbuduje powstającą linię! 

zorganizuję duży festiwal w Olsztynie (o igrzyskach dla poddanych pamięta a o chlebie zapomniał?)

przyłączę Elbląg do województwa pomorskiego, zlikwiduję Straż Miejską – itp, itd. Normalnie koncert życzeń!

Co tu się dziwić. Przykład idzie z góry. Pani Premier w expose, też dała niezły koncert obietnic. Tylko że, na drugi dzień nawet członkowie PO mówili, iż wiele ze złożonych obietnic, zarysowanych programów Ewy Kopacz, można rozpatrywać jako bajkopisarstwo!

Drugi aspekt mojego programu wyborczego, to jego oddziaływanie na wyborcę. Moim zdaniem, program wyborczy kandydata nie ma żadnego znaczenia w wyborze wyborcy! Wyborca nie głosuje na program wyborczy kandydata.

Wyborca, który idzie głosować nie czyta programów kandydatów, bo wie, że to nie ma żadnego znaczenia. Wyborca głosuje na osobę, którą „zna” i nie zmieni swojego wyboru wskutek przeczytania programu innego kandydata.

Nie wierzycie? To zastanówcie się przez chwilę nad swoimi wyborami? Dla przykładu: proszę olsztyniaków by przeanalizowali swój wybór Prezydenta Olsztyna. Jestem pewien, że ci z Was, którzy pójdą głosować, dokonali wyboru już w momencie poznania listy kandydatów.

Czy interesowała Was debata prezydencka, która odbyła się bez udziału dwóch faworytów wyborów? Nieobecni doskonale wiedzieli, że debata nad programem niczego nie zmieni. Debata zainteresowała tylko organizatorów, dziennikarzy i osoby przekonane.

Mnie debata upewniła, że prezentujący się kandydaci nie mają żadnych szans na wybór. Dostaną tylko głosy tych, którzy i tak by na nich zagłosowali, niezależnie od wyników tej debaty.

Trzeci aspekt mojego programu wyborczego, to rola radnego Sejmiku województwa. Moim zdaniem, zasadniczym zadaniem Sejmiku, określającym także rangę radnego Sejmiku, jest podział dotacji z budżetu województwa.

To w Sejmiku jest kasa.

A gdzie jest kasa, tam jest i rzeczywista władza. Tam też możliwości korupcji. Pozostałe zadania Sejmiku – stanowienie prawa miejscowego, wytyczanie kierunków rozwojusą ważne ale moim zdaniem, ich dobra realizacja zależy bardziej od zatrudnionych urzędników, niż od radnych. A w nadzorze, to ja mam duże doświadczenie.

Przypominam także, że ja nie jestem ani nawiedzonym politykiem, ani samorządowcem z misją. Mandat radnego traktuję jako stanowisko pracy. Reasumując: mój program wyborczy jest krótki, treściwy i w pełni do zrealizowania. Ja nie obiecuję, ja działam!

Wyborco!

Zapewniam,  że jeżeli stanie się cud i wskutek Twojego głosu dostanę pracę na stanowisku radnego Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, to swoje obowiązki będę wykonywał z należytą starannością i niezbędnym zaangażowaniem.

Nie będę – bez istotnej przyczyny – opuszczał posiedzeń Sejmiku.

Będę głosować z uwzględnieniem Twoich potrzeb, a nie potrzeb jakiejkolwiek republiki kolesiów, bo do takiej nie należę!

Będę dobrym gospodarzem i rzetelnym skarbnikiem Twoich pieniędzy.

W stanowieniu prawa miejscowego i wytyczaniu kierunków rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego wykorzystam swoje dotychczasowe doświadczenie.

Na bieżąco, na www.kuprawdzie.pl – będę się przed Tobą rozliczał ze swojej pracy.

Mój program wyborczy zrealizuję w 100%! Tak mi dopomóż WSZECHMOGĄCY!

 

4 komentarze do “Program wyborczy Stanisława Olsztyna. Ku prawdzie!

 • Ja niczym nie ryzykuję bo znam Twoje dokonania i zdolność do poświęceń. Większość z Twoich sympatyków w trosce o swoje miejsce pracy boi się jawnie poprzeć Twoje słuszne wpisy ale swoje wiedzą i myślą poprawnie.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Mam nadzieję, że w sądzie będzie wyrok taki, który podniesie na duchu nie tylko mnie! Szkoda, że wyrok z pewnością będzie po wyborach 🙁

   Odpowiedz
 • Amen. Niczego więcej nie oczekuję od kandydata na którego oddam swój głos Ja zaryzykuję bo wyczuwam pozytywną energię i cenię to że realnie stąpasz po ziemi. Mam nadzieję ze takich jak ja jest więcej i mój krzyżyk nie pójdzie na marne. Potrzebujemy zmian i mocnej wiary że będzie lepiej czy może normalniej

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Wyborco, Twój krzyżyk w wyborach postawiony na kogokolwiek nie idzie na marne! Udział w wyborach to świadectwo, że jesteś świadomym swojej wartości obywatelem. Nie oddajesz decyzji w ręce mniejszości, która chodzi na wybory a ją powiększasz! Gratuluję postawy… i do zwycięstwa 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *