niedziela, 3 marca, 2024
Polityka

Reduta Dobrego Imienia idzie na wojnę z Facebookiem!

Reduta Dobrego Imienia podejmuje akcję wobec Facebooka, propagującego komunizm i obrażającego uczucia religijne Polaków.

Szanowni Państwo,

wydarzenia ostatnich dni zwróciły uwagę na rolę mediów społecznościowych w naszym życiu, a zwłaszcza na rolę Facebooka. W ciągu kilkunastu ostatnich lat całkowicie zmieniła się forma przekazu medialnego, właśnie dzięki mediom społecznościowym. Z jednej strony bardzo obniżyła się bariera wejścia na rynek medialny.  Z informacją można dotrzeć do tysięcy i milionów odbiorców przy nieporównywalnie mniejszych nakładach niż w mediach tradycyjnych. Sukces Reduty polega m.in. na umiejętnym korzystaniu z mediów społecznościowych.

Facebook, będący w tej chwili globalną korporacją, z której mechanizmów udostępnienia informacji korzysta powyżej miliarda osób ma coraz większy wpływ nie tylko na sposób przesyłania informacji, ale też na to, jakie informacje są przesyłane i udostępniane. Facebook operuje także na rynku polskim, ma tu spółkę zależną, zarejestrowaną w KRS.

Okazuje się, że przynajmniej w swojej polskiej części, Facebook w sposób arbitralny zezwala na pojawianie się jednych informacji, a inne usuwa, powołując się na swój wewnętrzny regulamin. Jednak dziwnym trafem informacje usuwane i niedopuszczane do rozpowszechniania pochodzą od zwolenników ruchów i organizacji patriotycznych, natomiast dopuszczane do rozpowszechniania są teksty, zdjęcia i filmy środowisk negujących wartości patriotyczne, wyśmiewających je, nierzadko znieważające Polskę, propagujące komunizm.

Użytkownicy Facebooka wielokrotnie poprzez wewnętrzny mechanizm Facebooka zgłaszali do usunięcia profile i treści znieważające Polskę, Żołnierzy Wyklętych, Powstańców Warszawskich, a także godzące w uczucia religijne, zwłaszcza znieważające Św. Jana Pawła II.

Z informacji, które docierają do nas wynika, ze Facebook niezwykle rzadko uwzględnia takie zgłoszenia. Nasze doświadczenie to potwierdza. Być może takie działanie Facebooka wynika z faktu, że Facebookiem w Polsce kieruje zaangażowana aktywistka KODu Sylwia de Weydenthal, o czym poinformował red. Cezary Gmyz. Działania cenzorskie Facebooka w Polsce wzbudzają coraz większy sprzeciw. Sprawa nie dotyczy tylko użytkowników tego medium społecznościowego, ale także całości debaty publicznej w Polsce.

Ze względu na dominującą pozycję Facebook ma przemożny wpływ na obieg informacji i opowiedzenie się tego medium po jednej ze stron sporu politycznego i cywilizacyjnego jest niedopuszczalną ingerencją podmiotu zagranicznego w życie publiczne w Polsce. Należy przy tym zaznaczyć, że cenzura w Polsce jest zabroniona (Art. 54 Konstytucji). To co w Polsce wyprawia Facebook jest właśnie cenzurą prewencyjną, ponieważ FB blokując profile użytkowników, których wypowiedzi uznał za „niedopuszczalne dla społeczności FB” uniemożliwia im wyrażanie poglądów.

W odpowiedzi na to, można powiedzieć, ze FB jest prywatną korporacją i jak komuś się nie podoba, to może nie korzystać. Jednakże, ze względu na pozycję dominującą, FB nie jest już „zwykłą prywatną korporacją” ponieważ ma przemożny wpływ na życie publiczne. Zresztą jak każdy podmiot operujący na rynku polskim obowiązany jest do przestrzegania polskiego porządku prawnego. A tu prawem nadrzędnym jest Konstytucja, a jeśli chodzi o ochronę poszczególnych dóbr – przepisy szczegółowe….

Facebook, pomimo wielokrotnych wezwań od wielu osób, nie usuwa profili znieważających Św. Jana Pawła II, czym narusza Art. 196 KK…. Jan Paweł II Papież jest Świętym Kościoła Katolickiego, a zatem jest przedmiotem czci religijnej. Przestępstwa dokonuje nie tylko autor profilu FB znieważającego Św. Jana Pawła II ale też i pracownicy Facebooka, którzy pomimo wezwań nie usuwają treści znieważających Świętego. Facebook łamie również Art 256 KK…

Na FB znaleźć można setki, jeśli nie tysiące profili zawierających treści komunistyczne, łącznie z wizerunkami symboliki komunistycznej, pochwalające Stalina, zbrodnie komunistyczne itd. Pomimo monitów Facebook tych profili nie usuwa. Przestępstwa dopuszczają się zatem nie tylko twórcy i administratorzy tych profili, ale i pracownicy Facebooka, którzy mimo wezwań tych treści nie usuwają.

Reduta Dobrego Imienia w tej chwili zbiera dowody w sprawie propagowania przez FB symboliki komunistycznej oraz obrazy uczuć religijnych.  Złożyliśmy już w tej ostatniej kwestii (Art. 196 KK) dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Prosimy wszystkich, którzy zgłaszali FB profile do usunięcia ze względu na ich charakter uwłaczający Polsce lub obrażający uczucia religijne, aby przysyłali do nas zrzuty ekranów odpowiedzi z FB, w których była mowa o tym że treści te nie „łamią standardów”, razem ze zrzutami ekranów profili które zgłaszali.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl . O postępach w sprawie będziemy informować.

Zespół Reduty Dobrego Imienia

Ku Prawdzie: Reduta Dobrego Imienia idzie na wojnę z Facebookiem. RDI chce zmusić Facebooka do zamykania stron propagujących komunizm i obrażających uczucia religijne Polaków. Coś mnie się wydaje, że to będzie walka z wiatrakami, ale RDI życzę… samozaparcia 😉
luczna
źródło: Facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Na facebooku świat się nie kończy 😉 Ale jak znam życie, to RDI – w tym wypadku – jest skazane na porażkę! W miejsce jednej zamkniętej strony, powstaną setki innych 😉 Śmiertelnym ciosem dla każdej strony jest jej… ignorowanie i tyle!
jakub-pospieszny
źródło: Facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! O zamykanie stron, mogą skutecznie powalczyć tylko organizacje. Szary człowiek ma jedyną broń na każdej maści hejt: ignorowanie i blokowanie autorów „przestępczych” wpisów i komentarzy i tyle 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *