piątek, 1 marca, 2024
Afera kałłowa

Koleżanki i Koledzy z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji!

Pracując przez 14 lat w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, cały czas należałem do Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. Dlaczego? Wierzyłem, że to właśnie związek zawodowy jest w stanie obronić pracownika przed bezprawnym zwolnieniem z pracy.

Naiwny? Nie!

Bo to podstawowy obowiązek każdego związku zawodowego.

Bronić krzywdzonego pracownika do… końca!

Wbrew wszelkim przeciwnościom. Na zasadzie:

Dzisiaj on, ale jutro mogę być ja następnym do zwolnienia!

Postawa mojego Związku – centrali w KGP i warmińsko-mazurskiego oddziału – warta jest szczegółowego opisania.

Ku potomności, ale przede wszystkim dla wiadomości tych pracowników policji, którzy nadal są członkami NSZZ.

Chcąc zebrać materiały, dokumenty do artykułu, 9 listopada 2017 roku – jako dziennikarz – wysłałem e-pocztą następującą wiadomość – zapytanie:

Koleżanki i Koledzy, 

na kanwie własnego losu, przygotowuję publikację o losach sygnalistów w Policji i roli związków zawodowych w ich obronie. 

W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania: 

 1. czy Związek otrzymał odpowiedź na 2 pytania zadane Pracodawcy w piśmie z 4 marca 2014 r.? Jeżeli TAK – to proszę o skan tej odpowiedzi; 
 2. czy Związek otrzymał odpowiedź na pismo z 7 marca 2014 r. Ks-2147/14? Jeżeli TAK – to proszę o skan pisma; 
 3. jeżeli na pytanie 2-gie odpowiedź brzmi NIE to proszę o informację: jakie kroki podjął Związek w celu zaprzestania łamania prawa przez Pracodawcę?; 
 4. czy Związek występował i otrzymał zwrot kwoty przeznaczonej na moją obronę w procesie z oskarżenia prywatnego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji Adama Kalla? Jeżeli NIE – to proszę o informację o jaką kwotę chodzi, i jeżeli otrzymam dokument potwierdzający wydatek, mogę zwrócić się do Sądu o zwrot tej kwoty; 
 5. czy w okresie od 1 marca 2014 r. do dzisiaj, którykolwiek z pracowników garnizonu warmińsko-mazurskiego zwracał się do Związku o pomoc jako sygnalista? 

Proszę o odpowiedź tylko e-pocztą. 

Dzisiaj mija drugi miesiąc i… cisza! Zero reakcji!

A przecież Prawo prasowe obowiązuje także związki zawodowe.

No cóż… widocznie łamanie prawa jest już rzeczą tak normalną w KWP w Olsztynie, że nawet Michał Borkowski – Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ PP – nie zawraca nim sobie głowy.

A może poszedł w ślady Sławomira Koniuszy z NSZZ Policjantów, który z zasady nie reaguje na pytania tych, którzy nie płacą składek?! 😆

Tu proszę służby specjalne, a przede wszystkim Ciebie Tomku, o stosowną reakcję i przekazanie tej wiadomości dla… kierownictwa wyższego stopnia. Może dobra zmiana coś zmieni 😉 Ja jeszcze poczekam…

 

 

 

6 komentarzy do “Koleżanki i Koledzy z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji!

 • Stasiu powtórzę poraz kolejny i na pewno nie ostatni. Napisz jaką naprawdę Twoja prawda. Przecież wszyscy powtarzam wszyscy w KWP wiedzą, że nie możesz przeżyć, iż konkurs wygrał niejaki pan M. To od tego momentu stałeś się wielkim „sygnalistą”. A o związkach zawodowych to sobie przypomniałeś kiedy Kall z poparciem Rzeszowskiego dobrał się Ci do dupy.
  Ps. Nie wiem kogo miałeś na myśli pisząc o jakimś „naczelniku-komendancie. Ja jeszcze nie jestem na emeryturze i się na nią nie wybieram.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Jeżeli Ty nie jesteś tym „Endrju”, z którym „dyskutowałem” już jakiś czas temu… to sorry za uwagi, co do… emerytury. Natomiast co do mojej pracy, i moich motywacji, to nic nie zmieniam 🙂 Wyjaśniłem wszystko… dowody na moją prawdę są już na blogu… wystarczy poczytać. Nie zamierzam tracić czasu na udowadnianie, że nie jestem wielbłądem!
   Zapraszam do dalszego śledzenia blogu… będą jeszcze wpisy odnoszące się do mojej pracy w KWP, związków zawodowych, komendantów byłych i obecnych… jeszcze sprawy się nie zakończyły… 😉

   Odpowiedz
 • czytam tego bloga i coraz bardziej dochodzę do wniosku, że Tobie Stasiu już tylko lekarz ortopeda może pomóc, bo na tego od głowy to jest za późno.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Ooooo Endrju… odezwałeś się?! To podaj adres tego ortopedy, z którego usług korzystałeś… może się przyda, jak uszkodzę nogę podczas ganiania za balonem na orliku 😉 A tak poważnie… co Cię zaskakuje? Że jeszcze walczę? Że żyję? Że dręczę sumienia takich ja Ty… funkcjonariuszy? A czytać… nie musisz… tak jak pomóc nie musiałeś… i nie pomogłeś!

   Odpowiedz
   • I taka to z Tobą polemika. Nie ma Kalla to trzeba sobie kogoś innego obrać na cel. Jak ktoś ma inne zdanie niż Twoje to jest be. A odnosząc się do Twojej odpowiedzi to chciałbym zauważyć, że Twój „sygnalizm” był spowodowany tylko i wyłącznie rozżaleniem za przegrany konkurs na intratne stanowisko w KWP. W ten sposób chciałeś pomóc, ale tylko sobie. Swoją drogą jestem ciekaw czy byłbyś sygnalistą gdybyś ten konkurs wygrał? To pytanie retoryczne.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Nie przypuszczałem, że demencja starcza dopada funkcjonariuszy na emeryturze tak szybko 😉 Dokładnie na te same Twoje insynuacje już odpowiadałem… jak masz czas… to poszukaj. Teraz dodam tylko… szkoda polemiki jeżeli Ty – były naczelnik i komendant – uważasz, że w KWP w Olsztynie odbył się – kiedykolwiek i jakikolwiek – „konkurs” na stanowisko zastępcy komendanta ds. logistyki 😉

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *