wtorek, 16 lipca, 2024
PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Konstytucja Kwaśniewskiego musi odejść! Rzepliński nie ma jaj!

Przemysław Wipler nie nawija makaronu na uszy. Mówi prawie bez namysłu, a wynika to z dogłębnej znajomości tematu, o którym mówi i z wykrystalizowanego światopoglądu. Także wieloletnie obycie w debatach politycznych i praktyka w sejmowych ławach sprawiają, że czuć iż mówi… szczerze 😉 Można się z jego poglądami zgadzać lub nie, ale nawet oponenci muszą przyznać, że Przemysław Wipler jest rasowym politykiem. Nie kwęka, nie lawiruje, nie konfabuluje, a wali prosto z mostu: Konstytucja Kwaśniewskiego musi odejść! Rzepliński nie ma jaj!

9 maja 2016 r. podczas spotkania na UWM w Olsztynie, Damian Lemański – Radny Gminy Płośnica – zadał Przemysławowi Wiplerowi trzy pytania:

o stan demokracji w Polsce, czy jest zagrożona czy nie?; jak będzie zakończony spór wokół Trybunału Konstytucyjnego?; jaki jest jego pogląd na obecną Konstytucję, zmieniać czy nie zmieniać?

Konstytucja Kwaśniewskiego to jest Konstytucja która musi odejść… wtedy rządzili Polską ludzie z SLD i PSL którzy dostali mniej głosów niż partie prawicowe które były bardzo rozbite i nie weszły wtedy do Sejmu… nawet Donalda Tuska nie było w Sejmie… Jarosława Kaczyńskiego wtedy nie było w Sejmie… Unia Polityki Realnej… też nie weszła do Sejmu… wtedy korzystając z absolutnej przewagi postkomuniści w tym Sejmie uchwalili Konstytucję która miała gwarantować ich prawa nabyte… gwarantować że sędziowie którzy sprzeniewierzyli się swojemu zawodowi za komuny i skazywali polskich bohaterów albo sankcjonowali bezprawie nadal są autorytetami wymiaru sądownictwa… że prokuratorzy którzy niszczyli ludzi i służyli temu systemowi… nieludzkiemu w istocie swojej… mają świetne emerytury kilkunastotysięczne są nieruszeni… albo przeszli już do adwokatury i są teraz wybitnymi adwokatami… że ci którzy ukradli zakłady… to była złodziejska prywatyzacja… mogli lądować na liście stu najbogatszych Polaków tygodnika Wprost… taką Konstytucję jak najbardziej trzeba zmienić… obecna polska Konstytucja nie daje trójpodziału władzy… to jest kretynizm… nie gwarantuje naszej własności…

…pan sędzia Rzepliński się kompromituje dla mnie… bo jednocześnie mówi że nie dopuszcza do orzekania sędziów wybranych przez PiS a dał im pokoje pracy i płaci im co miesiąc 25 tysięcy od czasu gdy zostali powołani… bo nie ma jaj żeby im powiedzieć nie jesteście sędziami… ten kryzys skończy się w grudniu… skończy się panu Rzeplińskiemu kadencja… PiS powoła już tylu swoich sędziów że wybiorą nowego prezesa… nowy prezes wszystkim pozwoli orzekać… po drodze PiS jeszcze zmieni tę ustawę trochę uwzględniając propozycje Komisji Weneckiej… żeby pokazać światu że u nas nic złego się nie dzieje… jak temu rządowi zabraknie pieniędzy na 500+… to  wszystko co mamy lepiej zakopać niż trzymać w banku…  

Konstytucja Kwaśniewskiego musi odejść! Rzepliński nie ma jaj! Te dwa krótkie zdania, najlepiej streszczają całą wypowiedź Przemysława Wiplera. Jej subiektywne streszczenie zamieściłem powyżej, a całość możecie obejrzeć na załączonym do wpisu filmie. Przemysław Wipler mówi dużo więcej! Polecam!

 

 

6 komentarzy do “Konstytucja Kwaśniewskiego musi odejść! Rzepliński nie ma jaj!

 • Szacowny Panie Wipler z “bandy Korwina” ( totalnego oszołoma i człowieka faszysty toć Macierewicz przy nim to pluszowa zabawka) Zajmij sie pan prokreacja piciem po nocach w klubach i potem otrzymywaniem razów pałą policyjną na swe niegodne posła zachowanie wobec władzy jaka by nie była. Dla mnie żęś pan oszołom i ignoranta z ultraprawicowymi naleciałościami i z myślą o dyktaturze. Konstytucji nie tykać, tak jak “od piórkować” się od Rzemplińskiego! Poniatna towarzyszu Wipler?

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Publikuję Twój komentarz, ponieważ uważam, że nie przekracza dopuszczalnego “poziomu” dyskusji. Natomiast od strony merytorycznej, zaciekawił mnie zwrot “towarzyszu”, którego użyłeś na końcu. Czyżbyś był członkiem PZPR lub jej spadkobiercy SLD? Tyle co się orientuję w życiorysie P. Wiplera, to on od towarzyszy był… bardzo daleko, chyba że mówimy o restauracjach – nie tylko sejmowych – gdzie są zadzierzgane różne koalicje 😉

   Odpowiedz
   • Tawriszcze Sanislawie Olsztin, wszelakie partie w Polszy które dumnie i szumnie zwą sie prawica to nic innego jak lewactwo ubrane w ultraprawicowe hasła do tego lewaki nie pokroju Korwina, bo on sam tak naprawdę sam nie wie po co chyba żyje i choć PZPR go wyszkolił jaki wykształcił krzyczy prawica totalitaryzm a na dupie nosi czerwona książeczkę z wpisem towarzysz Korwin. Pieprzy Unię ale do unii jako eurooseł się wepchał. Towarzyszu Stanisławie mnie do lewaka tak daleko jak do polubienia jakiegokolwiek policjanta, choć by była to miss świata.

    Odpowiedz
    • Dziękuję! “Towarzyszem” w rozumieniu jakim używasz w komentarzu nigdy nie byłem… widzę, że z Ciebie, lata pod butem PZPR, zrobiły mentalnego czekistę, ucznia Dzierżyńskiego! I tu nie chodzi o Twoje poglądy! Nienawidzisz wszystkich wokół… naprawdę nigdy nie spotkałeś normalnego policjanta czy milicjanta? To rzeczywiście miałeś pecha w życiu! Żal… 😉

     Odpowiedz
     • Oj spotkałem byliśmy nawet “przyjaciółmi” i okazał się świnią, po awansie. Jenak więcej spotykam policjantów o wygórowanym o sobie mniemaniu o prawie zerowej wiedzy prawniczej tej podstawowej z zakresu kk, kpk, kkw a w szczególności kc bo większość zdarzeń w prewencji ma podłoże z kc. Art 231kk jest tylko pustym wypełniaczem i o tym wiedzą czyli chroni nie ma powodować posłuszeństwo, a jest tylko dopełniaczem dla obywatela, że może pożalić się na policjanta a tu niefart. Zal to jak widzę w prasie doniesienia o tym, że policja wchodzi do mieszkania i okazuje się, że nie tego do którego winna wejść, żal jest we mnie jak czytam, że redaktorowi TVN u który nagrał wykroczenie policji policja bezprawnie wyrywa telefon i próbuje kasować nagranie, żal jest gdy ginie młody człowiek na komisariacie, jak paralizatorem wymusza się zeznania. Wiele innych przypadków w skali ogólnopolskiej można by przytoczyć. To boli bo policja ma nas chronić. To przecież policja nie milicja i nie jest to czas gdzie stało zomo.

      Odpowiedz
      • Dziękuję! Już o tym pisałem… a ponoć ludzie, którzy wszędzie widzą zło, sami to zło na siebie ściągają! Życzę więcej szczęścia, jak nie w tym, to w przyszłym życiu… po reinkarnacji 😉 I proszę nie dawaj więcej żadnych przykładów na łamanie prawa zanim nie… ujawnisz się. Proszę Cię o to – nawet takim kosztem – że więcej już nic nie napiszesz 😉 Pozdrawiam!

       Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *