poniedziałek, 20 maja, 2024
InformacjeJaka jest Twoja prawda?Życie Olsztyna

Kto czyha na Twoje dziecko po drugiej stronie ekranu? Marcin Musiał

28 czerwca 2022 – w ramach olsztyńskiego Klubu Polonia Christiana, miałem możliwość wysłuchania pogadanki… prelekcji… wykładu zatytułowanego: Kto czyha na Twoje dziecko po drugiej stronie ekranu? Prelegentem był Marcin Musiał z Elblągu.

Prelekcja była frapująca. Marcin Musiał wyrażał się jasno i szybko dało się pojąć, że w temacie zagrożeń płynących ze smartfonów i komputerów jest… ekspertem.

Swoje tezy popierał badaniami naukowymi i statystykami. Moja uwaga. Panie Marcinie, statystyki należy szybko… uaktualnić!

W sferze multimediów świat tak poszedł do przodu, że statystyki sprzed 10 lat są bardzo… nieaktualne 😉

Marcin Musiał swoją wypowiedź wzbogacił zdjęciami i filmikami, które obrazowały istotę zagrożeń czyhających na dzieci, które mają dostęp do smartfonu 24 godzin na dobę.

Po prelekcji, zadałem firmowe pytanie:

Marcinie, jaka jest Twoja prawda o zagrożeniach płynących ze smartfonów dla naszych dzieci i czy jest na to jakaś rada?

Marcin Musiał:

Wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, w jaki sposób nowe technologie, głównie ekrany, smartfony i nieograniczony dostęp do internetu, wpływa na dzisiejsze społeczeństwo, w szczególności na dzieci i na młodzież.

Fakty są takie, potwierdzone również naukowo, że obecność ekranów, smartfonów bardzo mocno uzależnia.

Szczególnie dzieci i młodzież, które nie są jeszcze biologicznie przystosowane nawet na odbieranie tak silnych bodźców, które uzależniają, powodują szereg problemów…

 

I dalej przez blisko 10 minut, Marcin Musiał praktycznie streścił cały swój – ponad godzinny – wykład.

Warto całą wypowiedź obejrzeć i zastanowić się nad swoim postępowaniem. A może w ramach terapii odwykowej zaaplikować dzieciom i… sobie 😉

Wakacje z naturą… bez smartfonów!!!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *