wtorek, 3 października, 2023
Jaka jest Twoja prawda?

Polskie sądownictwo to struktura przestępcza! Bogusław Owoc

19 lipca 2017 r. Bogusław Owoc skomentował wydarzenia w Sejmie, w związku z reformą tzw. wymiaru sprawiedliwości. Po raz pierwszy publicznie przedstawił – dosyć szczegółowo – swój pomysł na uzdrowienie polskiego sądownictwa, które uważa za strukturę przestępczą. Opcja zerowa – to jedyny sposób by odciąć sędziów od przeszłości i sprawić, by przestali być cyniczni i bezkarni.

Wczoraj opublikowałem pierwszą część odpowiedzi jakiej udzielił mi Bogusław Owoc na pytanie:

Jaka jest Twoja prawda, refleksje po wczorajszych wydarzeniach w sądzie i Sejmie?

To była robota na zlecenie – ten tytuł dobrze podsumowuje całą wczorajszą wypowiedź o wniosku dobromiejskiej policji i poczynaniach olsztyńskich sędziów na rozprawie rodziny Kapelan.

Bogusław Owoc 

/skrót, całość wypowiedzi do obejrzenia/

Ci, którzy bronią tej całej patologii działają na szkodę państwa. To jest antypolska działalność. Mam nadzieję, że każdy za tą antypolską działalność będzie rozliczony. Oni straszą tych, co chcą zmienić, przywrócić praworządność.

Szczerze powiedziawszy PiS nie wie, jak do tej sprawy podejść. Już niedługo zostanie wdrożona opcja zerowa. Nie jakaś tam reforma, a opcja zerowa. Wszyscy są pozbawieni urzędów i są rozliczani.

Mogę powiedzieć podstawowe elementy założenia tej opcji zerowej. Po raz pierwszy publicznie to powiem.

Będzie tak, że powstanie specjalny organ, który będzie się zajmował rachunkiem krzywd. Każdy sędzia, który dopuścił się przestępstwa, będzie płacił z własnej kieszeni zadośćuczynienie.

Jak zabraknie to za każde 20 zł, jeden dzień odsiadki.

Jeżeli ktoś dopuścił się jednokrotnego przestępstwa, 25% uposażenia w stanie spoczynku, dwukrotnego 50% uposażenia. Jeżeli czterokrotnie złamał prawo, żadnego uposażenia nie ma!

Nie płaci się mafii za to, że wykonuje swoją działalność! Trzeba w końcu przywrócić normalność. 

Chodzi o system, a nie o ludzi. Młodzi sędziowie wychowani w systemie postkomunistycznym, są jeszcze bardziej cyniczni i bezkarni, niż ci, co orzekali w latach 80-tych. System ich tak ukształtował, tak ich przekonał do bezkarności, że mogą wszystko.

21 lat mi zajęło, żeby wykazać, że to jest struktura przestępcza.

I w oparciu o to, że jest to struktura przestępcza, a nie jakichś tam pojedynczych tysiąc przypadków, to można przeprowadzić opcję zerową bez zmiany Konstytucji. Żeby wykazać, że to jest struktura przestępcza, trzeba poddać się tej obróbce, jakiej ja się poddałem.  

Dlaczego jest to struktura przestępcza i na czyje zlecenie zlecenie działa, ale o tym już… niebawem.

Ja jestem mielony przez tzw. wymiar sprawiedliwości dopiero trzy lata, ale mogę śmiało stwierdzić za Bogusławem Owocem, który ma 21-letnie doświadczenie w tym względzie, że nasze sądownictwo w obecnym kształcie to rzeczywiście struktura przestępcza.

Czy opcja zerowa będzie panaceum na zastaną sytuację?

Niestety, tutaj nie podzielam optymizmu Bogusława Owoca. Myślę, że opcja zerowa nie wejdzie w życie, ponieważ w najbliższych latach nie przewiduję wrzenia rewolucyjnego społeczeństwa, a tylko wtedy kurwy i złodzieje – nie tylko z sądownictwa – mogliby zawisnąć na latarniach.

Ja mam inny pomysł, ale o tym… może kiedyś 😆

 

 

Rafael Grychnik
źródło: Facebook
Ku Prawdzie: To jesteś bardzo tępy i prosto pisząc – tak żebyś zrozumiał – jesteś chamem, który nie potrafi zrozumieć prostego tekstu 👿 Twój umysł nie rozróżnia pojęcia „wykazać” od „stwierdzić”  😆

 

 

 

10 komentarzy do “Polskie sądownictwo to struktura przestępcza! Bogusław Owoc

 • Dlaczego Pan Zbigniew Ziobro
  jako minister sprawiedliwości oraz prokurator generalny IGNORUJE głosy najbardziej zainteresowanych w naprawie tego obecnie zdegenerowanego systemu zwanego sprawiedliwości czyli samych POKRZYWDZONYCH – najbardziej DOŚWIADCZONYCH w walce z SĘDZIOWSKĄ KASTĄ i najbardziej zainteresowanych w realnych reformach polskiego sądownictwa ?
  Sam DOZNAŁ przykrości (ukarany grzywną ) ze strony piastującej urząd sędziego w sądzie rejonowym Warszawa Justyny Koski-Janusz i … osobiście cofnął jej awans do sądu okręgowego w Warszawie:
  – obecnie w tymże sądzie ta NIEGODNA URZĘDU SĘDZIEGO Justyna KOSKA-JANUSZ założyła przeciw niemu sprawę – sygn. IC 1115/16 – o naruszenie dóbr osobistych – do tej sprawy WSTĄPIŁEM pismem procesowym PRZYPOZWANIE z dnia 14.06.2017 r. ponieważ jest ona -Justyna KOSKA-JANUSZ na LISTA 110 NIEGODNYCH URZĘDU SĘDZIEGO ŚCIGANYCH NA DRODZE KARNEJ ZGODNIE Z KK z mocy art. 76 KPC po Jego stronie!
  Ale Pan Zbigniew Ziobro milczy na ten temat! DLACZEGO?
  Przez ponad rok ignorował Nasze wnioski o audiencję;
  ZLEKCEWAŻYŁ NASZ WIEC POPARCIA DLA ZBIGNIEWA ZIOBRY zorganizowany w dniu 21.10.2016 (dokumenty odebrał Michał WOŚ z jego gabinetu politycznego) a teraz od 22.06.2017 r. czekam na jego odpowiedź w sprawie „DZIAŁAŃ SĘDZIÓW i PROKURATORÓW” do której został ZOBLIGOWANY przez Kancelarię prezesa Rady Ministrów bo SZEDŁ W ZAPARTE lekceważąc art 253 KPA i NASZE wnioski o audiencję.
  Dlaczego nie raczy odpowiedzieć na NASZE KONKRETNE WNIOSKI – PROGRAM NASZGO RUCHU SPOŁECZNEGO związane z naprawą tego systemu – tylko 25 punktów w tym wiele gwarantującym NAM wszystkim realizację konstytucyjnych praw do SĄDU!
  PRECYZYJNIE TO PUNKTOWAĆ BĘDĘ JA i to nie tylko samego Pana Ziobrę ale i 110 NIEGODNYCH URZĘDU SĘDZIEGO ŚCIGANYCH NA DRODZE KARNEJ ZGODNIE Z KK I 67 NIEGODNYCH URZĘDU PROKURATORA oraz kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji i urzędów!
  POKRZYWDZENI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ im. CLAUDIU CRULICA – patrz Nasza strona na Facebooku

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Do listy sędziów, których należy posłać na oślą łączkę i ja mógłbym dorzucić kilka nazwisk 😉 Pierwsze z brzegu to SSR Grażyna Giżewska-Rozmus

   Odpowiedz
  • Dlaczego min Ziobro nic z tym nie zrobił? Sam jest zasupłany w swojej kaście „dobrej zmiany” i nie po drodze mu do tego by cokolwiek zmieniało się naszym wymiarze. Pomimo pisków i krzyków będzie tak jak było w sprawiedliwości niesprawiedliwie.

   Odpowiedz
   • Dziękuję! Niby masz rację… ale nie do końca 😉 Żeby zasadniczo zmienić sądownictwo to potrzebna… rewolucja, przynajmniej w myśleniu o odpowiedzialności sędziów za ferowane wyroki! Sędzia – to jedyny chyba w Polsce zawód, w którym „autor” dzieła nie odpowiada za jego jakość! Może „skręcić” każdy wyrok i nie poniesie żadnych konsekwencji… chyba że awansuje 😉 Ziobro steruje ręcznie a tu potrzebne są zmiany systemowe. Za każdy wyrok podważony przez wyższą instancję, kara dla sędziego… np. odsunięcie od sędziowania na rok. Druga wpadka… odsunięcie na 3 lata… trzecia wpadka… pozbawienie prawa wykonywania zawodu. Po kilku latach nie mielibyśmy w sądownictwie skorumpowanych i niedouczonych sędziów!

    Odpowiedz
    • Wszystko to i tak padnie gdyż min Ziobro jak teraz i Prezydent uzurpuje dla siebie ferowanie orzeczeń sądowych. Upolitycznienie sadów to kwestia czasu, choć i tak na marginesie są już upolitycznione. Olsztyn bije na głowę w orzeczeniach niedorzecznych, a Białystok mu wtóruje ( apelacja). Opcji zerowej nie da się przeprowadzić nie to, że rządzący by nie chcieli ale nie mogą polityka im tego zabrania i dążenie do wdrożenia systemu „PZPRowskiego” w sądownictwie ( prokuratury już są „perelowskie” ) Za SLD potem PiS i najgorszej zmiany PO sądy stały się enklawami niesprawiedliwości oraz bycia w przeświadczeniu sędziego o jego nietykalności i to faktycznie trzeba zmienić jednak nie wydaje mi się, że się Nam to uda.

     Odpowiedz
     • Dziękuję! Ja widzę prosty sposób na „samouzdrowienie” się sądownictwa. Za każdy wyrok podważony przez wyższą instancję, kara dla sędziego… np. odsunięcie od sędziowania na rok. Druga wpadka… odsunięcie na 3 lata… trzecia wpadka… pozbawienie prawa wykonywania zawodu. Po kilku latach nie mielibyśmy w sądownictwie skorumpowanych i niedouczonych sędziów! 😉 I tak, aż do Sądu Najwyższego, którego sędziowie byliby odsuwani od zawodu, po uwzględnieniu skargi obywatela przez Europejski Trybunał Praw Człowieka lub Trybunał Sprawiedliwości 😉

      Odpowiedz
  • Dziękuję! Jestem pesymistą, co do skuteczności żądania „osądzenia przestępców / zbrodniarzy w togach”! Do tego potrzebna… rewolucja;)

   Odpowiedz
 • W 2011 r. do kamer TVP Olsztyn, powiedziałam: „Olsztyński wymiar sprawiedliwości to zorganizowana grupa przestępcza”.
  Stanisławie na ilu rozprawach, Pana Bogusława byłam?

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Zagadka? A co dajesz w nagrodę? I jaka jest tolerancja błędu? 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *