poniedziałek, 26 lutego, 2024
PolitykaRozmowy o Ojczyźnie

Obóz Narodowo-Radykalny to jest jakiś margines marginesów!

Mariusz Błaszczak – szef MSWiA – będąc gościem Radia ZET, odpowiadał na dosyć konkretne pytania Konrada Piaseckiego.

Większość odpowiedzi Mariusza Błaszczaka to polityczna mowa-trawa i nie miałbym o czym pisać. Zrobiło się bardzo ciekawie, gdy usłyszałem pytanie:

Panie ministrze, delegalizacja Obozu Narodowo-Radykalnego, pan mówi tak, czy nie?

Minister ignorował – przez chwilę – pytanie ale Konrad Piasecki… kontynuował. 

Delegalizacja ONR, minister spraw wewnętrznych jest za, czy przeciw?

MB: To jest problem stworzony przez KOD, ONR to jest jakiś margines marginesów, margines marginesów! To są dwie skrajności.

Często zaczyna się od marginesu marginesów, ale pytanie czy taki margines marginesów powinien legalnie funkcjonować w polskiej rzeczywistości publicznej, czy nie?

MB: Dobrze. W Gdańsku doszło do starcia dwóch skrajności, KOD i ONR, KOD i ONR, no i tyle.

Stawia pan na tej samej płaszczyźnie KOD?

MB: Tak, stawiam na tej samej…

A zna pan jakieś hasło KOD podobne do hasła ONR?

MB: …na tej samej płaszczyźnie. No nie będziemy się tutaj bawić w przypominanie sobie haseł. Dla mnie to, co robią państwo z KOD, to co zrobiono w Gdańsku było prowokacją polityczną, tak to oceniam.

Czyli delegalizacja ONR nie?

MB: Nie zajmujmy się naprawdę marginesem marginesów, no nie zajmujmy się sprawami, które sobie wymyślają ludzie, ci, którzy chcą, nie godzą się, może tak, nie godzą się z wynikiem wyborów, wolnych wyborów z października ubiegłego roku.

Ten z Was, kto odwiedza mnie regularnie wie, że ONR to nie moja bajka, ponieważ ja raczej stronię o wszelkich radykałów.

Może też dlatego, że sam zradykalizowałem wiele swoich poglądów, przez ostatnie dwa lata. Jednak to nie przeszkadza mi, w trzeźwej ocenie ONR-u i w efekcie, sympatyzowania z tym ruchem.

Moją aprobatę zdobyli, gdy obserwowałem postawę narodowców podczas wieców organizowanych przez KOD w Olsztynie.

Także podobała mi się pikieta pod hasłem POLexit – Polska bez Unii Europejskiej, zorganizowana przez Bry­gadę Warmińsko-Mazurską Obozu Nar­o­dowo-Radykalnego.

I właśnie przy okazji ogólnopolskiej akcji POLexit usłyszałem jak Jarosław Kaczyński młodych narodowców nazywa szkodnikami i awanturnikami! Myślałem, że to jakieś chwilowe zaćmienie umysłu ideologa PiS-u.

Gdy po czterech miesiącach od wypowiedzi szefa, z ust Mariusza Błaszczaka słyszę, że ONR to jakiś margines marginesów… to wtedy do mnie dotarło.

To nie żaden lapsus ministra, a szczera informacja o postawie działaczy PiS-u wobec narodowców.

Narodowcy krzyczeli na wiecu KOD-u: Bóg! Honor! Ojczyzna! Za te okrzyki zostali oskarżeni o zakłócanie legalnej manifestacji! Czytaj tu: KOD oskarża.

Teraz na pogrzebie Inki „starli się” z KOD-em, w wyniku czego jeden z KOD-ziarzy doznał otarcia naskórka, i już mówi się o delegalizacji ONR-u, a czołowy działacz PiS-u określa ich marginesem marginesów!

Zrozumiałbym, gdyby te słowa wypowiedział Miller czy Petru, ale Błaszczak?

Panie ministrze, czy to w końcowym efekcie nie środowiska narodowe wsparły Was i Andrzeja Dudę w ostatnich wyborach?

Czy to nie środowiska narodowe walczą z euroentuzjastami i pseudodemokratami skupionymi w KOD-zie?

Czy to nie środowiska narodowe już od 1989 roku, głośno mówią o patriotyzmie i wskrzeszeniu pamięci o żołnierzach wyklętych?

Czy to nie ze środowisk narodowych możecie w każdej chwili liczyć na armię żołnierzy ochotników?

Za Ojczyznę pójdą walczyć KOD-ziarze czy Nowocześni?

Mariusz Błaszczak ONR równa z KOD! To nie lapsus a rzetelna informacja. Narodowcy! Marzy się Wam Ojczyzna wolna? To nie dzielcie się a łączcie się, bo „dobra zmiana” dla Was jeszcze nie nastąpiła! PiS ma Was… na marginesie marginesów, czyli głęboko w 3D 😉

Całą audycję możecie wysłuchać i obejrzeć tu: Mariusz Błaszczak: Atakują nas, bo jesteśmy chrześcijanami

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *