wtorek, 16 lipca, 2024
Jaka jest Twoja prawda?

Jestem tym przerażona! Ewa z Biskupca

19 lipca 2017 roku udałem się do Biskupca, w celu udziału w emisji programu interwencyjnego Po stronie prawdy TV TRWAM. Ten odcinek został zatytułowany Nie dla fabryki i spalarni pod naszymi oknami.

Sam program przebiegł bardzo sprawnie. Jedynie – jak na mój gust – uważam, że za długi fragment listu od przedstawiciela inwestora fabryki był odczytywany podczas programu. Tu powinna obowiązywać zasada, że w programie emitowanym na żywo wypowiadają się tylko obecni. Przedstawiciel inwestora został zaproszony i to wypełnia obowiązek obiektywnej postawy autorów programu. Nieobecni nie mają racji!  😆

To skandal, że inwestor wykładający grube miliony na inwestycję, nie potrafi znaleźć “wolnego” człowieka znającego projekt i reprezentującego jego interesy. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Nieobecność inwestora i władz Biskupca podczas emisji programu, to policzek wymierzony wszystkim mieszkańcom Biskupca. Traktują Was jak… niewolników.

Po programie podszedłem do grupki mieszkańców Biskupca, którzy zgromadzili się podczas trwania programu, w całkiem sporej ilości. Przeprowadziłem kilka niezobowiązujących rozmów, i największym zaskoczeniem dla mnie była konstatacja, że w tak małym mieście jest jeszcze wiele osób, które do dzisiaj nie słyszało o tym, że wkrótce będą mieszkać w cieniu fabryki ze spalarnią śmieci! To świadczy, że przeprowadzone dotychczas konsultacje społeczne budowy fabryki to w znacznym stopniu fikcja.

W Biskupcu tak jak w Olsztynie. Ludzie boją się wyrażać publicznie to, co w rzeczywistości myślą! Jedynie Ewa z Biskupca wyraziła zgodę na zadanie jej pytania przed kamerą: Ewo, jaka jest Twoja prawda o planowanej budowie fabryki i spalarni śmieci w Biskupcu?

Jestem tym przerażona! Tym co tu słyszę, co się będzie z tych kominów wydostawało. Co nas czeka w tym mieście.  Do tej pory pięknym, czystym, zdrowym. Przerażona jestem po prostu i tyle.  Mieszkam bardzo blisko. To jest małe miasteczko i tu wszyscy mieszkają blisko. Mamy działki i piękne jeziora. Szkoda tego wszystkiego. 

Co uważasz o swoich władzach, samorządzie, który na to pozwala?

Nie podoba mi się to, co władze robią. Przede wszystkim to, że ukrywają to wszystko. Ludzie nie są informowani.  Ignorują po prostu mieszkańców!

Dziękuję Ewie z Biskupca za te słowa prawdy dla… Ku Prawdzie  😆

Materiał, który nagrałem podczas emisji programu Po stronie prawdy zamieszczę na portalu i moim kanale You Tube – wkrótce. Będą też moje odredakcyjne komentarze, do wypowiedzi z programu. Zapraszam.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *