poniedziałek, 26 lutego, 2024
InformacjeKulturaMuzyka

Michał Szpak 3 w głosowaniu widzów! Eurowizję 2016 wygrywa Jamala z Ukrainy

Zgodnie z przewidywaniami – także moimi – Michał Szpak z piosenką Color of Your Life zakwalifikował się dzisiaj, do sobotniego finału Eurowizji 2016.

Obok Polski – z dzisiejszego półfinału – do finału, który będzie rozegrany za dwa dni – 14 maja – przeszły piosenki z: Litwy, Belgii, Australii, Serbii, Łotwy, Gruzji, Bułgarii, Ukrainy i Izraela.

Przypomnę, że z wtorkowego półfinału, przeszły piosenki z: Azerbejdżanu, Rosji, Holandii, Węgier, Chorwacji, Austrii, Armenii, Czech, Cypru i Malty. Niestety w półfinale przepadł mój czarny koń, czyli Grecja. To chyba za karę, że tak doją budżet Unii Europejskiej!

Stawkę 20 – wyżej wymienionych – finalistów Eurowizji 2016, w sobotę uzupełnią kraje założycielskie tego konkursu piosenki, czyli: Francja, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania i Szwecja jako gospodarz tegorocznej edycji, i zwycięzca z 2015 roku.

15 maja 2016 r. godz. 0:45 – Jamala z Ukrainy wygrywa Eurowizję 2016 r. Michał Szpak na 8 miejscu! Gratuluję! Sukces Michała jest tym większy, że w głosowaniu widzów zajął 3 miejsce! Niestety, głosowanie jurorów było w znacznym stopniu głosowaniem – jak zwykle – na… narodowości, a nie na prezentowane utwory. Przewidywalne w 90%

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *