niedziela, 21 kwietnia, 2024
InformacjeWojskoŻycie Olsztyna

Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

W ubiegłym tygodniu kiedy Terytorialsi zorientowali się, że wielkimi krokami zbliża się 23 luty i obchodzony w tym dniu Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym podjęli działanie w kwestii organizacji zbiórki by wesprzeć tych najbardziej potrzebujących w naszym regionie. Zdecydowaliśmy, że data ta wpisze się na stałe w kalendarz 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT.

Obraliśmy trzy kierunki wsparcia począwszy od osób, którym niestety ale w życiu nie najlepiej się powiodło. Fundacja „Pomoc Patrioty” która w swojej opiece ma osoby bezdomne i ubogie.

Terytorialsi, którzy nie mając zbyt wiele czasu na organizację większej zbiórki zmobilizowali się i podarowali żywność długoterminową, materace, pościel, koce, odzież, wodę.

Wszystko to co pozwoli przetrwać trudny czas osobom pozbawionym własnego domu.

Nasze działanie jest jak służba dla narodu, zauważa się pewną kompatybilność między naszą służbą a waszą wojskową, bowiem działamy regionalnie i też dla społeczeństwa. Chociaż wymiar tej służby różni się to idea niesienia pomocy jest wspólna. W tym momencie jesteśmy w obszarze dobroczynności, to nie jest teoretyzowanie a praktyczne działanie

Mariusz Kowalski, prezes Fundacji.

Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym - Pomoc Patrioty - fot. 4.WMBOT
Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym – fot. 4.WMBOT

Kolejnym kierunkiem wsparcia jaki Terytorialsi obrali było Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie. Przekazana została symboliczna ilość karmy dla psów i kotów.

Żołnierze dotarli również do Gminy Dywity celem przekazania plastikowych nakrętek, które stale zbierają w jednostce i systematycznie przekazują na wszelkiego rodzaju fundacje pomocy skierowanej dla dzieci.

Świadomi tego, że sukcesów i zwycięstw nie osiąga się w pojedynkę, a zespołowo i żołnierze 45 batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie zjednoczyli siły i w tak krótkim czasie byli w stanie zebrać dary i przekazać je potrzebującym. Niech ten mały gest naszego wsparcia będzie przykładem dla innych do podejmowania takich działań

– szer. Sabina Mazurek z 45blp.

Paulina Kucińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *