piątek, 19 kwietnia, 2024
PolicjaPolityka

Niezłomny redaktor Józef Wieczorek uniewinniony!

Józef Wieczorek w kwietniu 2017 roku, został uznany za winnego opublikowania na swoim kanale You Tube relacji z przebiegu rozprawy toczonej w trybie niejawnym przeciwko Adamowi Słomce. Za ten haniebny czyn, został przez Sąd Rejonowy w Krakowie skazany na karę grzywny w wysokości 1,5 tys. zł 

Józef Wieczorek 27 kwietnia 2018 roku, na skutek apelacji obrony, został uniewinniony od popełnienia zarzucanego mu czynu, przez Sąd Okręgowy w Krakowie!

Decydujące znaczenie dla zmiany wyroku Sądu Rejonowego okazało się ustalenie przez Sąd Okręgowy, że oskarżony nie został prawidłowo pouczony przez sędziego prowadzącego rozprawę przeciwko Adamowi Słomce, o konsekwencjach karnych za ujawnienie przebiegu niejawnej rozprawy.

Sam stan świadomości niejawności rozprawy, istniejący u oskarżonego, nie może automatycznie prowadzić do wniosku, że oskarżony był także świadomy karalności rozpowszechniania publicznie wiadomości z rozprawy prowadzonej z wyłączeniem jawności – z ustnych motywów wyroku.

Adam Słomka informując mnie dzisiaj o tym wyroku, napisał:

27 kwietnia w piątek zakończył się bardzo ważny proces – próba zastraszania dziennikarzy w Polsce – przez kastę i prokuraturę drobnej zmiany – by nie publikować relacji w internecie z procesów – to  była precedensowa sprawa!

Zakończyła się dziś prawomocnym UNIEWINNIENIEM, mimo skazania redaktora Józefa Wieczorka w Sądzie Rejonowym w Krakowie.

Dr Józef Wieczorek to zarazem jeden z nielicznych naukowców wyrzuconych w czystkach stanu wojennego, którego nadal nie przywrócono do pracy! 

Relacja z procesu z dziś w: TVP INFO, Wiadomościach, Panoramie, Teleekspresie, została objęta totalną CENZURĄ dobrej zmiany.

Jedynie w nocnych informacjach kroniki krakowskiej  regionalnej TVP  jest materiał  (od 8 do 10 minuty)!  W dzień emitowano tylko informacje o PIS.

Z mojego punktu widzenia – dziennikarza, który utrwala i publikuje – tak jak Józef Wieczorek – relacje z rozpraw w olsztyńskich sądach – proces przeciwko redaktorowi, to ewidentna próba zastraszenia niezależnych dziennikarzy, wykonujących swoją pracę… pro publico bono!

Józef Wieczorek za opublikowanie relacji z rozprawy niejawnej trafił przed sąd. To świadczy, że krakowska kasta prokuratorsko-sędziowska jest… głupsza od olsztyńskiej!

Ja już w 2016 roku zostałem oskarżony przez policyjną mafię, o ujawnienie przebiegu rozprawy toczonej w trybie niejawnym.

W artykule: Policjant brzydko się chwyta, poinformowałem Was, że:

Adam Kall złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na blogu Ku Prawdzie i w Radiu Olsztyn, poprzez ujawnienie informacji z procesu o pomówienie, który toczył się z wyłączeniem jawności. Artykuł 241 Kodeksu Karnego.

Prokuratura olsztyńska okazała się mądrzejsza od krakowskiej i umorzyła postępowanie. Ja prosiłem prokuratora o skierowanie aktu oskarżenia do sądu.

Byłaby to okazja do ponownego wykazania jak głupi jest Adam Kall i jego bulterier Jarosław Sztachański – radca prawny KWP w Olsztynie.

Jak pojmują transparentność swojej pracy olsztyńscy sędziowie?

To było doskonale widać po reakcji sądu na moją publikację: Pani reprezentuje majestat Rzeczypospolitej! i Panie ministrze Ziobro, co pan robi?

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski pokazał, w jaki sposób należy zastraszać niezależnych dziennikarzy.

Tylko… nie ze mną takie numery… 😉

 

 

4 komentarze do “Niezłomny redaktor Józef Wieczorek uniewinniony!

  • “Józek nie daruje ci tej nocy” tej nocy podpisywanych w pospiechu konstytucyjnie wadliwych ustaw tak jak złodziej w nocy maja czas pracy tak tez co niektóre frakcje państwowców zachowują się jak złodzieje praw i obowiązków którym zaprzysięgali odbierając mandaty i i immunitety, tyle że oni nie kradną oni dewaluują przeciwdziałając wolności słowa i wolnościom i swobodom obywatela, działają we własnym interesie wprowadzenia dyktatury w Kraju. Pewien człowiek w latach 30 również próbował wprowadzić w Polsce juntę wojskową Konstytucja z 1935 roku.

    (…) Podpisana przez prezydenta RP Ignacego Mościckiego w dniu 23 IV 1935 r. druga z przedwojennych konstytucji, zwana Kwietniową stanowiła pod wieloma względami przeciwieństwo poprzedniej. Zamiast „sejmokracji” pojawiła się w niej silna władza prezydenta, odpowiedzialnego wyłącznie przed „Bogiem i historią”, zamiast deklarowanej w Konstytucji Marcowej zasady trójpodziału władzy zapisana została zasada „jednolitej i niepodzielnej władzy państwowej”. Ustrój polskiego państwa przybrał wyraźne cechy autorytarne i niedemokratyczne.

    Konstytucja Kwietniowa była dziełem obozu politycznego zwanego „sanacją”. Obóz ten, który powstał w wyniku dokonanego przez Józefa Piłsudskiego w maju 1926 r. zamachu stanu krytykował nadmiernie, jego zdaniem, demokratyczne rozwiązania konstytucji marcowej.(…) Porównanie konstytucji

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Jeśli chodzi o wprowadzenie dyktatury w Polsce wzorem sanacji… myślę, że to nie ci ludzie, i nie te czasy 😉

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *