niedziela, 23 czerwca, 2024
Jaka jest Twoja prawda?PolitykaŻycie Olsztyna

Podpis Prezydenta może legitymizować każde bezprawie! Teresa Astramowicz-Leyk

5 lutego 2020 roku, przed Sądem Rejonowym w Olsztynie, pojawiło się dużo ekip telewizyjnych i spora grupka… zatroskanych obywateli! Głównym obiektem zainteresowania mediów i obywateli był sędzia Paweł Juszczyszyn. Zrozumiałe. Już toczy się proces, którego końcowym efektem będzie wyrzucenie z zawodu Pawła Juszczyszyna, a po upadku rządów PiS-u, Paweł Juszczyszyn powróci w chwale na ministerialne stanowisko.

W czasie oczekiwania na przybycie do sądu “zawieszonego” sędziego, dla Ku Prawdzie wypowiedziały się dwie aktywne mieszkanki Olsztyna.

Grażyna Binek:

Jestem tutaj jako obserwatorka i jako uczestniczka wsparcia nie tylko dla sędziego Pawła Juszczyszyna.

Dla sędziów i sądów w ogóle jako instytucji niezależnej od władzy ustawodawczej i wykonawczej, jako władzy, która w swojej niezależności ma chronić, bronić prawa i interesu obywatela, bez względu z jaką sprawą do sądu przychodzi. 

Toga sędziowska ma skrywać poglądy, stanowiska, niezapoznane przed sprawą. Toga sędziowska ma symbolizować równowagę w sumieniu i w prawie.

Do sądu obywatele przychodzą w swoich sprawach, po to, by prawo jako niezłomna jednoznaczna zasada określiła prawa obywatela w każdej sytuacji.

Dzisiaj nie mamy takiej gwarancji. Żyjemy w ciągłej niepewności… co się wydarzy w przyszłości.

Teresa Astramowicz-Leyk

W jednym z wywiadów pan sędzia Nawacki, użył sformułowania: bo w moim sądzie

Panie sędzio Nawacki. To nie jest pana sąd. To nie jest pana folwark. To nie jest sąd PiS-u. To jest sąd Rzeczypospolitej! I takim ma być.

Ma być niezawisły, niezależny od innych organów władzy i w obronie niezawisłości będziemy walczyć i wspierać niezłomnych sędziów takich jak pan Juszczyszyn. 

Pan Nawacki powinien ujawnić: kto go poparł i ile miał podpisów? 

Jestem tutaj, bo jestem zbulwersowana postawą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który nie tylko podpisał ustawę kagańcową, ale powiedział w jednym z wywiadów, że jego podpis może legalizować każdą nieprawość w naszym Państwie!

Jego podpis ma legitymizować bezprawie!

Jestem tym wzburzona, oburzona. Nie tego oczekiwałam od Prezydenta RP.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *