Podpis Prezydenta może legitymizować każde bezprawie! Teresa Astramowicz-Leyk

5 lutego 2020 roku, przed Sądem Rejonowym w Olsztynie, pojawiło się dużo ekip telewizyjnych i spora grupka… zatroskanych obywateli! Głównym obiektem zainteresowania mediów i obywateli był sędzia Paweł Juszczyszyn. Zrozumiałe. Już toczy się proces, którego końcowym efektem będzie wyrzucenie z zawodu Pawła Juszczyszyna, a po upadku rządów PiS-u, Paweł Juszczyszyn powróci w chwale na ministerialne stanowisko.

W czasie oczekiwania na przybycie do sądu „zawieszonego” sędziego, dla Ku Prawdzie wypowiedziały się dwie aktywne mieszkanki Olsztyna.

Grażyna Binek:

Jestem tutaj jako obserwatorka i jako uczestniczka wsparcia nie tylko dla sędziego Pawła Juszczyszyna.

Dla sędziów i sądów w ogóle jako instytucji niezależnej od władzy ustawodawczej i wykonawczej, jako władzy, która w swojej niezależności ma chronić, bronić prawa i interesu obywatela, bez względu z jaką sprawą do sądu przychodzi. 

Toga sędziowska ma skrywać poglądy, stanowiska, niezapoznane przed sprawą. Toga sędziowska ma symbolizować równowagę w sumieniu i w prawie.

Do sądu obywatele przychodzą w swoich sprawach, po to, by prawo jako niezłomna jednoznaczna zasada określiła prawa obywatela w każdej sytuacji.

Dzisiaj nie mamy takiej gwarancji. Żyjemy w ciągłej niepewności… co się wydarzy w przyszłości.

Teresa Astramowicz-Leyk

W jednym z wywiadów pan sędzia Nawacki, użył sformułowania: bo w moim sądzie

Panie sędzio Nawacki. To nie jest pana sąd. To nie jest pana folwark. To nie jest sąd PiS-u. To jest sąd Rzeczypospolitej! I takim ma być.

Ma być niezawisły, niezależny od innych organów władzy i w obronie niezawisłości będziemy walczyć i wspierać niezłomnych sędziów takich jak pan Juszczyszyn. 

Pan Nawacki powinien ujawnić: kto go poparł i ile miał podpisów? 

Jestem tutaj, bo jestem zbulwersowana postawą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który nie tylko podpisał ustawę kagańcową, ale powiedział w jednym z wywiadów, że jego podpis może legalizować każdą nieprawość w naszym Państwie!

Jego podpis ma legitymizować bezprawie!

Jestem tym wzburzona, oburzona. Nie tego oczekiwałam od Prezydenta RP.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *