wtorek, 23 kwietnia, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Relikt tej “gwiazdy” jest nie do zniesienia dla Olsztyna! C. J. Małkowski

7 października 2018 r. – w samo południe – na olsztyńskim Starym Mieście, odbył się mityng wyborczy Komitetu Wyborczego Czesława Jerzego Małkowskiego. Po prezentacji całej drużyny, w której prym wiodą kobiety – wcale to mnie nie zdziwiło – można było zadawać pytania kandydatowi na Prezydenta Olsztyna. 

Ku Prawdzie: Panie Prezydencie, jakie jest Pańskie stanowisko w sprawie Pomnika Wdzięczności dla Armii Czerwonej i tej przestrzeni?

Czesław Jerzy Małkowski:

Przestrzeń jest bardzo ciekawa. Dobre pytanie! Dziękuję za nie. Dzisiaj – jak pan wie – bardzo często argumenty, które są za tym, żeby nie przenosić go, nie rozbierać, są takie, że on wkomponowuje się w przestrzeń.

To mam pytanie – chyba C. J. Małkowski tu ciut się przejęzyczył, prawdopodobnie chodziło o… propozycję: Posadźmy mądrych architektów, urbanistów, którzy stworzą coś, co się jeszcze lepiej wkomponuje się w przestrzeń! Naprawdę można to zrobić.

Uważam – jako historyk – że relikt tej akurat “gwiazdy” jest nie do zniesienia dla Olsztyna. Trzeba z tym skończyć! Ja wiem, że narażam się niektórym. Ale czas spojrzeć prawdzie w oczy! Historia nie może być wyznacznikiem przyszłości! 

Relikt tej “gwiazdy” jest nie do zniesienia dla Olsztyna! Przyznaję z ręką na sercu. Taką odpowiedzią Czesław Jerzy Małkowski zaskoczył mnie w 100%! Były komuch, a potrafi spojrzeć prawdzie w oczy… tej prawdzie!  😆

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *