piątek, 19 lipca, 2024
WojskoŻycie Olsztyna

Staliście się częścią formacji wojskowej…

Podejmując dojrzałą decyzję o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej, staliście się częścią formacji wojskowej nadającej szczególny – lokalny wymiar służby dla bezpieczeństwa kraju – napisał minister Mariusz Błaszczak w liście skierowanym do żołnierzy WOT składających w Olsztynie przysięgę wojskową. 

Uroczystość zaprzysiężenia blisko 200 żołnierzy 4 Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyła się w niedzielę, 24 czerwca br. na Placu Solidarności w Olsztynie. Ministra obrony narodowej reprezentował sekretarz stanu Tomasz Zdzikot.

Było to drugie zaprzysiężenie żołnierzy obrony terytorialnej na Warmii i Mazurach. W uroczystości wzięło udział wielu mieszkańców Olsztyna.

Oprócz samej przysięgi olsztyniacy mogli obejrzeć prezentację wyposażenia i uzbrojenia WOT, poczęstować się żołnierską grochówką oraz dowiedzieć się więcej na temat służby w formacji bezpośrednio od żołnierzy.

Swoje stoiska wystawili także strażacy, policjanci, strażnicy miejscy, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Olsztynie, Agencja Mienia Wojskowego oraz klasy mundurowe.

Przysięga była zwieńczeniem szesnastodniowego szkolenia podstawowego, które równolegle prowadzone było w batalionie lekkiej piechoty w Morągu i w Giżycku.

Składającym przysięgę żołnierzom towarzyszyli ich koleżanki i koledzy, którzy brali udział w szkoleniu wyrównawczym prowadzonym w Olsztynie i Giżycku.

Ceremonię przysięgę poprzedziła uroczysta msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Zakończyła tradycyjnie defilada pododdziałów.

Na koniec uroczystości delegacja na czele z ministrem Zdzikotem złożyła wiązankę pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny.

Monika Jabłońska – Rzecznik prasowy 4 Warmińsko – Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *