piątek, 29 marca, 2024
SportŻycie Olsztyna

Stomil Olsztyn wygrywa i zostaje w I lidze! Gratulacje!

Dzisiejszy mecz: Stomil Olsztyn x Pogoń Siedlce, miał dodatkowe znaczenie. Zwycięstwo jednej z drużyn gwarantowało jej pozostanie w I lidzie na następny sezon. Stomilowi także remis gwarantował prolongatę występów na zapleczu Ekstraklasy. Jednak kibice oczekiwali od biało-niebieskich piłkarzy zwycięstwa.

Oglądałem mecz dzięki transmisji telewizyjnej przez stację Polsat Sport.

I tu na wstępie moja uwaga do władz miasta, w kontekście problemów finansowych, jakie miał klub Stomil Olsztyn, przed rozpoczęciem rundy rewanżowej w sezonie 2015/2016.

Przypominam, że relacjonowałem marsz na Ratusz kibiców Stomilu, który odbywał się pod hasłem Stomil nigdy nie zginie

Kłopoty ze startem udało się przezwyciężyć. Wygrywając z Pogonią Siedlce zawodnicy klubu wywiązali się z „kontraktu” i zapewnili udział Stomilu Olsztyn – w tej klasie rozgrywek – na następny sezon.

Oglądając transmisję, widziałem prawie 2-godzinną promocję Olsztyna, na antenie popularnej wśród kibiców całej Polski, stacji telewizyjnej.

I to jest wartość, za którą klubowi – Stomil Olsztyn –  należą się pewne względy u władz miasta.

Od strony sportowej mecz był przeciętnym widowiskiem. O wszystkim zdecydowało dosyć szybkie objęcie prowadzenia przez Stomil.

Już w 12 minucie Karol Żwir – najlepszy zawodnik na boisku – trafił do bramki Pogoni.

Później była stabilizacja… Stomil szanował piłkę, a Pogoń niemrawo próbowała doprowadzić do wyrównania.

Gdy w 39 minucie Tsubasa Nishi wykończył ładną akcję, celnym strzałem spoza pola karnego było… po meczu.

W drugiej połowie bliżsi zdobycia trzeciej bramki byli stomilowcy, niż zdobycia kontaktowej bramki piłkarze Pogoni.

Jest w meczu 80 minuta, a ja publikuję ten wpis jeszcze przed zakończeniem meczu.

Mam nadzieję, że już nic się nie zmieni… no może porażka Pogoni będzie większa 😉

Stomil Olsztyn ostatecznie – tak jak przewidywałem – wygrywa 2:0 z Pogonią Siedlce i znów – przez rok – będziemy mieli komu kibicować w I lidze.

Oby przed sezonem 2016/17, już nie było kłopotów, z jakimi klub borykał się jeszcze niedawno. Gratuluję chłopakom i życzę, aby w następnym sezonie powalczyć jednak o – co najmniej – pudło 1 ligi!

2 komentarze do “Stomil Olsztyn wygrywa i zostaje w I lidze! Gratulacje!