wtorek, 5 grudnia, 2023
Rozmowy o Ojczyźnie

System wykrywania zniesławień Polski w internecie uruchomiony!

Uruchomiliśmy system wykrywania zniesławień Polski w internecie.

Misją Reduty Dobrego Imienia jest reagowanie na zniesławienia dotyczące Polski i Polaków, jakie pojawiają się w prasie polskiej i zagranicznej. Analizowanie doniesień medialnych wymaga dużego zaangażowania i wsparcia wielu wolontariuszy. Aby zoptymalizować te działania, przygotowaliśmy system informatyczny, który pozwoli skrócić czas wykrycia zniesławienia i reakcji na nie. Od 19 września br. znalazł już 200 potencjalnych zniesławień.

Narzędzie stworzone przez młodych informatyków jest inteligentną wyszukiwarką opartą na silniku gogle. System odpytuje googla, czy, gdzie, w jakim języku i ile razy znalazł w internecie wybrane hasła, typu „polski obóz koncentracyjny”, „polskie getto”, „polskie SS”. Przeszukuje strony www, blogi, a także media społecznościowe, analizuje wpisy na profilach Facebook oraz Twitter. Informacja zwrotna archiwizowana jest w postaci pliku pdf, który przy braku reakcji na pismo wzywające do sprostowania nieprawidłowej informacji, może stać się dowodem w sprawie sądowej.

To, co do tej pory mogliśmy robić tylko dzięki wsparciu wolontariuszy z całego świata, teraz możemy trochę przyspieszyć. Narzędzie znacznie skróci czas wymagany do podjęcia odpowiednich kroków. W wynikach, jakie otrzymujemy, widać wyraźnie, że w wielu przypadkach zniesławienia wynikają z niewiedzy piszących i powielania zasłyszanych informacji, nie są celowym działaniem – mówi Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia. Jeśli blogerka modowa, pisząc nowy post, używa niepoprawnego sformułowaniapolski obóz koncentracyjny w Ravensbrück”, to znaczy że najprawdopodobniej powieliła jakąś informację, którą wcześniej przeczytała lub opiera się na potocznych sformułowaniach, które funkcjonują w jej środowisku. Takich przykładów, jak ten, jest jeszcze więcej w internecie – dodaje prezes.

System jest wewnętrznym narzędziem Reduty Dobrego Imienia. Użytkownicy internetu będą mieli jedynie dostęp do tzw. Indeksu RDI, czyli statystyk pokazujących liczbę znalezionych zniesławień. Od dnia 19 września, czyli od momentu kiedy rozpoczęto przeszukiwanie internetu, do dzisiaj, system wykrył 200 potencjalnych zniesławień:

polish death camps: 94, polish death camp: 33,  polish ss: 33,  polish ghetto: 12,  polnische wehrmacht: 7,  polnische konzentrationslager: 6,  polish concentration camp: 5,  polnische kz: 3,  polnische faschisten: 2,  polish concentration camps: 2,  polish getto: 1,  polnische vernichtungslager: 1,  polnische ghetto: 1.

Baza haseł, które są wyszukiwane przez system wciąż jest rozszerzana. Codzienne statystyki publikowane są na stronie www.rdi.org.pl

System, który stworzyliśmy jest dla nas pomocą. W dalszym ciągu prosimy jednak Państwa o przysyłanie do nas zgłoszeń przez formularz kontaktowy. Naszym marzeniem jest żebyśmy sprawnie reagowali na wszystko co pojawia się w sieci. Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany pomocą wolontariacką i analizowaniem zgłoszeń w różnych językach, także prosimy o kontakt poprzez formularz lub na adres mailowy kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl

Będziemy także do odbiorców tego newslettera wysyłać informacje o wykrytych zniesławieniach z prośbą o wysłanie maila z protestem do właściciela strony www czy do autora. Liczymy na Państwa aktywność!

Zespół Reduty Dobrego Imienia

Ku Prawdzie: Misją Reduty Dobrego Imienia jest reagowanie na zniesławienia dotyczące Polski i Polaków, jakie pojawiają się w prasie polskiej i zagraniczneji z tego zadania RDI wywiązuje się należycie. System wykrywania zniesławień Polski w internecie to sieć, w którą będą wpadać już nie tylko rekiny wrogiej nam propagandy, ale także… płotki. Nawet te, szkalujące Polskę z nieświadomości czy niewiedzy! Brawo RDI!

 

źródło: facebook
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Proszę przeczytać cały tekst RDI… kiedy i gdzie Rząd powiedział o „polskich obozach koncentracyjnych”?

marcin-surowiec

źródło: facebook
źródło: facebook
źródło: facebook
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Sympatycy KOD-u w swoim żywiole 😆 Ci ludzie bronią demokracji? Bronią dobrego imienia swojej Ojczyzny? Wścieklizna – to nie tylko choroba ciała, ale i jak się okazuje… choroba duszy 👿
pawel-ziolkowski
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Pawle – Boruto … Cóż… nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi! Natomiast, co do meritum… z pewnością RDI nie będzie nikogo ścigać, gdy użyje określenia „Polnische Wehrmacht” w stosunku do Polskich Sił Zbrojnych z początku wieku. Natomiast będzie zapewne ścigać tych, co tego określenia użyją, w stosunku do żołnierzy Wehrmachtu, stanowiących plutony egzekucyjne podczas II WŚ! Zanim kogoś obrzucisz Pawle/Boruto… błotem, za to co robi, pomyśl ile ty, zrobiłeś dla obrony dobrego imienia Polski?!
ryszard-oborski
źródło: facebook
Ku Prawdzie: Dziękuję! Nieznajomość tematu, który ktoś decyduje się skomentować, wzbudza u mnie…  😆  😈  😳

 

6 komentarzy do “System wykrywania zniesławień Polski w internecie uruchomiony!

 • Terminu polskie obozy koncentracyjne użyła w medalionach Zofia Nałkowska. Istotą nie jest sformułowanie (wynika ono często z natury języka), a jego kontekst. Mechaniczne atakowanie każdego co tak powie zrobi więcej złego niż dobrego. Napisałem na ten temat artykuł, gdzie polskimi zamkami nazywane są zamki niemieckie, które znalazły się w Polsce po przesunięciu granic.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Zgadzam się z Tobą w 99% 😉 Ten jeden % niezgody to fakt, że generalnie RDI chodzi o używanie tego pojęcia przez media zagraniczne, które nie rozumieją kontekstu 🙁

   Odpowiedz
  • Dziękuję! ??? Zawodzisz mnie… Emerycie 😉 Toć ja jego nie zniesławiłem, na co mam wyroki sądowe. Ja mu przyniosłem sławę! 😉 Na całą Polskę. A po drugie, co ma piernik do wiatraka? 😉

   Odpowiedz
  • Dziękuję! Cóż… nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi! Natomiast, co do meritum… z pewnością RDI nie będzie nikogo ścigać, gdy użyje określenia „Polnische Wehrmacht” w stosunku do Polskich Sił Zbrojnych z początku wieku. Natomiast będzie zapewne ścigać tych, co tego określenia użyją, w stosunku do żołnierzy Wehrmachtu, stanowiących plutony egzekucyjne podczas II WŚ! Zanim kogoś obrzucisz Boruto… błotem, za to co robi, pomyśl ile ty, zrobiłeś dla obrony dobrego imienia Polski?!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *