czwartek, 22 lutego, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Wspólnota Patriotyzm Solidarność

Stało się! Już nie ma odwrotu! Wspólnota Patriotyzm Solidarność!

Was – moich czytelników – jako pierwszych oficjalnie informuję, że startuję w nadchodzących wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 roku.

Tak jak wcześniej ogłosiłem, nie udało mi się skrzyknąć tylu chętnych, by móc startować do Rady Miasta Olsztyna, ale przy pomocy osób z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Patriotyzm Solidarność udało się zebrać ponad 1200 podpisów popierających listy kandydatów na radnych Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Dzisiaj odebrałem od Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Olsztynie protokoły potwierdzające rejestrację 3 list kandydatów KWW Wspólnota Patriotyzm Solidarność na radnych Sejmiku.

Ja jestem kandydatem nr 1 w okręgu wyborczym nr 1 tj. powiat olsztyński i miasto Olsztyn.

W okręgu wyborczym nr 3 (powiaty: elbląski, braniewski, bartoszycki, lidzbarski i miasto Elbląg) kandydatem nr 1 jest Anatol Nowacki.

W okręgu wyborczym nr 4 (powiaty: kętrzyński, węgorzewski, gołdapski, olecki i ełcki) kandydatem nr 1 jest Benedykt Butajło.

Do zwycięstwa! 🙂

 

6 komentarzy do “Wspólnota Patriotyzm Solidarność

 • Witam.
  Po okresie milczenia w komentarzach spowodowanym sezonem urlopowym oraz zboczeniem tego bloga z tematów mnie interesujących (dyskusji na temat sytuacji pracowników cywilnych w naszej firmie) postanowiłem znów coś napisać.
  Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że wszystkich kandydatów z tej listy szanuję za trud podjętej inicjatywy. Niestety jednak wydaje mi się (choć oczywiście mogę się mylić), że na ten komitet wyborczy zagłosuje wyłącznie rodzina i znajomi kandydatów (i pewnie też nie wszyscy). Życzę oczywiście powodzenia. Jednak chyba ja osobiście na Was nie zagłosuję (choć pewne Wasze postulaty wydają mi się słuszne i celowe to jednak ogólny światopogląd mi nie odpowiada). Może jednak przedstawiłby Pan na blogu szerzej sylwetki wystawionych kandydatów, bo nigdzie nie mogłem odszukać pełnej listy kandydatów. Może wtedy pozyskacie więcej głosów? Może nawet i ja się skuszę? 🙂
  Pozdrawiam, życzę powodzenia i obserwuję.
  Obserwator

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Cieszę się, że mimo wszystko… napisałeś Obserwatorze 🙂 Mój blog służy do prezentacji moich poglądów na różne sprawy. Tak jak napisałem na stronie „Kim jestem” założyłem go, bo zwolnili mnie z pracy ale nie tylko wokół tego tematu toczy się moje życie. O sytuacji pracowników cywilnych w Policji jest coraz mniej bo nie widzę… odzewu. Kierownictwo skutecznie zastraszyło cywilnych pracowników tym jak postąpiło ze mną, a policjanci jak zawsze z uwagi na podległość służbową „srają w gacie” na samą myśl, że mogliby powiedzieć coś nie tak do przełożonego. Może znajdą się jednostki, które podniosą głowę jak wygram w sądzie. Czas pokaże.
   Co do wyborów. Mój blog nie jest blogiem KWW Wspólnota Patriotyzm Solidarność tak jak i moja strona na facebooku. Ja prezentuję tylko swoją kandydaturę. Pozostali kandydaci też mogą się tak prezentować. Kompletna lista kandydatów z pewnością pojawi się na oficjalnej stronie KWW. Jeżeli czytałeś moje wcześniejsze wpisy to wiesz, że ja nie jestem „partyjny” i startuję z tego komitetu tylko dlatego, że „swojego” komitetu nie udało mi się skrzyknąć a ten komitet dał mi możliwość wystartowania. I co ważne – idea jego powołania nie jest sprzeczna z moimi poglądami. Generalnie chodzi o danie możliwości WAM wyborcom zagłosowania na kandydatów innych, spoza układu pomagdalenkowego. Przed startem sprawdziłem. Obecnie w Sejmiku Województwa W-M zasiada 30-tu czyli 100% przedstawicieli 4 partii: PO, PiS, SLD i PSL! I pewnie będzie tak dalej bo większość myśli tak jak TY! Większość ma to gdzieś, że partyjni bossowie dzielą synekury między sobą i walą społeczeństwo w 4 litery! Ilu na mnie zagłosuje? Nie liczę tylko na rodzinę, liczę na wszystkich uczciwych mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, do których uda mi się dotrzeć. Do 1000 głosów to będzie porażka. Wszystko co ponad 1000 przyjmę jako sukces człowieka uczciwego i zaangażowanego 🙂 Obserwatorze zagłosuj na mnie i propaguj moją kandydaturę wśród rodziny i znajomych 🙂 Z góry dziękuję!

   Odpowiedz
   • Witam ponownie.
    Panie Stanisławie nie chcę być złym prorokiem, ale sądzę, że jeżeli cała Wasza lista uzyska 1000 głosów to będziecie mogli uznać to za sukces.
    Napisał Pan, że obecnie wszyscy członkowie sejmiku wojewódzkiego są członkami partii politycznych i wybierani zostają przez ludzi myślących jak ja. Nie zgodzę się tu z Panem. Na wstępie zaznaczę, że nigdy podczas wyborów samorządowych nie głosowałem na listę czy partię, zawsze głosowałem na konkretną osobę. Uważam, że władza samorządowa dotyka bezpośrednio każdego z nas i i trzeba głosować na konkretnych ludzi, do których ma się zaufanie i wierzy się, że będą oni w stanie zrobić coś dobrego dla miasta, powiatu lub województwa.
    Jak spojrzy Pan na życiorysy osób, które są teraz w sejmiku to zobaczy Pan, że jednak od dłuższego czasu przejawiały one mniejszą lub większą aktywność na rzecz społeczności lokalnej. Dlatego też myślę, że ludzie na nich głosują.
    Ludzie nie będą głosować natomiast na listy widma, powstające na krótko przed wyborami. Nie będą głosować na ludzi, którzy głoszą modne hasła przed wyborami, a nie robili nigdy nic na rzecz samorządu. Dlatego też zapytałem się o osoby, które znajdują się na liście gdzie Pan jest 1. Podane przez Pana nazwiska 1 z innych okręgów kompletnie nic mi nie mówią (podejrzewam, że nie mówią nic również 95% społeczeństwa naszego województwa). Szczerze mówiąc Pana znam również tylko dlatego, że pracował Pan w KWP. Nie znam natomiast jakichkolwiek przejawów Pana działalności (nie mówiąc już o działalności innych kandydatów z listy) na rzecz samorządu lokalnego. Nie znam Pana programu. Jak więc Pan mnie przekona (nie mówiąc już o osobach które Pana kompletnie nie znają) do oddania na Pana głosu.
    Jaki ma Pan program? Co Pan chce zrobić w sejmiku? Jakie ma Pan metody na osiągnięcie założonych celów? Myślę, że bez odpowiedzi na te pytania nikt oprócz członków najbliższej rodziny na Pana nie zagłosuje.
    Czekam więc na odpowiedź. Proszę powiedzieć mi dlaczego mam na Pana oddać swój głos. Proszę przekonać mnie, że warto, że nie będzie to głos zmarnowany. Proszę przekonać również innych mieszkańców naszego okręgu.
    Bez tego obawiam się, że po wyborach kandydaci wystawieni na listach KKW Wspól­nota Patri­o­tyzm Sol­i­darność znów narzekać będą, że nie zostali wybrani bo w kraju panuje układ partyjny i do następnych wyborów samorządowych nie będą nic robić na rzecz środowiska lokalnego.

    Z poważaniem
    Obserwator

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Bardzo rzeczowy i konkretny komentarz. Gdybym miał teraz odnieść się do wszystkich „zagadnień” w nim poruszonych to musiałbym spędzić noc przy komputerze i z pewnością bym nie przekonał do siebie tych nieprzekonanych. Moje motywacje do startu w wyborach i program przedstawię na blogu, stronie na facebooku i w audycjach wyborczych, które z pewnością będą emitowane przez 2 tygodnie przed wyborami. Zapraszam!

     Odpowiedz
 • Cieszę się z podjętej decyzji. Masz pewnie nie tylko mój głos. Gdyby było więcej takich jak Ty to pewnie inaczej by wyglądało życie w naszym kraju. Pozdrawiam i życzę wygranej.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Liczę na głosy ludzi uczciwych… a takich jest z pewnością… dużo 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *