sobota, 2 marca, 2024
InformacjePolitykaŻycie Olsztyna

100 KONKRETÓW DONALDA TUSKA – PÓŁMETEK

Minęło już 50 dni od objęcia rządów w Polsce przez obóz Donalda Tuska. Konfederacja sprawdziła, na jakim etapie jest realizacja 100 podstawowych obietnic wyborczych centrolewicy, które miały zostać zrealizowane w ciągu pierwszych 100 dni od objęcia władzy.

Na czwartkowej konferencji prasowej Konfederacji wicemarszałek Krzysztof Bosak oraz rzecznik prasowy Konfederacji Ewa Zajączkowska-Hernik wskazywali na zakłamane obietnice rządów Donalda Tuska.

 

 

Spośród 100 konkretów tylko 10-12 zostało rozpoczętych do realizacji – wynika z ustaleń niezależnych portali.

Co istotne, rządzący już przyznali, że ich program nie będzie w pełni realizowany. A nie minęły nawet dwa miesiące od objęcia przez nich władzy w Polsce!

I już się wycofują rakiem z obietnic wyborczych?

Konfederacja nie popiera całego programu 100 konkretów, wiele z obietnic Koalicji Obywatelskiej było niekonkretnych, a nawet szkodliwych, na co wskazywał wicemarszałek Krzysztof Bosak

– wiele z tych rzeczy jest całkowicie sprzeczne z programem Konfederacji. Uważamy je za zwyczajnie chore, obłędne, absurdalne pomysły

– skwitował.

Pamiętajmy jednak, że w obietnice Donalda Tuska uwierzyły miliony ludzi, którzy zdecydowali się oddać głos na kandydatów KO w wyborach parlamentarnych.

Chcemy naświetlać wyborcom, z którymi często się nie zgadzamy w kwestiach programowych, że wybrali rząd kłamców i oszustów, i to właśnie ich wyborcy są najbardziej oszukiwani.

Eksperci Polski 2050 Szymona Hołowni punktowali w ubiegłem kadencji rządy PiS wskazując na skalę patologii gabinetu Mateusza Morawieckiego.

Jednak jak się okazuje, żadna z tych patologii nie została zniesiona.

Obecny rząd powiela wszystkie grzechy, które sami politycy centrolewicy wskazywali.

Mamy rekordową liczbę ministrów i wiceministrów w rządzie – na razie 107, ale liczba ta wciąż rośnie. W samych resortach wiceministrowie nawet nie wiedzą, za co mają odpowiadać.

Potwierdził to wiceminister obrony narodowej Paweł Zalewski.

W czasie kampanii wyborczej zarówno Koalicja Obywatelska, jak i Polska 2050 podkradała dobre pomysły Konfederacji, których celem jest polepszenie jakości życia Polaków oraz przyśpieszenie tempa wzrostu gospodarczego.

To dobrze, że nawet wrogie nam partie portulują realizację naszego programu, ale teraz czas na konkrety!

Rzecznik prasowy Konfederacji Ewa Zajączkowska-Hernik wskazywała, że

– dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, kwota wolna od podatku czy możliwość odliczenia składki zdrowotnej to są te postulaty, których Polacy i przedsiębiorcy domagają się, aby je wreszcie wprowadzić.

Konfederacja złożyła już w Sejmie dwa projekty ustaw ws. dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców oraz wyższej kwoty wolnej od podatku.

Oba projekty zostały jednak wsadzone do zamrażarki sejmowej, o likwidacji której zapewniał marszałek Szymon Hołownia.

Przez 4 lata obecności Konfederacji w Sejmie punktowaliśmy fatalne rządy PiS oraz ich kłamstwa.

Teraz robimy to samo, ale z nowym rządem centrolewicy. Taka jest rola merytorycznej opozycji, jaką jest Konfederacja.

Pozdrawiamy, Sztab Konfederacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *