sobota, 13 lipca, 2024
Afera kałłowaPolicjaŻycie Olsztyna

Artykuł 246 Kodeksu Karnego. Przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości

Funkcjonariusz publiczny lub ten, który działając na jego polecenie  w celu uzyskania określonych zeznań, wyjaśnień, informacji lub oświadczenia  stosuje przemoc, groźbę bezprawną lub w inny sposób znęca się fizycznie lub psychicznie nad inną osobą, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 lat.

Cztery dni temu opublikowałem wpis, o podejrzeniu łamania prawa przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Podałem do publicznej wiadomości, że podejrzewam funkcjonariusza KWP w Olsztynie o “nadużycie funkcji”, czyli takie działanie, które wyczerpuje znamiona czynu określonego w Artykule 231 kodeksu karnego.

Z pewnością służby specjalne odczytały mój wpis, ale oficjalnego echa nie było. Nie słyszałem, żeby Komendant Józef Gdański wszczął kontrolę w tej sprawie.

Moje zawiadomienie potraktowano zapewne jako kolejne “inwektywy” w stosunku do nieskazitelnego funkcjonariusza. Tak jak to było z Listem otwartym do JD i późniejszym zgłoszeniem zastraszania podwładnych.

Dzisiaj ze zdumieniem słuchałem wiadomości.

Jak podały prawie wszystkie media, mamy następną aferę w Olsztynie. Znów “dziadostwo” dało o sobie znać na całą Polskę.

Przypominam, że określenie garnizonu warmińsko-mazurskiego jako “dziadowskiego” zawdzięczamy jego dowódcy, czyli Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie Józefowi Gdańskiemu (ziemia rodzinna: Rzeszowszczyzna).

Policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, zarzuca się naruszenie artykułu 246 kodeksu karnego.

Zawieszono  zatrzymanych policjantów w obowiązkach służbowych, i wszczęto wobec nich postępowania dyscyplinarne.

Dodatkowo nie zapomniano o odsunięciu od wykonywania obowiązków służbowych, ich bezpośrednich przełożonych.

Komendant Józef Gdański zlecił kontrolę w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie, w celu zbadania prawidłowość reakcji przełożonych, na zgłoszenie skargi o niewłaściwych działaniach podwładnych.

Szybkość i gorliwość komendanta Józefa Gdańskiego w wyjaśnieniu okoliczności  sprawy,  potwierdza moją tezę o podwójnej moralności kierownictwa służbowego wyższego stopnia w Policji!

Już szuka kozłów ofiarnych, czyli tych, co robią mu w garnizonie dziadostwo.

Rozumiem komendanta KMP w Olsztynie, ponieważ zawieszenie i wszczęcie postępowania dyscyplinarnego było obligatoryjne w stosunku do zatrzymanych funkcjonariuszy.

Jednak dalsze czynności, a w szczególności postawa komendanta JG to ukazanie prawdziwego oblicza tego stróża prawa!

Jego nie obchodzi wynik śledztwa! Już ma winnych i podejmuje działania osłonowe. Może uda się znów uratować stołek! A może by tak poczekać na wynik śledztwa prokuratorskiego?

Może to całe znęcanie się w celu uzyskania oświadczenia, to zemsta świata przestępczego na uczciwych funkcjonariuszach?

Może za rok, czy dwa okaże się, że trzeba będzie tych policjantów przepraszać? Ja doskonale pamiętam tego typu sprawy, które po wnikliwym dochodzeniu okazywały się… sprytnym wykorzystaniem służb specjalnych przez inteligentnych przestępców.

Teraz widzicie, czarno na białym, jakim swoim chłopem jest komendant Józef Gdański. Liczy się stołek a nie los podwładnych!

Wobec mnie –  cywila – okazał swoją małość w pełnej krasie. W sądzie obrażał mnie i śmiał się, gdy mówiłem o niskim poczuciu bezpieczeństwa.

Ta sprawa ukazuje, że los funkcjonariuszy także nie leży mu na sercu… o ile to nie są kolesie z republiki.

Może  nadszedł czas aby to Komenda Główna Policji zbadała prawidłowość reakcji Komendanta Józefa Gdańskiego na zgłaszanie podejrzenia o popełnieniu przestępstw przez jego Zastępcę.

Tylko proszę Was, kontrolerzy z KGP… nie róbcie tej kontroli zdalnie!

 Z pewnością wojewódzkie służby specjalne, w try miga sporządzą obiektywne wyjaśnienie, które potwierdzi, że permisywizm Komendanta Gdańskiego wobec spadochroniarza z KGP, jest jak najbardziej uzasadniony, a wszystkiemu jest winien Stanisław Olsztyn.

Teraz był artykuł 246 Kodeksu Karnego. Ciekawi mnie, który artykuł będę przerabiać jako następny? Może macie jakieś sugestie?

27.05.2015 r.

Karma’s a bitch! 17 kwietnia prosiłem KGP o zbadanie prawidłowości reakcji JG na zgłaszanie podejrzenia o popełnianiu przestępstw i dzisiaj Józef Gdański złożył dymisję!

Oczywiście dymisja została przyjęta. Teraz generał uda się na zasłużoną emeryturę – po ciężkiej 3-letniej służbie – w tym “dziadowskim” garnizonie.

8 komentarzy do “Artykuł 246 Kodeksu Karnego. Przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości

 • DZIS O GODZ 15 POD SKLEP W BUTRYNACH PODJECHALI…….KOWBOJE CHYBA TO BYL NISSAN TERRTNO /NOWKA/..WYSKOCZYLA KOWBOJKA /BLOND WLOSY/ I OD RAZU CHEJA BO NIE WOLNO PIC POD SKLEPEM ZE TO ZE TAMTO ZERO SZACUNKU KULTURY NIE MOWIAC JUZ O POWODZIE INTERWENCJI BO MY STALISMY KOLO SKLEPU I ZADEN ZE STOJACYCH NIE TRZYMAL W REKU PIWA CZY INNEGO OPAKOWANIA PO NAPOJU WYSKOKOWYM ALE NIE SPISYWANIE POUCZANIE I JAKIES TAM BLE BLE CZY ONI NAPRAWDE NIE MIELI CO ROBIC? CZY MUSZA NEKAC BOGU DUCHA WINNYCH LUDZI STOJACYCH POD SKLEPEM TERAZ STRACH WRACAC ZE SKLEPU W BUTRYNACH BO DROGA USLANA JEST PUSTYMI OPAKOWANIAMI PO NAPOJACH WYSKOKOWYCH I NIE DAJ BOZE JAK ZNOW ZJAWIA SIE SPRAWIEDLIWI WSROD SPRAWIEDLIWYCH W SWYM WYPESIONYM RUMAKU I POKAZA KTO TU ZADZI NIECH TA WZMIANKA O DZIALANIU NASZYCH FUNKCJONARIUSZY DA DO MYSLENIA ICH PRZELOZONYM NIECH SIE WEZMA DO ROBOTY A NIE URZADZAJA SOBIE WYCIECZKI POD WIEJSKIE SKLEPY W POSZUKIWANIU JAKIEGOS WIEJSKIEGO LUMPA KTORY PIJE PIWO POD SKLEPEM POZDRAWIAM MIMO TEGO STANOWCZA PANIA I TRZECH JEJ KOLEGOW ZE WSPOMNIANEGO PATROLU

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Hiszpanie! Chętnie wypiłbym z Tobą piwko – niekoniecznie pod sklepem 😉 – bo Twój komentarz jest pierwszą tego typu informacją “na gorąco” od mojego czytelnika! Co do zasadności interwencji “kowbojów” to zastanów się, a może oni przyjechali, bo ktoś z Butryn do nich zadzwonił z prośbą o interwencję? Tak czy siak, kultura ich przy legitymowaniu też obowiązuje i… rozsądek! Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Butryn i okolic! 🙂

   Odpowiedz
 • To w KMP w Olsztynie akcja…. wiosenne porządki się rozpoczęła! Ciekawe komu wywieje stolec spod tyłka? Staszku trzymaj rękę na pulsie!

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Staram się… z chwilą rejestracji bloga jako czasopismo będzie mi łatwiej w uzyskiwaniu informacji u źródła.

   Odpowiedz
    • Dziękuję! Suszonki można nawilżyć, i wtedy da się z nich wycisnąć trochę… prawdy 😉

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *