niedziela, 19 maja, 2024
Jerzy JaśkowskiZdrowie

Co robią popychacze szczepienni?

Interes szczepionkowy to jedyna branża światowa zwolniona z odpowiedzialności za swoje czyny. Nawet fryzjera możemy oskarżyć za zepsucie nam fryzury, ale nie mamy żadnego prawa oskarżać koncernu szczepionkarskiego za… śmierć dziecka. 

Stworzono co prawda w niektórych krajach specjalny fundusz odszkodowawczy, ale pokrywany jest on przez społeczeństwo, a nie z zysków koncernów. Jeżeli stosuje się przymus szczepień, to odszkodowania za powikłania powinny być płacone z kieszeni tych, którzy ten przymus zastosowali.

Odszkodowania powinny być ściągane z kieszeni urzędników, którzy zadecydowali o konieczności stosowania tej, a nie innej szczepionki. Odszkodowania powinni płacić solidarnie Posłowie i Senatorowie, którzy zatwierdzili takowe ustawy.

Odszkodowania powinni płacić przedstawiciele koncernów, sprzedających szczepionkę na danym terenie. Nie jest żadnym odszkodowaniem wprowadzanie podwyżki podatków w celu pokrywania kosztów leczenia powikłań poszczepiennych.

Wyraźnie jest to widoczne w USA, gdzie w 1986 roku wprowadzono taki fundusz. Od razu nastąpił wzrost kosztów szczepionek, pokrywanych z centralnych państwowych, czyli naszych podatków. Innymi słowy, nastąpił wzrost dochodów koncernów.

Do chwili obecnej wypłacono już ok. 4 miliardy dolarów poszkodowanym dzieciom. W przeliczeniu na złotówki, jest to wartość utrzymania całej Służby Zdrowia przez prawie kwartał, czyli tych 150.000 lekarzy, pół miliona pielęgniarek, techników medycznych i wszystkich szpitali i przychodni. Koszt leczenia jednego uszkodzonego malucha to ok. kilkadziesiąt  tysięcy rocznie.

Co robią popychacze szczepienni?

Występują w TV. Przed kamerami TV zasiadają z tak pewnymi minami , że wątpić w ich wiedzę nie ma podstaw. No, chyba, że ktoś zada sobie trud i dosiedzi do końca nagrania z przedstawicielami zwolenników szczepień z LUBLINA.

To nie są co prawda wypowiedzi naukowców, ale poziom przypominający bardziej bazar handlowy. Żadna ze zwolenniczek szczepień nie potrafiła podać naukowego argumentu na celowość szczepień. Żadna nie znała składu chemicznego szczepionek, ale pani Redaktor uważała je za ekspertów.

 

 

Popychacze szczepienni uderzają w Samorządy. Poziom edukacji gminnej, czy powiatowej, jest znacznie niższy i łatwiej ich przekonać odpowiednimi argumentami. Jednym z przykładów ogłupiania Samorządowców jest straszenie wirusem odry.

Zachorowalność na odrę wg raportu ECDE za lata 2016/2017

Autorzy owego raportu ocenili, że na 500 milionów mieszkańców Europy w okresie 1,5 roku na odrę zachorowało 14 000 osób. Z tej grupy 34 osoby zmarły.

A jak wyglądają zgony po szczepieniach? Musimy w tej sytuacji oprzeć się na danych USA. W 2016 roku zgłoszono po szczepieniach 28 zgonów, a w roku następnym tj. 2017, kolejne 13 zgonów. Czyli średnio rocznie wynosi to ok. 20 zgonów.

Niestety, baza VAERS notuje tylko ok. 1-5 % powikłań. Czyli tak naprawdę, po szczepieniu przeciwko odrze miało miejsce od  400 do 2000 zgonów. To jest Ameryka.

Ekstrapolując te dane do warunków europejskich, tj. do 500 milionów ludności, możemy oszacować, że w Europie z powodu szczepień przeciwko odrze zmarło od 600 do 3500 osób.

A w Polsce, przy wszczepialności rzędu 98% i ludności 8 razy mniejszej aniżeli w USA, z powodu szczepień przeciwko odrze zmarło od 80, do ponad 440 osób.

Z powodu odry nie zanotowano w Polsce żadnych zgonów w okresie ostatniej dekady.

Proszę zauważyć, że nie podaje się innych powikłań np. ze spectrum autyzmu. Nie podaje się także kosztów rehabilitacji tak poszkodowanych dzieci. No, ale to właśnie o to chodzi.

Kogo to obchodzi? Byle w telewizorni mrugało kolorowo i był czteropak pod ręką.

dr n. med. Jerzy Jaśkowski

4 komentarze do “Co robią popychacze szczepienni?

 • Jest jeszcze inna branża nie ponosząca odpowiedzialności – koncerny antykoncepcyjne !

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Niestety takich branż w Polsce jest zdecydowanie… za dużo! 😉

   Odpowiedz
 • Oczekuje się, że wartość światowego rynku szczepionek dla ludzi wzrośnie z 28,3 miliardów dolarów w 2015 roku do $ 72,5 mld USD w 2024 r. Według grupy wiekowej, szczepionki pediatryczne stanowiły 57,5 procent w 2015 roku, ale oczekuje się, że wykorzystanie szczepionek dla dorosłych wzrośnie o 13,2 % w tym okresie czasu. – Global Human Vaccines Market: Rise in Awareness Programs Sponsored by For-profit and Non-Profit Organizations a Significant Growth Booster, finds TMR

  szczepienia.wybudzeni.com

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *