poniedziałek, 26 lutego, 2024
Policja

Joanna Kamińska laureatką konkursu kryminalistycznego

Sukces mł. insp. Joanny Kamińskiej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w Konkursie Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego im. prof. Tadeusza Hanauska.

Od 1999 r. Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne corocznie organizuje konkurs, na pracę roku z dziedziny kryminalistyki. Jego głównym celem jest popularyzacja kryminalistyki oraz przegląd jej najnowszych osiągnięć. Do konkursu mogą być zgłaszane prace habilitacyjne, rozprawy doktorskie, prace magisterskie, dyplomowe oraz publikacje z dziedziny kryminalistyki.

W 2014 roku dr hab. Piotr Chlebowicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Wydziału Prawa i Administracji, Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej w Olsztynie, nawiązał współpracę z mł. insp. Joanną Kamińską Naczelnikiem Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Efektem ich wspólnej pracy jest wydana publikacja monograficzna: Operacyjna analiza kryminalna w służbach policyjnych.

W/w praca została doceniona przez przedstawicieli Polskiego Towarzystwa  Kryminalistycznego zajmując II miejsce w kategorii „Praca Roku z Dziedziny Kryminalistyki”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII edycji tego konkursu, odbyło się 25 listopada 2016 r. w Warszawie.

Młodszy inspektor Joanna Kamińska jest od 2006 roku Naczelnikiem Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W Policji służy od 1992 roku. Po ogłoszeniu wyników, policjantka nie kryła satysfakcji z tego sukcesu. Powiedziała: jest to ogromne wyróżnienie i satysfakcja z dziedziny, którą na co dzień się zajmuję. Praca całego wydziału w zakresie analizy została zauważona w całym kraju.

Gratuluję koleżance Joannie tak spektakularnego sukcesu. Każdy kto wie, ile trzeba włożyć wysiłku w łączenie służby z pracą naukową,  doceni wartość tej nagrody. Cóż teraz pozostaje? Asiu! Nie spoczywaj na laurach! Walcz o I miejsce! Powodzenia 😆

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *