Klasyka Polskich Przekrętów – „Na przyłbice”

Tego lata w Olsztynie – po raz drugi – zawitał Campus Polska Przyszłości. Pomimo, że odpowiednio wcześniej wystąpiłem z prośbą o akredytację… niestety, nie okazałem się dziennikarzem godnym zaufania organizatorów Campusu 😉

W niedzielę odbył się panel, który zatytułowano: Jak PiS ukradł państwo? 

Myślę, że warto poświęcić godzinkę, aby zapoznać się z dokonaniami posłów Michała Szczerby i Dariusza Jońskiego w tropieniu afer, w których główne role grają politycy z PiS.

Ponieważ prawie codziennie dostaję informacje z policji o wyłudzeniach pieniędzy od osób prywatnych metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”, to bardzo zaciekawiło mnie wyłudzenie budżetowych pieniędzy metodą „na przyłbice”.

 

Michał Szczerba:

Szumowscy od lat jeździli z instruktorem narciarstwa w Alpy włoskie. Jest początek pandemii.

Żona instruktora 30 marca 2020 roku zakłada działalność gospodarczą i proponuje Ministerstwu Zdrowia, ministrowi Szumowskiemu:

będę sprzedawała przyłbice.

Kupuje, zamawia w internecie przyłbice, w hurtowni medycznej w Rzeszowie. Te przyłbice idą następnie bezpośrednio z hurtowni medycznej w Rzeszowie do Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Epidemiologicznych w Porębach koło Zduńskiej Woli.

Problem jest taki, że kupuje za kwotę 5. krotnie niższą, niż ta, którą fakturuje dla Ministerstwa Zdrowia. 

30-go marca zakłada działalność gospodarczą. 31-go wystawia pierwszą fakturę. 1-go kwietnia ma przelew za te przyłbice 5. krotnie przepłacone.

Ministerstwo mogło kupić te przyłbice w hurtowni medycznej w Rzeszowie, ale postanowiło kupić przez pośredniczkę, czyli żonę instruktora narciarskiego.

Dariusz Joński:

Można? Można!

Michał Szczerba definiuje, że: Problem jest taki, że kupuje za kwotę 5. krotnie niższą, niż ta, którą fakturuje dla Ministerstwa Zdrowia. 

Bzdura! Taka jest podstawa handlu:

tanio kupić – drogo sprzedać!

Równie dobrze żona instruktora mogła sprzedać te przyłbice za… 20. krotnie wyższą cenę, gdyby znalazła nabywcę!

Problem jest w tym, że to bezkarni urzędnicy płacą 5 razy więcej, bo płacą nie ze swoich pieniędzy, i jak się można domyślać, robią to dla własnej, wymiernej korzyści.

KU*** i ZŁODZIEJE !!!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *