piątek, 1 marca, 2024
Kukiz'15PolitykaRozmowy o OjczyźnieŻycie Olsztyna

Nepotyzm i kolesiostwo „dobrej zmiany” w Olsztynie!

Stary już chłop ze mnie, a naiwny jak dziecko. Trzy lata temu uwierzyłem w dyrdymały Marka Działoszyńskiego, że w Policji liczą się przede wszystkim normy prawne i właściwa postawa etyczna i moralna. Po moim Liście otwartym do J. Dziewulskiego okazało się, że w Policji liczy się tylko republika kolesiów, a prawo i etykę wszyscy mają głęboko w 3D!

Przed ostatnimi wyborami do Sejmu uwierzyłem w słowa Pawła Kukiza, że tworzy ruch oddolny, który ma za zadanie rozwalić układ pomagdalenkowy.

Do tego potrzebował – jak mówił mi osobiście – ludzi uczciwych i młodych, spoza układów partyjnych!

Skończyło się tym, że za swojego duchowego przewodnika i przyjaciela wziął byłego członka PZPR Janusza Sanockiego, a na „jedynki” wybrał – jak to Prezes – w większości przypadków zawodowych działaczy partyjnych, nawet tych w wieku emerytalnym.

Po wygraniu wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość liczyłem, że Prezes Jarosław Kaczyński wprowadzi w życie swoje zapowiedzi i ukróci: korupcję, nepotyzm i kolesiostwo, nie tylko te z plakietką PO i PSL.

Miałem nadzieję, że wreszcie prawo będzie równo traktować wszystkich i dzięki temu wkrótce zapanuje sprawiedliwość społeczna.

Prezesie!

Nie sztuką jest wskazywać, że oponent polityczny jest bee! Uczciwe jest postępowanie – wobec wyborców – w taki sposób, by będąc u władzy nie powielać złych zachowań poprzedników.

Prezes wygłasza płomienne przemówienie:

…ale jest także zjawisko. Zjawisko powszechne, które można traktować jako swego rodzaju matkę innych niesprawiedliwości. Tym zjawiskiem jest korupcja, nepotyzm, kolesiostwo, które rozlało się dzisiaj po kraju w rozmiarach przedtem nieznanych!
Ono występowało od początku. Od 1989 roku! Oczywiście było tego bardzo dużo w komunizmie, ale dzisiaj można powiedzieć, że sytuacja została doprowadzona do skrajności!

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Nepotyzm i kolesiostwo widać w sferach obecnego rządu, że wspomnę tylko sprawę Misiewicza.

Nie lepiej jest na prowincji. Tu obsadzanie synekur swoimi trwa w najlepsze. Dobra zmiana nie słucha tego, co mówił Prezes!

Piotr Krasulski, syn posła PiS Leonarda Krasulskiego (67 l.) z Elbląga dostał posadę wicedyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych w Olsztynie, a starsza siostra poseł Iwony Arent z Olsztyna dostała ważne stanowisko w spółce Rezerwa zależnej od portu w Gdańsku informuje Fakt24.pl.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby rodzina aktualnych posłów to byli fachowcy z prawdziwego zdarzenia. Niestety.

Te awanse to czysty nepotyzm z uwagi na fakt, że obsadzeni na intratne posady (wynagrodzenie blisko 15 tys. zł + przywileje) niczym szczególnym – oprócz powinowactwa – nie mogą się wykazać.

Szczegóły kariery Piotra Krasulskiego i Joanny Grykiel-Figielskiej w artykule Debaty pod tytułem: Posady dla syna posła Krasulskiego i siostry posłanki Arent.

Reasumując: Korupcja, nepotyzm i kolesiostwo doprowadzone do skrajności przez koalicję PO – PSL, nie odeszły do lamusa. W Olsztynie dobra zmiana działa na swoją łapę i słowa Prezesa ma głęboko w 3D 😉

 

 

 

2 komentarze do “Nepotyzm i kolesiostwo „dobrej zmiany” w Olsztynie!

 • Bezwzględne kary dla skorumpowanych biegłych, prokuratorów i sędziów.
  ” Mafia przejęła wymiar sprawiedliwości ”
  Rzeczywiście wymiar sprawiedliwości stoczył się w III RP na samo dno.
  Przez 8 lat PO i PsL prowadziła agresywną walkę z nami.
  W której do więzienia wysyła się ludzi walczących z korupcją ?
  W której sędziowie byli do dyspozycji „władzy „ ?
  „Kończy się czas, w którym ludzie, którzy mają togę i łańcuch mogą liczyć na bezkarność”.
  Czas na zmiany !!!!!!
  Sędzia Daniel Strzelecki ( Boleslawiec Jelenia Gora ) winien więc odpowiadać za rażące naruszenie prawa !
  Polska Rzeczpospolita Korupcyjna sedziego daniela strzeleckiego z Boleslawca.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Jestem za! Skorumpowani biegli, prokuratorzy, sędziowie za kraty, razem z ojcami chrzestnymi! 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *