wtorek, 5 grudnia, 2023
Życie Olsztyna

Nieprosta prosta sprawa?!

Wygląda na to, że sprawa szubienic ciągle jeszcze trwa. Zatacza kolejny krąg i z Prokuratury Krajowej ponownie trafia do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Z jednej strony to dobrze. Ale ileż można ciągnąć jedną prostą sprawę? To już prawie cztery lata! Tak to jest, że niektórzy potrafią skomplikować najprostszą sprawę.

A sprawa jest prosta i taka powinna być również dla Wymiaru Sprawiedliwości. Trzeba ją wreszcie rozwikłać! Komuniści byli tacy sprytni, że w 1993 roku – już w wolnej Polsce – przedmiot przestępstwa (art. 256. Kk), Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej – totalitarnej formacji – wpisali do Rejestru zabytków.

Byli jednak sprytni… niewystarczająco, bo wpisali go pod fałszywą nazwą: Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej.

Mam nadzieję, że teraz podejście Wymiaru Sprawiedliwości będzie właściwe, czego od niego się domagam. To wyraziłem we wniosku do PK.

Wniosek

Szanowna Pani Prokurator Anna Kolińska-Śnieg – proszę nie zajmować się, za przykładem Prokuratury Rejonowej, moją skromną osobą („uprawniony – nieuprawniony”, „właściciel – nie właściciel zabytku”), lecz istotą sprawy – przedmiotami przestępstwa: symbolem totalitarnym i fałszywym dokumentem.

Znikną wtedy tematy poboczne i nieistotne staną się „nieprawidłowości” w szeroko pojętym Wymiarze Sprawiedliwości i innych instytucjach (MKiDN, Urzędzie Miasta Olsztyna), związane z tą sprawą.

Wobec powyższego, mając nie tylko wiarygodną, ale i udokumentowaną wiedzę, już nie zawiadamiam, ale wsparty ponad 2 tysiącami podpisów mieszkańców Olsztyna (złożone w MKiDN), żądam zajęcia się sprawą z urzędu i unieważnienia oraz wycofania z obiegu urzędowego fałszywego dokumentu, jakim jest:

Decyzja L.dz.PSOZ/IZR.5330-12/93), z dn. 19.05.1993 r.

w sprawie wpisania Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej – przedmiotu przestępstwa – symbolu totalitarnego – czerwonego ścierwa – reliktu obcego, wielce nam nieprzyjaznego, państwa – popularnie zwanego przez mieszkańców Olsztyna szubienicami – do Rejestru zabytków, poz. B-139/93 pod fałszywą nazwą Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej.

Proszę o wystąpienie o to z wnioskiem do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który jest uprawniony do wyrejestrowania tego zabytku.

Z poważaniem Antoni Górski

Ku Prawdzie: Nieprosta prosta sprawa? Zgodnie z tym co powiedział 7 października C. J. Małkowski to sprawa szubienic jest prosta! Głosujcie na C. J. Małkowskiego, a szubienice wkrótce znikną z centrum Olsztyna! To będzie kapitalne… były komuch zlikwiduje komunistyczny relikt!  😆

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *