sobota, 20 kwietnia, 2024
SportTeleturnieje i kwizyZabawy StasiaŻycie Olsztyna

Regionalny Test Wiedzy o Piłce Nożnej – Radio Olsztyn 2015

Dzisiaj wziąłem udział w drugiej zabawie, którą przygotowało Radio Olsztyn dla swoich słuchaczy. Spotkaliśmy się w Galerii Warmińskiej by na żywo, skonfrontować swoją wiedzę na temat piłki nożnej.

Tym razem tematyka testu była bliższa memu… ciału. Za balonem ganiam od dzieciństwa a kibicem piłki nożnej jestem… od kiedy pamiętam.

Bycie kibicem nie oznacza, że o tej dyscyplinie sportu wie się wszystko. Do konkursu nie przygotowywałem się ani przez chwilę. Poszedłem na… żywioł.

Gdy prowadzący Maciej Świniarski zapowiedział, że duża część pytań będzie dotyczyć regionalnej piłki nożnej, to już wiedziałem, że opuszczenie ostatniego miejsca w generalnej klasyfikacji będzie sukcesem. Z ulgą przejrzałem ostateczne wyniki.

Na 139 sklasyfikowanych zawodników zająłem 129 miejsce. Prawidłowo odpowiedziałem na 40 z 80 zadanych pytań i zajęło to mi 67,176 s. Czas nie najgorszy ale skuteczność 50-cio procentowa.

Zwycięzca Piotr Brzozowski odpowiedział prawidłowo na 77 pytań w czasie 54,315 s.

Tych z Was, którzy będą śmiać się do rozpuku z mojego wyniku zapraszam do samodzielnego rozwiązania testu w warunkach domowych.

TEST 

Natomiast ci z Was, którzy nie chcą się bawić, mogą sprawdzić pytania i mieć zaznaczone prawidłowe odpowiedzi tutaj – TEST Z ODPOWIEDZIAMI

alt="Regionalny Test Wiedzy o Piłce Nożnej"Mi już pierwsze pytanie sprawiło trudność: Ile sezonów Stomil Olsztyn występował w ekstraklasie?  Oceniam, że “łatwych” pytań było kilka. I tak powinno być.

Brawa dla autora pytań. Każdy uczestnik dostał nagrodę – koszulkę z logo testu.  Wygrał najlepszy.

Ciekawostką jest zdobywca 2 miejsca. Wicemistrzem został Piotr Bojarski czyli zwycięzca pierwszej zabawy przygotowanej przez Radio Olsztyn.

Przypominam, że pierwszą zabawą w takiej formule był Regionalny test z historii – Droga do wolności.

Okazało się, że Piotr jest nie tylko pasjonatem historii ale także w małym paluszku ma historię piłki nożnej. Prawidłowo odpowiedział na 74 pytań w czasie 56,573 s.

Ja miałem dodatkową przyjemność, że zupełnie przypadkowo usiadłem obok Piotra Bojarskiego… szkoda, że ciut jego wiedzy nie spłynęło na mnie.

Trzecie miejsce zajął Grzegorz Gierej, który odpowiedział prawidłowo także na 74 pytań ale w czasie 65,683 s.

W kategorii VIP-ów zwycięzcą został Zbigniew Szymula z 73 dobrymi odpowiedziami. Norbi zajął 12 miejsce na 12 startujących VIP-ów ale bawił się świetnie… na luzie.

Regionalny Test Wiedzy o Piłce Nożnej był przeprowadzony bardzo sprawnie. Frekwencja i atmosfera była na wysokim, sportowym poziomie.

Ja już z niecierpliwością czekam na następną zabawę w tej formule.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *