środa, 17 lipca, 2024
WojskoŻycie Olsztyna

Święto Wojska Polskiego! Niech żyje nasza armia!

Niezorientowanym i zagubionym w dzisiejszych zalatanych czasach przypominam, że już za dwa dni będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego.

Od 1992 roku, 15 sierpnia jest świętem Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowionym ku upamiętnieniu zwycięskiej Bitwy warszawskiej (pot. cud nad Wisłą) stoczonej w 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Dzień ten możemy obchodzić tym bardziej radośnie, gdyż jest też dniem ustawowo wolnym od pracy, z okazji liturgicznego święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Warszawa przygotowuje uroczystości i paradę wojskową, które będą transmitowane przez TVP w godzinach 12:00 – 16:00.

Tymczasem środowiska patriotyczne w Olsztynie zapraszają wszystkich mieszkańców Olsztyna i okolic, na następujące uroczystości upamiętniające 94 rocznicę Bitwy warszawskiej w dniu 15 sierpnia:

10:00 – Msza św. w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11:00 – Przemarsz pod tablicę upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego (Urząd Marszałkowski).

11:30 – Złożenie kwiatów i wiec pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny (pl. Solidarności).

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich patriotów do czynnego udziału w tych uroczystościach. Bądźmy razem. Wojsko Polskie zapewnia trwanie naszej Ojczyzny. Nie tylko możemy – a moim zdaniem mamy moralny obowiązek  szczycić się tradycją Wojska Polskiego i radośnie świętować jego bohaterskie dokonania!

2 komentarze do “Święto Wojska Polskiego! Niech żyje nasza armia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *