Dziennikarz robił zdjęcia prowokacyjnie! Skandaliczny wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku

Gdy pisałem artykuł Atak na dziennikarza! Didaskalia rozpraw sądowych ważniejsze od zeznań i dowodów!, nie myślałem, że na poparcie mojej tezy już 19 lutego będę miał nowe dowody!

Bracia J. z Purdy zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Olsztynie z 15 października 2018 roku, usiłowali i skutecznie przerwali zbieranie materiałów do publikacji przez Andrzeja Adamowicza – dziennikarza i wydawcy gazety Echo Purdy.

Sędzia Wacław Bryżys ogłaszając wyrok stwierdził – zgodnie z rzeczywistymi wydarzeniami – że czyn miał miejsce, ale sprawę umarza ze względu na… niską szkodliwość społeczną!

Zrozumiałe… bo w Polsce dziennikarz może być lżony i atakowany fizycznie, i nikt takiego delikwenta nie broni, choć on pracuje w… interesie społecznym! Często to widać w naszym Sejmie.

 

 

Przed wyrokiem Sądu Okręgowego w Olsztynie Andrzej Adamowicz był realistą i przewidywał, że to on pójdzie siedzieć za swoją dziennikarską pracę.

Ja przewidziałem wyrok olsztyńskiego sądu praktycznie w 100%, ale myliłem się, co do oceny postępowania pełnomocnika oskarżonych.

Zanim nie poznałem kim jest pełnomocnik oskarżonych, jakie ma powiązania, byłem przekonany, że apelacji nie będzie.

Teraz, gdy olsztyńską ośmiornicę i jej macki poznałem na własnej skórze już dwukrotnie, przed wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, tonowałem optymizm kolegi dziennikarza.

Gdy poznałem wyrok i jego ustne motywy z ust SSA Nadziei Surowiec – dla mnie sprawa jest jasna jak słońce.

Nie będę tu pisał o szczegółach, ale dla mnie ten wyrok to majstersztyk przedstawicieli nadzwyczajnej kasty.

W ich oczach trzeźwy dziennikarz wykonujący swoją pracę staje się prowokatorem, a rozluźnieni bracia J. z agresorów stają się potulnymi barankami i ofiarami dziennikarza!

Skandaliczny wyrok! Ja pier***! Tylko w Polsce takie cuda są możliwe! Brawo ministrze Ziobro!

Czy będzie skarga kasacyjna?

Pożyjemy… zobaczymy!

Nomen omen… Nadzieja umiera ostatnia!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *