sobota, 23 września, 2023
PolitykaRafał Brzeski

Fundamenty niemieckiego cudu gospodarczego – Rafał Brzeski

20 października 2017 roku, tym razem na zaproszenie Stowarzyszenia Endecja, pojawił się w Olsztynie dr Rafał Brzeski. Fundamenty niemieckiego cudu gospodarczego – to tytuł wykładu, który sam autor określił jako: o historii.

Dr Rafał Brzeski

– dla zachęty przytaczam fragmenty wykładu. Całość do obejrzenia na załączonym filmie:

Według mitu lansowanego od dziesięcioleci przez media i historiografię niemiecką, tzw cud gospodarczy, czyli Wirtschaftswunder, to dzieło pracowitości, energii i zdolności organizacyjnych Niemców, oraz genialnego ministra gospodarki, a później kanclerza Ludwiga Erharda.

Dyskretnie nie wspomnina się przy tym, że w czasie wojny Erhard był pupilkiem najwyższego kierownictwa SS. Napisał on długie memorandum o stabilizacji powojennej gospodarki Niemiec, które zaakceptował szef służby bezpieczeństwa Otto Ohlendorf…    

W ostatnich miesiącach wojny, ewakuacja majątku III Rzeszy trwa już pełną parą…

Wiosną 45 roku z Budapesztu wyruszył – przez Zachodnie Wegry w kierunku Austrii – tzw złoty pociąg, którym administracja SS wywoziła kosztowności zrabowane węgierskiej społeczności Żydów.  Pociąg liczył 42 wagony towarowe…

Według zestawienia sporządzonego przez Centralną Radę Żydów na Węgrzech, pociągiem wywożono między innymi:

10 skrzyń oznakownych jako złoto; jedną skrzynię złotych monet; 18 skrzyń oznakowanych jako złota biżuteria; 32 skrzynie zawierające złote zegarki; kufer banknotów zawierający prawie 45 tysięcy dolarów, przeszło 50 tysięcy franków szwajcarskich i drobne kwoty w innych walutach; 560 skrzyń zawierających wyroby ze srebra; 1 skrzynia sztabek srebra; 100 obrazów; 3 tysiące perskich dywanów; liczne skrzynie pełne futer, koronek, znaczków pocztowych, aparatów fotograficznych i innych cennych przedmiotów.

Co stało się z tzw złotem SS? Dokładnie nie wiadomo. 

Prowadzący wojnę ekonomiczną z III Rzeszą eksperci finansowi USA i Wielkiej Brytanii, byli świadomi wycieku z Niemiec do krajów neutralnych: złota, walut, różnych aktywów, cennych dzieł sztuki oraz tytułów własności nieruchomości, które przepisane wydarto ofiarom kierowanym do obozów śmierci, a lokowano je w Szwajcarii.

Być może dzisiaj wracają do Polski w ramach reprywatyzacji…

Fundamenty niemieckiego cudu gospodarczego

Wykład dr Rafała Brzeskiego, który nie ma wątpliwości, że Wirtschaftwunder zbudowano nie na pracowitości, energii i zdolnościach organizacyjnych Niemców, a na złocie zrabowanym ofiarom III Rzeszy podczas II wojny światowej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *