sobota, 2 grudnia, 2023
Jerzy JaśkowskiPolityka

Klub Bilderberg – tajemnicze spotkania Very Important Persons

Klub Bilderberg stanowi stały temat spiskowych teorii. Prawda o tej instytucji coraz częściej wypływa na wierzch.

W 1954 roku książę Holandii Bernhard, zorganizował spotkanie wybranych osób w celu, jak to określono, przedyskutowania ważnych tematów. Spotkanie odbyło się w Hotelu Bilderberg i stąd nazwa.

Książę był mężem królowej Beatrycze. Uprzednio był podpułkownikiem SS w tzw. Dywizji Konnej SS – elitarna grupa „doradców” do spraw specjalnych – a po wojnie jednym z dyrektorów CIA. Do matury wychowywał się w Księstwie Poznańskim, w miejscowości Wojnowo koło Sulechowa. W latach 70-tych ub.w. zamieszany w aferę zakupu samolotów firmy Lockheed. Była to pospolita afera łapówkarska tyle, że chodziło o miliony dolarów.

Spotkania tej grupy ludzi odbywają się systematycznie, co rok. Na spotkaniach starsi i mądrzejsi pouczają uczestników, co w nadchodzących czasach będzie się działo, i co mają w swoich krajach przygotować. Zaproszeni uczestnicy otrzymują wytyczne, czyli procedury do realizacji, w ściśle określonym terminie, w swoich krajach. Jak się uczestnik sprawdza, to zostaje zaproszony na kolejne spotkanie, a za dobre wykonanie poleceń awansuje politycznie i ekonomicznie. Opłaty są wysokie, ale członkostwo w takim Klubie bardzo się opłaca, jeżeli ma się oczy zamknięte, uszy zakryte, a kieszenie szeroko otwarte.

Klub Bilderberg w tym roku spotkał się 1 czerwca w Wirginii, i obradował 4 dni. Spotkanie było półtajne, a media je praktycznie przemilczały. Udział wzięło 131 uczestników z 21 krajów, tylko Europy i Ameryki Północnej. Na spotkanie zaproszono  osoby z kierownictwa Goldman Sachs, kierownictwa banku HSBC oraz BP.

W spotkaniu, które odbywało się ok. 48 km od Białego Domu, udział wzięło także kilku najbardziej zaufanych doradców prezydenta Trumpa. Sekretarz Wilbur Ross, szef Bezpieczeństwa Narodowego HR MacMaster, oraz Peter Thiela – twórca Paypala. Był także szef spółki dominującej Google Eric Schmidt. Z osób bardzo ważnych był król Holandii, syn założyciela Klubu – Wilhelm Aleksander, szef Grupy Finansowej Cartyle Group David Rubenstein, i były dyrektor CIA John Brennan.

Jako wykładowca Harvardu i rzekomy przedstawiciel Polski, figuruje Radek Sikorski. Mamy problem. To Harvard jest w Polsce? Czy też Radek Sikorski posiada również inne obywatelstwo?

Czym się zajmowano na tym półtajnym spotkaniu? Komunikat prasowy jest bardo lakoniczny:

administracją Trumpa, handlem transatlantyckim, dyrektywami dla Unii Europejskiej, globalizacją, wojnami informacyjnymi, Bliskim Wschodem, czyli Syrią i Irakiem, Iranem, problemami atomowymi, Chinami.

Tak więc życie toczy się obok nas, ponieważ polskojęzyczne media nie przekazały żadnej istotnej informacji na temat toczących się obrad. Ze spraw nas interesujących, ważne jest zakuwanie w karby społeczeństw na całym globie.

Otóż jednym z podstawowych założeń przyjmowanego systemu jest zbiorowość. Zawsze się powołuje komisję, grupę ekspertów, i w sposób bezimienny podejmuje decyzje obowiązujące już jako prawo. CDN

dr n. med. Jerzy Jaśkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *