wtorek, 21 maja, 2024
Życie Olsztyna

List otwarty nie tylko do mieszkańców Olsztyna

Jestem człowiekiem o wiadomym rodowodzie, mam określone poglądy polityczne. Piszę ten list, tuż przed ciszą wyborczą, przed II turą wyborów prezydenta miasta Olsztyna.

Mam wyrobione zdanie o obecnym prezydencie Olsztyna Piotrze Grzymowiczu. Mam wyrobione zdanie o byłym prezydencie Olsztyna Czesławie Jerzym Małkowskim.

Uważam, że żaden z wyżej wymienionych nie zasługuje na zajęcie głównego miejsca w olsztyńskim Ratuszu na kolejne 5 lat.

Biorąc pod uwagę tylko dobro Olsztyna, to wybory powinien wygrać Michał Wypij.

Ten młody, ambitny polityczny wilczek zapewniłby Olsztynowi przychylność rządu i kierowanie dużych środków finansowych do stolicy Warmii i Mazur.

Jednak olsztyniacy w swojej masie nie myślą kategoriami dobra wspólnego. Myślą i głosują na zasadzie:

Moja jest tylko racja i to święta racja. ( Nie mylić ze Świętą Warmią) Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!

I dlatego uważałem – już na starcie kampanii wyborczej – i teraz uważam, że te wybory wygra Czesław Jerzy Małkowski.

Żeby była 100% jasność… uważam, że Czesław Jerzy Małkowski nie powinien w ogóle startować w tych wyborach.

Jako odwołany w referendum prezydent Olsztyna, nie powinien mieć prawa do startu, zanim nie zakończy się całkowitym uniewinnieniem postępowanie sądowe w seksaferze!

I tu się kłania moralność polityków i ordynacja wyborcza! I to, i to jest do dupy!

I zanim to się nie zmieni, to mamy w Olsztynie ogólnopolski syf i pożywkę dla świętojeb…, tych co podpisali List otwarty do mieszkańców Olsztyna.

List otwarty nie tylko do mieszkańców Olsztyna – Olanie II tury wyborów w Olsztynie to… tumiwisizm.  Ja nie mogę ich olać… bom Olsztyn 😉

Zagłosuję na Czesława Jerzego Małkowskiego ponieważ jest przeciwny budowie spalarni śmieci i jest za likwidacją szubienic.

Zagłosuję na C. J. Małkowskiego z nadzieją, że wkrótce sąd wyda wyrok skazujący C. J. Małkowskiego za seksaferę i odbędą się nowe wybory!

6 komentarzy do “List otwarty nie tylko do mieszkańców Olsztyna

 • W ratuszu potrzebna jest zmiana. Dla higieny życia społecznego. Zasiedzenie na ważnej funkcji wymaga choćby na jedną kadencję zeń odejścia.

  Kto zatem? Za obu kandydatami z II tury ciągną się długotrwałe kontrowersje. Funkcje radnych RM powinny być dla nich wystarczające.

  Na szczeblu samorządowym jestem zwolennikiem apolitycznych kandydatur. Ewentualna wygrana Pani Bublewicz czy Pana Wypija, byłaby niestety traktowana jako łup – polityczny. Bardzo polityczny. Doszło do tak powszechnej polaryzacji. Ostrej werbalnie nawet w sąsiedztwie, w rodzinach. Nakręcanej odgórnie.

  Z drugiej strony na kampanie potrzebne są jak na razie duże środki finansowe, organizacyjne. Wolny strzelec ma nikłe szanse.

  Jestem przeciwny uzależniania wysokości dotacji rządowych od “swojego” samorządowego szefa czy ekipy.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Ja też chciałem zmiany… ale faktycznego wyboru nie było! Cóż, taką mamy “Ordynację wyborczą”. Wolny strzelec nie ma szans, a skandalista odwołany z fotela Prezydenta w referendum, ma zapewniony start, pomimo nierozstrzygniętego przez sąd procesu.

   Odpowiedz
 • A jednak porażka, nie nadanżasz za zmianami i wolą głosujących (wina Tuska)

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Porażka? Czyja? Przed wyborami pisałem: z przyjemnością przyznam się do błędu, jeżeli Olsztyniacy nie wybiorą CJM. I tak się stało… się cieszę, że jednak Olsztyn w swojej masie zagłosował przeciwko… prezydentowi, który już raz został przez Nich odwołany. Mam nadzieję, że to koniec tej skandalicznej karty w historii władców Olsztyna 😉

   Odpowiedz
 • Na szczęście CJM okazał się tak samo wybieralny jak klan Olsztynów. Logika w liście otwartym jest porażająca.
  Ciekawa jestem jakby CMJ wziął na cel Twoją latorośl, to czy dalej byś tak ochoczo go popierał.
  Mam nadzieję na refleksję z Twojej strony, acz … Oczywiście na publikację komentarza nie liczę.

  Odpowiedz
  • Dziękuję! Dobre… klan Olsztynów 😉 Tylko naucz się czytać – to, co piszę – ze zrozumieniem, a będzie OK.

   Napisałem to już ponad 4 lata temu: nie publikuję komentarzy obrażających – pomawiających kogokolwiek, jeżeli nie mogę zidentyfikować – zweryfikować autora… i tyle.

   Twój komentarz nie jest obrażający ani pomawiający, dlatego publikuję bez zastanowienia, choć “Maja” może mieć wąsy i nie mieć jaj… bo krytykować incognito każdy tchórz potrafi 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *