piątek, 17 maja, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Nie wolno niszczyć MPEC-u! C. J. Małkowski przeciwny spalarni śmieci!

Po oficjalnym przedstawieniu drużyny wyborczej Czesława Jerzego Małkowskiego – kandydata na Prezydenta Olsztyna – można było zadawać pytania o poglądy kandydata na… różne sprawy.

Tadeusz Wolnicki zadał następujące pytanie:

Czy pamięta pan deal PRATERM – MPEC, który kilka lat temu mieliśmy. Wycofał się pan z tego – bardzo słusznie – jakie jest pana spojrzenie na obecny deal pod piękną nazwą spalarnia śmieci?

Czesław Jerzy Małkowski:

Nie jestem do tego przekonany. Ciepło w Olsztynie może być naprawdę tanie. Nie trzeba podwyższać. Rozsądnie to skorelować. 

Jest kotłownia MICHELIN. Trzeba się dogadać z Michelin. Przejąć te działki, tę kotłownię, i na Słonecznej.  W ten sposób uzyskujemy dwa centra ciepłownicze. Koszty przesyłu są zdecydowanie mniejsze do środka. Nie ma kosztów przesyłu… prawie. I mamy naprawdę dobre i tanie ciepło w Olsztynie. 

Nie można mówić, że węgiel jest przeszłością. Nie! Polska będzie jeszcze węglem stała jeszcze przez wiele lat. Trzeba tylko wprowadzić nowe technologie spalania. To jest dla nas zadanie. 

Nie wolno niszczyć MPEC-u! Nie wolno mówić mieszkańcom, że jakieś nowe gazowe będą… to są bajki. Nie znajdziemy prywatnego inwestora, który wejdzie w program ciepłowniczy. Trzeba do tego podejść w sposób bardzo racjonalny.

Ja będę popierał utworzenie nowego centrum ciepłowniczego, tam gdzie Michelin. W oparciu o MPEC. Żadnej prywaty… absolutnie!

 

 

2 komentarze do “Nie wolno niszczyć MPEC-u! C. J. Małkowski przeciwny spalarni śmieci!

  • Stanisławie czy ty startujesz z listy Kukiza czy Małkowskiego? bo chyba czegoś nie kapuje

    Odpowiedz
    • Dziękuję! Zawodzisz mnie Emerycie. Startuję w wyborach z listy KWW Kukiz’15, a piszę o KWW C.J. Małkowskiego jako niezależny dziennikarz i wydawca czasopisma Ku Prawdzie! Rozumiem, że dziwisz się… że piszę o “konkurencji” bez… jadu? Pisałem… że moim zdaniem C.J. Małkowski zostanie Prezydentem na 99% choć to nie moja bajka 😉 Nie głosuję na Małkowskiego 😉

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *