środa, 21 lutego, 2024
InformacjeKukiz'15PolitykaŻycie Olsztyna

Stanisław Olsztyn odpowiada dla prezesa Jerzego Okulicza

W piśmie 4178/18 z 4 października, które otrzymałem 8 października, Jerzy Okuliczprezes zarządu Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zadał mi 16 pytań i wyznaczył ostateczny termin udzielenia odpowiedzi na 12 października. Ze względu, iż 12 października muszę się stawić w Białymstoku w Sądzie Apelacyjnym, by uczestniczyć w rozprawie w procesie Osrane gacie, odpowiedź prezesowi napisałem wczoraj.

Ponoć wszystkie odpowiedzi kandydatów na radnych RM Olsztyna zostaną upublicznione na stronie internetowej OSM i opublikowane w Gazecie Olsztyńskiej.

Pan prezes Jerzy Okulicz, tak jak i inni prezesi spółdzielni mieszkaniowych w całej Polsce, są znani z działania przy podniesionej przyłbicy i z pełnej jawności swoich poczynań 😆

Udostępniają wszelkie wiadomości swoim mieszkańcom i dziennikarzom bez… zbędnej zwłoki 😆

Tym niemniej postanowiłem swoją odpowiedź już dzisiaj opublikować na portalu Ku Prawdzie, by mogli się z nią zapoznać nie tylko czytelnicy Gazety Olsztyńskiej.

Szanowny Panie Prezesie,

27 września – to był czwartek – próbowałem się z panem skontaktować, by zadać konkretne pytanie:

Dlaczego naraża pan mieszkańców Podgrodzia – ponad 7 tysięcy – na utratę zdrowia, a nawet życia decydując, że ogrzewanie Osiedla rozpocznie się 1-go października, czyli po zbliżającym się weekendzie, gdy temperatura powietrza od kilku dni już oscylowała około 0 °C?

Taką pańską decyzję przekazał mi kierownik administracyjny osiedla Podgrodzie, i potwierdziła ją sekretarka, do której skierowałem prośbę o umożliwienie spotkania się z panem.

Niestety, nie znalazł pan – przez dwa dni – ani minuty wolnego czasu, aby odpowiedzieć na moje – mieszkańca Podgrodzia, kandydata na radnego – konkretne pytanie, to nie ma pan moralnego prawa zadawania mi pytań dotyczących moich poglądów.

 

Jednak z szacunku dla mieszkańców OSM odpowiadam na pytania 1 – 16 zawarte w piśmie sygnowanym datą 4 października 2018 r. :

Jeżeli zostanę radnym RM Olsztyna to podejmę wszelkie możliwe działania, które będą służyły temu, by Olsztyn był miastem:

  • w którym chce się żyć, w którym żyje się oddychając pełną piersią,
  • które posiada obiekty kulturalno-sportowe na miarę XXI wieku,
  • w którym tętni życie, w którym koszty utrzymania są równe dla każdej kategorii mieszkańców i na jak najniższym poziomie,
  • w którym żaden prywaciarz nie bogaci się na majątku komunalnym,
  • w którym człowiek z inicjatywą bez problemu, z zachętą ze strony Miasta, realizuje swoje przedsięwzięcia gospodarcze,
  • w którym miejscy urzędnicy wychodzą naprzeciw postulatom mieszkańców… itp. itd.

Pytania o znajomość ustaw i zarządzanie budżetem upoważniają mnie do stwierdzenia, że podejmę działania aby zmienić Prawo Spółdzielcze tak, by prezesi zarządów SM zajmujący się polityką, a nie sprawowaniem zarządu, byli natychmiast usuwani… choćby poprzez referendum wśród mieszkańców.

Jednocześnie zwracam uwagę prezesowi, że przepaloną żarówkę przy bloku Barczewskiego 28 zgłosiłem już blisko miesiąc temu, i do dzisiaj nie nastąpiła jej wymiana!

Stanisław Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *