sobota, 18 maja, 2024
PolitykaŻycie Olsztyna

Nie podwyższajcie podatku od nieruchomości! Apel Endecji

20 października 2017 r. – przy okazji spotkania mieszkańców Olsztyna z dr Rafałem Brzeskim, sekretarz Olsztyńskiego Koła Stowarzyszenia Endecja Mariusz Niedźwiecki, wygłosił oświadczenie, apel do Radnych Miasta i Prezydenta Olsztyna.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy ogłosić oświadczenie w sprawie przygotowywanego na 450-lecie Olsztyna, projektu podwyżki podatku od nieruchomości, od przyszłego roku. 

Radni Miasta i Prezydent Grzymowicz chcą podnieść podatek od nieruchomości o 2 procent. Argumentują to tym, że taki jest – mniej więcej – wzrost usług i konsumpcji.

W ten sposób podążają za inflacją, a wzrost wpływów nie szarpnie po kieszeni mieszkańców. 

Naszym zdaniem – w myśl zaufania do władzy – uważamy, że podatki powinne być stabilne, przewidywalne.

Nie ma potrzeby kolejnej fiskalizacji. Raczej należy szukać oszczędności w jednostkach budżetowych i spółkach komunalnych. 

Te podwyżki podatków uderzą przede wszystkim w przedsiębiorców, którzy będą zmuszeni te podwyżki wkalkulować w koszty, co powoduje, że jesteśmy coraz mniej konkurencyjni na tle innych miast.

Czynsze tutaj – na Starym Mieście – są jedne z najwyższych w Polsce, jeżeli porównuje się tereny w ścisłym centrum.

Apelujemy!

Jako Endecja Koło Olsztyńskie – do Radnych i Prezydenta Olsztyna, do powstrzymania się od tej podwyżki! 

Jeżeli wzrost tych podatków spowoduje wpływ do kasy miliona sześciuset złotych, gdzie dochody Miasta  to około 3 miliardów złotych, to jest żadne zasilenie.

Nie podwyższajcie podatku od nieruchomości! Czy apel Stowarzyszenia Endecja do Radnych Miasta i Prezydenta Olsztyna będzie skuteczny? Prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie, niż Radni sprzeciwią się pomysłowi gospodarza Olsztyna! Obym się mylił 😉

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *